Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Медицинска опрема Изложба Западна Кина

Од September 08, 2019 година 09:00 часот до September 10, 2019 година 17:00 часот
028-8548 2506

Медицинска опрема Изложба Западна Кина

Медицинска опрема Изложба Западна Кина

„Медицинска опрема Експо Западна Кина“, по повеќе од десет години континуиран развој, ја прави изложбата да има поголеми извори на податоци на западната медицина и здравствената индустрија, може да обезбеди посовршени решенија за набавки за медицинската индустрија, е наведена како клучна поддршка изложба на брендови во Ченгду. За време на истиот период на изложбата, последователно воспостави високи академски конференции како што се болнички кадри за тренинг за управување со кадри, приватни медицински установи врв на ББС во западна Кина, конференција за информатизација за западни болници и конференција за западна болница, која стана најголема важна платформа за развој на индустријата, академски размени и набавки на производи во медицинската индустрија во западниот регион.

Изложбата нагласува
1) основни купувачи

Основни купувачи се организатори за експонатите, поканети од јавни болници, приватни болници, градски болници, центри за здравствени услуги во заедницата и дилери на сите нивоа во југозападна Кина со јасни намери за купување и намера за купување на избрани високо квалитетни купувачи, одлуки- производителите исполнуваат аранжмани и селекција на изложувачи, со цел да создадат вистински деловни можности, и протокот се поканети од поквалификувани купувачи од областа на индустријата.

2) професионална база на податоци

Организаторот има децениско искуство во организирање изложби од областа на медицинската и здравствената заштита и собра повеќе од 100,000 парчиња професионални податоци во индустријата.

3) професионална промоција на медиуми

Преку соработка со повеќе од 100 професионални медиуми во индустријата, организаторот комбинира офлајн промоција и насока покана за создавање целосен и мулти-аголен публицитет во матрицата и континуирано го зајакнува влијанието на брендот.

Категории на производи:
  • Видео опрема
  • Ин витро опрема за дијагностицирање
  • Оперативна просторија и опрема за прва помош
  • Опрема и нега за рехабилитација
  • Медицинска електронска опрема
  • Болничка опрема
  • потрошен материјал
  • Брза помош
  • Интернет медицина

500 Останати симболи