Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Konventa dhe Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitës Taizhou

Adresa: 901 Tengda Rd, Luqiao Qu, Taizhou Shi, Zhejiang Sheng, China, 318050
Faqja e internetit: (http://www.tzicec.com)

Konventa dhe Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitës Taizhou është një vend ekspozitë inteligjent në shkallë të gjerë, i ndërtuar sipas funksioneve të ekspozitave ndërkombëtare bashkëkohore. Ajo integron teknologjinë dhe artin në një ndërtesë gjithëpërfshirëse gjithëpërfshirëse duke integruar ekspozitën, konferencën, argëtimin dhe hotelierinë. Qendra ka lehtësira të plota mbështetëse, arkitekturë të bukur, vrull të mrekullueshëm dhe atmosferë të fortë. Shtë dritarja që Zhejiang Taizhou të hapet drejt botës së jashtme dhe një moment historik në zhvillimin e ekonomisë së ekspozitës së Taizhou.

Qendra e ekspozitës ka një investim prej më shumë se 450 milion juan, mbulon një sipërfaqe prej gati hektarë 100 dhe ka një sipërfaqe ndërtimi prej 86,000 metra katrorë. Ndahet në tre fusha funksionale: zona e ekranit, zona e konferencës dhe zona e shërbimit. Zona e ekspozitës është e vendosur në mes të ndërtesës kryesore dhe është e ndarë në dy kate, të cilat mund të strehojnë më shumë se kabinat standarde ndërkombëtare 1,200. Janë të pajisura gjithsej grupe të pajisjeve të ekspozitës 700. Do kat është i pajisur me një ekran të madh, ekran me multimedia touch, telefon me kartë magnetike, ndërfaqe të kufizuar TV, ndërfaqe ndërkombëtare të Internetit IDD me distancë të gjatë, ujë dhe ndërfaqe elektrike. Një zonë mezzaninë i shtohet zonës së ekspozitës si një zonë për negociata zyrash dhe tregtie. Zona e konferencës është e vendosur në veri të ndërtesës kryesore. Ekziston një sallë me shumë qëllime për njerëzit 500, një sallë konferencash për shtyp me një sistem të njëkohshëm përkthimi, një sallë konferencash biznesi të mesme me vende 50 dhe salla të vogla konferencash 14 me vende 30. Përveç plotësimit të nevojave të seminareve, konferencave, seminareve teknike, etj, këto dhoma konferencash mund të mbajnë edhe forume dhe festime të ndryshme të mesme dhe të mëdha. E vendosur në zonën e shërbimit në jug të ndërtesës kryesore, ka hotelieri, qendra tregtare, argëtim etj. Pjesa nëntokësore e ndërtesës është një depo, fabrikë parkimi dhe dhomë pajisje.

Qendra e ekspozitës ka një strukturë kompakte dhe funksione të plota. Shtë i pajisur me sistemin e automatizimit të ndërtesave, sistemin e sigurisë, sistemin e adresave publike, sistemin kabllor të TV, sistemi komutues dixhital të kontrolluar nga programi, sistemin e rrjetit kompjuterik, sistemin me ekran me prekje multimediale, sistemin e ekranit publik, sistemin e konferencave digjitale, aplikimin e ekspozitës. Sisteme inteligjente 11 si sisteme softuerësh dhe sisteme automatizimi zyre.