Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Тајпеј Меѓународна изложба на книги

Од мај 07, 2020 14: 57 до мај 12, 2020 18: 00
Тел + 886-2-2767-1268

Тајпеј Меѓународна изложба на книги

Ние не сме големи, но ние сме доволно креативни и енергични да се истакнуваме во Азија

Секоја книга саем во Азија, во споредба со Пекинг, Хонг Конг, Сеул, Токио и Тајпеј, во однос на скалата, не толку добри како Пекинг, Тајпеј како посетители, Хонг Конг повеќе од Тајпеј, сепак, од двете промоции за читање, професионални и други функции, Меѓународниот саем на книгата во Тајпеј е најдинамичните, најразновидните карактеристики и меѓународниот вкус на меѓународниот саем на книгата.

Од друга перспектива

Од друга перспектива, годишната меѓународна книжна изложба во Тајпеј е микрокосмос на издавачкиот пазар на Тајван, што ги рефлектира промените и предизвиците на кинескиот издавачки пазар во моментот. Поради брзиот развој на копното издавачки пазар, постои ефект на природна магнетна привлечност во меѓународната издавачка индустрија. Тајванскиот издавачки пазар често се споредува со Кина. Се разбира, Тајван е мал, но мал е еластичен, а целите може да се постават и да се постигнат со поголема прецизност - како што е потврдено од виталноста на саемот за книга во Тајпеј.

Тајпеј Меѓународна изложба на книги

Виталноста на Тајпејската меѓународна изложба на книги доаѓа од учеството и управувањето со издавачите во Тајван, и заедно го создадовме ова брилијантно достигнување. Меѓународниот саем на книгата во Тајпеј ќе ја истакне шармот и силата на издавачката индустрија на Тајван преку своите богата содржина и ќе ја претстави стратешката позиција на Тајван како центар на кинеското издаваштво, со цел да привлече издавачи од целиот свет да учествуваат на настанот. Внатрешен, мулти-ниво Тајван издаваштво стил. Од литература, не-литература; Детски книги. Анимација и други видови на текст; Слики; Звук и други форми, продолжи да создава најкултурна визија за сликата и репутацијата.

Содржината е клучот за создавање на гламур и атракција

Содржината е клучот за создавање на гламур и атракција. Под претпоставка на овој концепт, ќе работиме со читателите и издавачите за да развиеме ново искуство за читање на животот, да го поттикнеме ентузијазмот на целата нација да чита, да го подобри нивото на читање и да започне нов карневал за читање. Ќе продолжиме да се фокусираме на дигиталното издаваштво, планираме дигитална издавачка тематска библиотека, дигитално издаваштво професионални BBS; Ние ќе поканиме меѓународни издавачки професионалци да имаат дизајн на книги, работилници за брокери за авторски права и детска книга за деца за подобрување на комуникацијата и комуникацијата меѓу издавачките професионалци.

500 Останати симболи