Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Cili qytet është Panairi i Kantonit? Pse quhet "Panairi i Kantonit"? cili është përkufizimi i kantonit? Te paraqitura

Panairi i kantonit i mbajtur në Guangzhou (Kanton) të Kinës, afër Hong Kong-ut.

Fjala 'Kantoni' i Panairit të Kantonit është një tjetër emër i qytetit Guangzhou të Kinës.

'Guangzhou' është shqiptimi i mandarinës.

'Canton' është shqiptimi i Kantonishtes ku njerëzit flasin këtu.

Kantoni Panair nuk është një emër zyrtar. Emri zyrtar i Panairit të Kantonit është "Panairi i Importit dhe Eksportit në Kinë", që është një emër i madh.

Panairi i Importit dhe eksportit në Kinë është një nga panairet më të famshme të tregtisë në botë. Prandaj, njerëzve u pëlqen t'i japin një emër të thjeshtë për t'ju njoftuar se ku është ky panair. Kështu që ne të gjithë e quajmë "Panairi i Kantonit", do të thotë panairi i madh që mbahet në Kanton.

të shtunën dhjetor 15
Ishte kjo e dobishme?