Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

ГТИ АЗИЈА КИНА ЕКСПО

Од септември 09, 2020 09: 00 до септември 11, 2020 17: 00
+886-2-2760-7407~10

http://www.gtiexpo.com.tw/cnen/index.php?

Booking.com
http://www.gtiexpo.com.tw/cnen/index.php?
категории: Електроника
Посети: 13156

c979.jpg - 174.24 kB

ГТИ АЗИЈА КИНА ЕКСПО

Поради брзиот развој на кинеската економија и нејзиното растечко влијание врз глобалната економија, кинескиот пазар привлекува внимание на многу оператори. Како една од четирите "нации на БРИК", Кина има одлични деловни можности, за што многу меѓународни бизниси ги поставија своите очи, особено во бизнисот со игри, со две корисни нови политики, "Електронска Аркада Управување Регулатива" и "Електронски Аркадни Специјална зона ". Последователно, потребата за забавни / игри машини драстично се зголеми. Пазарот покажа ветувачки изгледи, а нејзиниот иден развој внимателно го следат бизнисмените во овој сектор низ целиот свет. На GTI Азија Кина Експо, кој е организиран од страна на Haw Ji копродукции, Ltd ќе се одржи во А зона, Кина увоз и извоз саем Pazhou комплекс, Гуангжу Сити во провинцијата Гуангдонг, Кина. Ова е најдобрата платформа за оние кои сакаат да влезат на кинескиот пазар и да купат кинески производи. Кина, со огромна територија и богати ресурси, има огромни потреби за забава; либералната политика на владата на стрип индустријата го активира развојот на играта индустрија. Се повеќе и повеќе производители од Тајван, Јапонија, Кореја и Хонг Конг поставија фабрики во Кина или соработуваат со кинески производители со цел да го прошират пазарот.

500 Останати симболи