Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Е-PACK TECH

Од ноември 03, 2020 09: 00 до ноември 06, 2020 17: 00

E-PACK TECH е поддржан од Ipack Ima srl, организатор на водечка саем за преработка и пакување за храна и не-прехранбени технологии и материјали, одржана во Фиера Милано

Заедно со CeMAT ASIA, E-PACK-TECH од Ipack Ima ќе имаат корист од високо специјализираните посетители од логистиката, складирањето и крајните фази, најмногу под влијание на новите стандарди за е-трговија

Фокусирањето на е-трговијата како посветен сегмент на пазарот за технологии и решенија е потреба, а новото шоу E-PACK TECH од Ipack Ima ќе биде место за презентирање на технологии за пакување, етикетирање и следење на решенија и систем за ракување и складирање, специјално дизајнирани за е-трговија

Е-PACK TECH се фокусира на е-трговија како посветен сектор на пазарот со сложени потреби во однос на технологии и решенија. Ова ново шоу E-PACK TECH ќе биде место за презентирање на технологии за пакување, решенија за етикетирање и следење и систем за ракување и складирање, специјално дизајнирани за секторот за е-трговија.

Категории на производи:
  • Технологии за процесирање и пакување специјално дизајнирани за каналот за е-трговија
  • Пакување за електронска трговија и дигитално малопродажба (паметно пакување, заштитно и индустриско пакување, премиум пакување, иновативни материјали и решенија, одржливо пакување)
  • Серијализирање, кодирање, обележување и етикетирање решенија за следење на производи, етикети, холограми, украси и сл.
  • Роботика посветена на електронска трговија и индустриска автоматизација
  • Флексибилни системи за складирање и крајни системи погодни за е-трговија (системи за формирање палети, машини за завиткување, машини за картонирање и сл.)
  • Далечински веб-базиран вид на растенија, инспекциски и контролни системи
  • Технологија на печатење за пакување, мастила и потрошни материјали
  • Услуги (софтвер и платформи, дизајн на пакување, предвидливо одржување, инфо-безбедност, итн.)

500 Останати симболи