Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународен саем за перење текстил, нега на кожа, технологија и опрема за чистење (Texcare Азија)

Од август 13, 2020 09: 00 до август 15, 2020 17: 00

Добредојдовте во Texcare Asia & China Laundry Expo (TXCA & CLE)

Новиот TXCA & CLE шоу, меѓународен саем за перење текстил, нега на кожа, технологија за чистење и опрема, ќе се одржи во Шангај Нов Интернационален Експо Центар, Кина.

Во организација на кинеската асоцијација за перење алишта и Кина асоцијација за машини за лесна индустрија, како и Messe Frankfurt (Шангај) Co Ltd и Unifair Exhibition Service Co Ltd, TXCA & CLE се очекува да привлече изложувачи на 300 и проценети посетители на 25,000 низ 30,000 кв. најава. Тридневниот настан ќе служи како платформа за заинтересираните страни во индустријата од целата синџир на снабдување со текстилна нега за да ги истражат новите пазари, да ги прошират своите бизнис ставови и да ги опфатат можностите и во Кина и низ целиот свет.

Постигнувајте повеќе за три дена

Како и пронаоѓањето на најновите технолошки решенија за вашите потреби за перење и суво чистење, Texcare Asia ќе обезбеди непроценлива можност да го зголеми вашето знаење на пазарот и да ги следи трендовите на индустријата. Респектуираната програма на саемот ве става во центарот на индустријата за текстилна нега. Присутните на бизнис-специфични конференции, работилници и мрежни настани што се одржуваат заедно со саемот ќе добијат уникатен увид во брзорастечкиот кинески алишта за перење и суво чистење.

Максимизирајте го успехот на саемот

Искористете ги нашите услуги за да осигурате дека вашата инвестиција во саеми е успешна.
Без разлика дали станува збор за поддршка на мерките за рекламирање, стандардни производи како што се поврзување со електрична енергија и вода, имаме соодветни решенија за сите ваши потреби. Ние и нашите партнери за услуги на лице место ќе ви помогнат во организацијата и извршувањето на вашата саемска учество.

TXCA & CLE е годишен настан во индустријата

TXCA & CLE е годишен настан во индустријата, за перење текстил, нега на кожа, технологија за чистење и опрема. Настанот ги комбинира и Texcare Asia Asia и China Laundry Expo за да ги обезбеди потребните знаења за нега на текстил и синџир на алишта како комплетна платформа, која сега нуди поголем ланец на снабдување и повеќе деловни можности.

Willе ги изложи посетителите на најновите технолошки решенија, ќе понуди можност подобро да го запознаат пазарот и да се запознаат со сите нови трендови на индустријата. Посетителите исто така ќе можат да присуствуваат на истовремени настани со вештини за натпревари, конференции и состаноци со индустриска техничка комуникација, со цел да помогнат во понатамошниот бизнис и трговија.

TXCA & CLE според броевите:
 • Посетителите на 21925
 • 229 изложувачи
 • 30000 квадратни метри експозон простор
Клучни производи што ќе бидат презентирани на саемот:

Целиот ланец на снабдување, кој вклучува производи за:

 • Мие
 • Хемиско чистење
 • Боење
 • детергент
 • Нега на кожа

Исто така производи и услуги:

 • Дезинфекција на хемикалии
 • Изнајмување на текстил
 • Дигитални решенија и други
TXCA & CLE - посетители и оние кои се вклучени во областите на:
 • Компании за перење, продавници и растенија
 • Продавници за нега на кожа и обувки
 • Хотели и угостителски институции
 • Болници и старечки домови
 • Railелезнички и авиокомпании
 • Владини претставници
 • Управување со имот, домаќинства и чистење компании и други институции со барања за перење или услуги за чистење
 • Производители и дистрибутери на машини, додатоци и опрема
 • Хемикалии и потрошни материјали
 • Заштеда на енергија и заштита на животната средина
 • Дигитални и интелигентни решенија
 • Машини, алатки, потрошни материјали и производи за нега на кожа
 • Машини за чистење, алати и хемикалии
 • Услуги за изнајмување
 • Други сродни услуги


Оди

 • Gravatar

  кбиби

500 Останати симболи