Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Shanghai - Qendra Kombëtare e Ekspozitave dhe Konventave (NECC)

http://www.neccsh.com/cecsh/

Booking.com
Adresa: Nr. 168 Rruga e Lindjes Yinggang, Shanghai, Kinë
Faqja e internetit: (http://www.neccsh.com/cecsh/)

Booking.com (Kliko ↑ Google logo më lart për të parë në Google Map, Kliko këtu nëse google hartë nuk punon në Kinë)

Totali i investimeve RMB 16 miliardë, Qendra Kombëtare e Ekspozitës dhe Konventës (Shanghai) është një qendër e madhe ekspozitë e ndërtuar nga Ministria e Tregtisë e Kinës dhe Qeveria e Komunës së Shangait, me një sipërfaqe ndërtimi totale prej 1.47 milion metra katrorë, ndër të cilat 1.27 milion katror metra janë mbi tokë. Përbëhet nga sallat e ekspozitave, Plaza NECC, ndërtesa zyra dhe një hotel i markës në fund të fundit, duke ofruar shërbime që përqendrohen në ekspozitë, konventë, ngjarje, tregti, punë në zyrë dhe akomodim.

Fasada e ndërtesës NECC frymëzon nga një "tërfili me katër fletë" të ngushtë dhe të mbarë me Commercial Plaza që vepron si bërthama qendrore dhe sallat e ekspozitës si gjethe. Përzierja me shumë elementë kinezë dhe koncepti i dizenjimit të aksit të simetrisë, është një nga ndërtesat historike në Shangai.