Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународен саем за гума и пластика и саем за печатење и пакување

Од Јуни 05, 2020 09: 00 до Јуни 07, 2020 18: 00
010-83326121

Меѓународен саем за гума и пластика и саем за печатење и пакување

Меѓународен саем за гума и пластика и саем за печатење и пакување

Во последниве години, со брзиот развој на преработувачката индустрија во Кина, индустријата за гума и пластика се повеќе се користи во областа, износот на порастот, Кина стана најголем потрошувач на пластични машини во светот, нејзината потрошувачка изнесува околу 20% од на глобалниот пазар, големите мултинационални компании имаат оптимисти за овој огромен потрошувачки пазар.Во исто време, кинескиот гумен и пластичен индустриски капацитет, исто така, брзо се зголемува. Само во 2017, главниот бизнис приход на кинеската гума и пластична машинерија, пластика суровини и производи индустрија достигна 323.602 милијарди јуани, сметководство за околу 25% од глобалната вкупно.Нашето шоу е иновација, интелигенција, напредна зелена, заштита на животната средина, "Интернет +" како тема, пластична обработка како јадро, покривајќи пластични машини и опрема, мувла и обработка, пластични суровини, пластични производи, пластична опрема, суровини како рециклирана пластика, хемиската индустрија и целиот индустриски синџир, ги прикажуваат пластичните нови материјали, нови процеси, нова опрема, нови производи.

Изложбата ќе се одржи во Пекинг - Кина меѓународен изложбен центар

Изложбата ќе се одржи во Пекинг - Кина меѓународен изложбен центар (нова сала), изложбата ќе биде три пати поголема од претходната изложба, повеќе од 60,000 квадратни метри, ќе стане најголемата гума и пластична амбалажа и печатарска индустрија изложба во северна Кина За поголемиот дел од гума и пластика и пакување и печатење индустриски претпријатија обезбеди поголема платформа за прикажување, P4 - Пекинг пластични фер како гума и пакување печатарската индустрија саем, организираше голем број на домашни и странски пластични гумени машини, состојки, суровини , резервни делови, мувла, производи, амбалажа и печатарска индустрија познати претпријатија, го прикажува новиот материјал, нова опрема, нова технологија, со цел да соработуваат со националниот повик за преструктуирање на индустријата, промена на хомогенизација, елиминирање на ниско крајот назад, зелена развој, промовирање на здрав развој на гума и пластични амбалажа и печатарската индустрија, под силна поддршка т на националните власти на сите нивоа, организирана од Пекинг гуавеј меѓународна изложба копродукции, ООД

Категории на производи:
 • Технологија за вбризгување на калапи
 • Екструзија машини и истиснување линија
 • Притиснете, заварувач
 • Мерење, контрола и тестирање на опрема
 • Гума опрема и технологија
 • Филм машина за дупчење, машина за правење кеси
 • Автоматско интелигентно пакување машини и опрема
 • Меур опрема, филм технологија и мастило
 • Манипулатор и опрема за калапи
 • Пластична помошна опрема
 • Пластична опрема за рециклирање и рециклирање
 • Пигмент и masterbatch, додаток
 • Гумени и гумени производи од гума
 • Електронски пластични производи и делови од авто делови
 • Машина за производство на неткаен торба, машина за правење пластична кеса
 • Печатење и мониторинг на животната средина
 • Удар калапи машина, вакуум машина
 • Интегрирана опрема за автоматизација
 • Мувла, топла тркач
 • Хемикалии и суровини и производи
 • Пластична флексибилна опрема за пакување и додатоци
 • Машини за дигитално печатење и обележување
 • Машини со брановидни кутии и опрема за производство и обработка
 • Гумени и пластични производи и опрема

Изложбата нуди можности
 1. Среќавајте директно со вашите клиенти за да ги разберете нивните потреби за купување и да ја зголемите продажбата
 2. Побарајте квалитетни купувачи, развивате нови деловни партнери, пристап до вредни можности за продажба
 3. Прикажи ги вашите најнови производи, изгради бренд на сликата, ја подобри свеста на пазарот на производи

500 Останати симболи