Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[email mbrojtur]

Pekin - Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitave të Kinës

Adresa: 6 N 3rd Unaza Rd E, Chaoyang Qu, Pekin Shi, Kinë, 100096

Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitave të Kinës (Jing'an Zhuang Hall) është salla më e hershme e ekspozitës në nivel shtetëror, e miratuar nga Këshilli i Shtetit, duke u renditur i pari midis dhjetë ndërtesave më të mira në Pekin në 1980s. Që nga përfundimi i "Asia-Pacific Expo" në 1985, ajo ka hapur hyrjen në zhvillimin e fuqishëm të industrisë së ekspozitës moderne të Kinës pas reformës dhe hapjes, e cila ka promovuar dhe promovuar në mënyrë efektive zhvillimin e shpejtë të industrisë ekspozuese të Kinës, veçanërisht për reformën dhe hapjen e Kinës, ekonominë vendase dhe të jashtme. Shkëmbimet teknike, shkëmbimet tregtare dhe përsosja gjithnjë e më e madhe e sistemit ekonomik të tregut socialist kanë luajtur të gjithë një rol pozitiv dhe të rëndësishëm.
 
Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitave të Kinës Jing'an Zhuang ka salla ekspozimi 8 me një sipërfaqe shtëpie prej 53,000 metra katrorë dhe një sipërfaqe në natyrë të 7,000 metra katrore. Pas më shumë se 30 viteve të kultivimit dhe zhvillimit, më shumë se 100 ekspozita të vogla dhe të mesme mbahen herë pas here, me një sipërfaqe ekspozimi prej më shumë se 1 milion metra katrorë. Ajo është bërë vëmendja e industrisë dhe është mirëpritur gjerësisht nga sponsorët vendas dhe të huaj dhe ka normën më të lartë të shfrytëzimit. Që nga përfundimi i Hallit të Ri Tianzhu (Faza I) në 2008, të dy pavionet kanë forcuar koordinimin e përgjithshëm, menaxhimin profesional dhe operacionin e integruar. Pavioni Jing'an Zhuang ka luajtur gjithashtu rolin e një inkubatori për ekspozitën në shkallë të gjerë të Sallës së Re Tianyu.
 
Qendra Ndërkombëtare e Kinës Ekspozita Jing'an Zhuang është e vendosur në qendrën tregtare aktive të Unazës së Tretë të Veriut, Qarku Chaoyang, Pekin. Ka të gjitha llojet e shërbimeve, lokacion popullor dhe të favorshëm; metro, autobus dhe qira janë të përshtatshme. Përveç kësaj për të qenë një platformë e rëndësishme ekspozuese për promovimin e aktiviteteve ekonomike vendore dhe ndërkombëtare, Qendra Ndërkombëtare e Kinës Jing'an Zhuang është gjithashtu një vend ideal për takime vjetore, konferenca dhe ngjarje të tjera të korporatave.