Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ченгду век градот Нов Меѓународен конвенција и изложбен центар (CCNICEC)

адреса: 198 Shijicheng Rd, Wuhou Qu, Ченгду Ши, Сечуан Шенг, Кина
Веб-страница:

Booking.com Century City Новиот меѓународен конвенција и изложбен центар (CCNICEC) се наоѓа во Chengnan Нов округ во Ченгду. Целиот проект е поделен на пет дела: простор за изложбена сала, меѓународна конференциска област, хотелски и културни објекти, комерцијална канцеларија и комерцијален станбен простор. Вкупната површина за изградба е околу 1.73 милиони квадратни метри. "Century City" се наоѓа во Chengnan Нов округ, западно е Avenue Tianfu на јужниот продолжен линија на Renmin South Road, и во непосредна близина на надворешниот прстен патот на главниот магистрален пат Ченгду на север. Сообраќајните услови се многу супериорни. Освен за Тјанфу авенија, јужната линија за продолжување на патот Хонгсинг ќе биде изградена директно до центарот Сити. Реката Фанан тече од исток; северната страна е Парк Век и теренот за голф; на исток и запад се зелените површини на реката.
"Century City" е поделен на пет функционални области, а источната страна е област на изложбената сала. Изложбената сала е обликувана во форма на вентилатор до реката Фанан, со 17 големи и мали изложбени сали и 120,000 квадратни метри. Chengdu Century City Новиот меѓународен конвенциски и изложбен центар е мулти-функционален конференциски и изложбен центар со најголем обем, најкомплетните функционални објекти и најнапредните објекти во западна Кина. Новиот првокласен павилјон дефинитивно ќе донесе подобра трговска платформа за изложбата.