Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Si mund të marr simbolin blerës të Panairit të Kantonit? Te paraqitura

Karta e blerësit (shënja) është e vetmja hyrje zyrtare në Canton Fair. Isshtë i vlefshëm për vite të tëra seancave të panairit. I vetmi vend për të marrë distinktivin e blerësit është Zyrat e Regjistrimit të Panairit të Kantonit - personalisht. Regjistrimi paraprak në internet do të kursejë kohën e regjistrimit të secilit.

Këtu janë hapat online para-regjistrimit:

Për Kupën e Shënimit të Blerësit në Panairin e Kantonit, ju lutemi të hyni në E-Service Tool (BEST) në faqen zyrtare të internetit të blerësit https://buyer.cantonfair.org.cn/ me informacionin tuaj personal për të bërë një regjistrim. Pas regjistrimit, posta elektronike e verifikimit do të dërgohet në adresën tuaj të postës elektronike, atëherë ju lutemi klikoni në lidhjen në atë e-mail për të aktivizuar Emrin dhe Fjalëkalimin tuaj. Pas marrjes së Emrit dhe Fjalëkalimit tuaj, ju lutemi plotësoni informacionin personal dhe kompaninë që është nën butonin "Panairi i Kantonit tim" së pari. Nëse nuk e keni pasur shënjën e hyrjes së blerësit, ju lutemi klikoni në "Merrni pjesë në Panairin" ------ "Paraprake për Blerësin", skanojeni në fund të asaj faqe interneti, klikoni "Para-aplikimi për blerësin". ------ "Query" zgjidhni punonjësin të cilin dëshironi të aplikoni për Simbolin e Hyrjes së Blerësit, plotësoni informacionin, atëherë mund t'i dorëzoni ato dhe të prisni për miratimin me durim.

Sapo të pranohet aplikacioni për Simbolin e Blerësit të Hyrjes, ju lutemi futuni te Mjeti ynë i Shërbimit i Blerësit për të klikuar në "Panairin e Kantonit tim" ------ "Simbolin e blerësit tim" për të shtypur këtë Marrëveshje Para-aplikimit. Me mbërritjen tuaj, ju mund ta merrni Kartën e Blerësit falas me atë marrjen para aplikimit, dokumentet tuaja personale të vlefshme (Pasaporta Jashtë, Hong Kong ose Leja e Kthimit në shtëpi Macao, ose Certifikata e Udhëtimit Compatriot Tajvan, ose një pasaportë kineze me një punësim jashtë shtetit vizë e vlefshme për më shumë se një vit ose Leja e Përhershme e Qëndrimit të Përhershme Jashtë), dhe kartën e biznesit në Zyra e Regjistrimit të Blerësit Jashtë. - Sugjero në Zyrat e Regjistrimit të krijuara në hotelet e emëruara

Këtu nëse nuk dëshironi të regjistroheni paraprakisht në internet.

Pa regjistrim në internet, ju gjithashtu mund të aplikoni Simbolin e hyrjes së blerësit në panair, por do t'ju kushtojë 100RMB si tarifë shërbimi. Ndërkohë, me ardhjen tuaj, ju duhet të paraqisni Pasaportën e Jashtme, kartën e biznesit, dhe foton tuaj të Identifikimit (5cmX4cm, kushtoni 50RMB nëse merret nga panairi) në Zyra e Regjistrimit të Blerësit Jashtë. - Sugjero regjistrimin në Zyrat e Regjistrimit të krijuara në hotelet e emëruara

FAQ: "Te lutem zgjidh personel"Problem

të mërkurën shkurt 07
Ishte kjo e dobishme?