Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Zhengzhou Konventa Ndërkombëtare dhe Ekspozita Qendra (ZZICEC)

Adresa: 1 Nei Huan Road, Qarku i Biznesit Qendror, Zhengdong New District, Zhengzhou, Kinë
Faqja e internetit: (http://www.zzicec.com/)

Booking.com

Qendra Ndërkombëtare e Konventës dhe Ekspozimit Zhengzhou (ZZICEC) menaxhohet nga Hong Kong - Shanghai Management Venue (Zhengzhou) Limited (VMZL). VMZL është një kompani private e menaxhimit profesional. Kjo është një ndërmarrje e përbashkët midis Ekspozitës së Hong Kongut dhe Menaxhimit të Vendeve të Konventës China Limited dhe INTEX Shanghai Company Limited.

ZZICEC është një nga tre ndërtesat ikonike në zonën qendrore të biznesit të Zhengzhou. Ndërtimi i çelikut dhe betonit të ndërtesës kryesore shfrytëzon një sistem të pezullimit me kabllo për të mbështetur çatinë. ZZICEC është një konventë dhe kompleks ekspozimi me një sipërfaqe ndërtimi të 226,800 metra katrore. Sipërfaqja e rentabilitetit e brendshme numëron 74,000 metra katror, ​​të cilat janë ideale për konventa, ekspozita, ngjarje argëtimi, pritje, bankete dhe ngjarje ceremoniale.

  • Qendra e Konventës: Kjo pjesë e ZZICEC përbëhet nga katet 6 dhe një sipërfaqe ndërtimi total prej 60,800 metra katrorë. Përfshin sallën Grand Hall deri në 3,160 për takime dhe 1,660 për bankete, tapetin ndërkombëtar te teatrit 1,090, dhe dy (2) teatrove 400 secila. Gjithashtu janë përfshirë shtatëmbëdhjetë (17) dhoma takimi me madhësi të ndryshme, dhomat e pritjes VIP, një restorant kinez, një restorant perëndimor dhe një kafene. Interpretimi i njëkohshëm mund të sigurohet për deri në gjuhët 8 brenda Dhomës së Madhe, Teatrit Ndërkombëtar dhe dy (2) teatrove.
  • Qendra e Ekspozitave: Kjo pjesë e ZZICEC përbëhet nga dy salla të mëdha ekspozimi (2) dhe një sipërfaqe ndërtimi total prej 166,800 metra katrore. Ekzistojnë dysheme 6 të objekteve ndihmëse ndihmëse, duke përfshirë sallat e takimeve, koncesionet e ushqimit, zyrat dhe dyqanet. Deri në kabinat ekspozuese 3,394 në 9 metra katror secili mund të vendoset në dy sallat e ekspozitës. Sallat e ekspozitës përfshijnë 102 metra me mure të përdorshme 5 që mund të ndajnë hapësirën në sallat 6 për përdorim të pavarur të ekspozitës. Salla 2 në nivelin e sipërm është pa shtylla. Të dy sallave mund të arrihen direkt nga automjetet për ngarkim dhe shkarkim.
  • Sipërfaqja e ekspozitës në natyrë: Disa metra 38,000 katrorë të sipërfaqes së ekspozitës në natyrë janë të vendosura mirë midis Qendrës së Ekspozitave dhe Liqenit të Dragoit.
  • Parking në natyrë: Një hapësirë ​​parkimi në natyrë e disa katrorëve 45,000 mund të strehojë deri në automjetet 1,730.