Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Ku ndodhet Panairi i Kantonit? Adresa e Panairit të Kantonit? Te paraqitura

Adresa e panairit të kantonit: Nr. 380, Yuejiang Zhong Road, Guangzhou, Kinë

Adresa në kinezisht: 中国 广州 市 海珠区 阅 江 中路 380 号

hartë

https://www.cantonfair.net/exhibitions-list/location/1-china-import-and-export-complex

Cili qytet është Panairi i Kantonit? Pse quhet "Panairi i Kantonit"?

Kompleksi i importit dhe eksportit të Kinës(Kompleksi i Kantonit për të shkurtër), gjithashtu emrin Qendra Ndërkombëtare e Konventës dhe Ekspozita Guangzhou or Pazhou International Exhibition Centre. Qendra më e madhe e modernizuar e ekspozitës në Azi, është e vendosur në Pazhou Island, Guangzhou, Kinë. Kompleksi i Panairit dhe i Eksportit të Kinës (Kompleksi i Kantonit të Panairit për të shkurtër), qendra më e madhe e modernizuar e ekspozitës në Azi, gjendet në Pazhou Island, Guangzhou të Kinës. Është një integrim i përsosur i shqetësimeve njerëzore dhe ekologjike dhe teknologjisë së lartë, duke ndezur botën si një yll të ndritshëm. Kompleksi mbulon një sipërfaqe totale të ndërtimit të 1,100,000 M2 me zonën e ekspozitës shtëpie të 338,000 M2 dhe zonën e ekspozitës në natyrë të 43,600 M2. Sipërfaqja A ka një zonë ekspozimi të brendshëm të 130,000 M2 dhe një zonë ekspozimi në natyrë të 30,000 M2, Zona B ka një zonë ekspozimi të brendshëm të 128,000 M2 dhe një zonë ekspozimi në natyrë të 13,600 M2, dhe Zona C ka një zonë të ekspozuar shtëpie të 80,000 M2.

të shtunën korrik 22
Ishte kjo e dobishme?