Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Гуангжу - комплекс на фер кантон

http://www.ciefc.com

Карта и хотели
адреса: Не 380, Yuejiang Џунг патот, Гуангжу, Кина
Веб-страница: (http://www.ciefc.com)

Кина увоз и извоз комплекс(Кантонски саемски комплекс за кратко), исто така, име Гуангжу Меѓународен конвенција и изложбен центар or Pazhou Меѓународен изложбен центар. Најголемиот модернизиран изложбен центар во Азија се наоѓа на островот Пажу, Гуангжу, Кина. Саем за извоз и извоз во Кина (комплекс Кантон фер), најголемиот модернизиран изложбен центар во Азија, се наоѓа на островот Пажу, Гуангжу, Кина. Тоа е совршена интеграција на човековите и еколошките грижи и високата технологија, искрејќи го светот како сјајна везда. Комплексот опфаќа вкупно градежно подрачје на 1,100,000 M2 со затворена изложба на 338,000 M2 и надворешна изложбена површина на 43,600 M2. Областа А има внатрешна изложбена површина од 130,000 M2 и надворешна изложбена површина од 30,000 M2, областа Б има затворен изложбен простор на 128,000 M2 и надворешна изложбена површина на 13,600 M2, а областа C има просторија за изложба во затворен простор од 80,000 M2.


Карта и хотели