Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Qendra Ndërkombëtare e Konventës në Qingdao

Adresa: Miao Ling Lu, LaoShan ShangQuan, Laoshan Qu, Qingdao Shi, Shandong Sheng, Kinë, 266000
Faqja e internetit: (http://www.qdicec.com.cn/)

Qendra Ndërkombëtare e Konventës Qingdao (QICC) është e vendosur në Sheshin e Shekullit të Zonës së Zhvillimit Industrial Hi-tech në Qingdao. Ajo është e vendosur në bazën e WuShan. Me një sipërfaqe prej 250,000 metra katrorë, ajo aktualisht mbetet muzeu më i madh për ekspozita dhe konventa në provincën Shandong.

Bashkë-investuar dhe ndërtuar nga qeveritë e provincës Shandong dhe qytetit Qingdao, Qendra Ndërkombëtare e Konventës Qingdao (QICC) i takon Byrosë së Tregtisë së Jashtme Qingdao dhe Bashkëpunimit Ekonomik si një organizatë qeveritare.