Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitës Yantai

Adresa: 309 Gangcheng E St, Laishan Qu, Yantai Shi, Shandong Sheng, China, 264603
Faqja e internetit: (http://www.ytiec.com.cn/)

Yantai International Expo Center, zhvilluar dhe ndërtuar nga Nanshan Group, është një ekspozitë, konferencë dhe vend ngrënie moderne në shkallë të gjerë në Yantai City. Ndodhet në qendër të rrethit Laishan, në perëndim të lumit endacak, përballë parkut sportiv përtej lumit; në veri deri në Detin e Verdhë; në jug në qytetin universitar, rreth 15 minuta me makinë nga aeroporti Yantai, stacioni hekurudhor dhe porti, trafiku është i qetë, mjedisi natyror është i bukur. Ajo përzihet me mjedisin përreth me madhështi dhe sjellje të këndshme. Yantai International Expo Center ka një sipërfaqe ndërtimi totale prej 158,000 metra katrorë, duke përfshirë një sipërfaqe prej metër katror 138,000 mbi tokë dhe një sipërfaqe ndërtimi nëntokësore prej 20,000 metra katrorë. Ajo është e ndarë në një shesh të hapur, një sallë regjistrimi, një sallë ekspozite shtëpie, një qendër konferencash dhe një sallë bankete shtëpie. Zona efektive e ekspozitës është 60,000 metra katror.
Sheshi në natyrë i Yantai International Expo Center mbulon një sipërfaqe prej 60,000 metra katrorë. Sheshi është vendosur si një skulpturë e madhe peizazhi dhe sistemi ujor, dhe dizajni është i thjeshtë dhe bujar. Në anën jugore të pavijonit, ka rreshta të vargjeve të pemëve, duke formuar një sallë ekspozite në natyrë dhe një parking të gjelbër; juglindja është një shesh i gjelbër në shkallë të gjerë, i cili së bashku përbëjnë një vend të këndshëm pushimi në një mënyrë të lirë dhe gjeometrike. Në hartimin e ndriçimit katror të natës, përveç mbulimit të dritave të përgjithshme katrore, ai është i pajisur me dritat e duhura të dyshemesë dhe dritat e peizazhit, e cila jo vetëm që plotëson nevojat e ndriçimit, por gjithashtu krijon një peizazh të pasur të ndriçimit.