Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Si mund të marr simbolin blerës të Panairit të Kantonit? Te paraqitura

Karta e Blerësit (distinktiv) është i vetmi pranim zyrtar në Panairin e Kantonit. Është e vlefshme për vite me radhë seanca të shumta të panairit. E vetmja vend për të marrë simbolin e blerësit është Zyrat e Regjistrimit të Panairit të Kantonit - personalisht. Para-rregjistroni në internet do të ruani të gjithë kohën e regjistrimit.

Këtu nëse nuk dëshironi të regjistroheni paraprakisht në internet.

Pa regjistrim online, gjithashtu mund të aplikoni distinktivin e blerësit në panair, por do t'ju kushtojë 100RMB si një tarifë shërbimi. Ndërkohë, në ardhjen tuaj, ju duhet të paraqisni pasaportën tuaj jashtë shtetit, kartën e biznesit dhe foton tuaj të identifikimit (5cmX4cm, kosto 50RMB nëse merret nga panairi) në Zyra e Regjistrimit të Blerësit Jashtë. - Sugjero regjistrimin në Zyrat e Regjistrimit të krijuara në hotelet e emëruara

Këtu janë hapat online para-regjistrimit:

Për Kupën e Shënimit të Blerësit në Panairin e Kantonit, ju lutemi të hyni në E-Service Tool (BEST) në faqen zyrtare të internetit të blerësit https://invitation.cantonfair.org.cn/BuyerUser/RegisterUser/ me të dhënat tuaja personale për të bërë një regjistrim. Pas regjistrimit, verifikimi E-mail do të dërgohet në E-mail adresën tuaj, atëherë klikoni lidhjen në atë E-mail për të aktivizuar emrin dhe fjalëkalimin tuaj. Pas marrjes së emrit dhe Fjalëkalimit tuaj, ju lutemi plotësoni informacionin personal dhe të kompanisë që është nën "Panairi im i Kantonit" fillimisht. Nëse nuk keni pasur distinktivin e blerësit, klikoni "Merrni pjesë në panair" ------ "Para aplikimit për distinktivin e blerësit", skanoni në fund të asaj faqeje interneti, klikoni "Paraplikimi për distinktivin e blerësit" ------ "Query" zgjidhni punonjësin që dëshironi të aplikoni për distinktivin e blerësit, plotësoni informacionin, atëherë ju mund ta paraqisni atë dhe të prisni për miratim me durim.

Sapo të pranohet aplikacioni për distinktivin e blerësit, lutemi hyni në Tool blerësin tonë të blerësit për të klikuar "Panairi im i kantonit" ------ "Badge blerësi im" për të printuar këtë pranim para aplikimit. Në mbërritjen tuaj, mund ta blini falas Kartën tuaj të Blerësit me atë faturë të Para-aplikimit, dokumentet tuaja personale të vlefshme (Pasaporta e Jashtme, Hong Kong ose Makao Leje për Kthim në Shtëpi ose Certificate of Travel në Tajvan, ose pasaportë kineze me një vizë për punësim jashtë shtetit i vlefshëm për më shumë se një vit ose leje qëndrimi të përhershme jashtë shtetit), dhe kartela e biznesit në Zyra e Regjistrimit të Blerësit Jashtë. - Sugjero në Zyrat e Regjistrimit të krijuara në hotelet e emëruara

FAQ: "Te lutem zgjidh personel"Problem

të mërkurën shkurt 07
Ishte kjo e dobishme?