Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Një takim ekzekutiv i Këshillit Shtetëror i kryesuar nga Kryeministri Li Keqiang të Martën 2020-03-11, caleate për përgatitjet e shëndosha për Panairin e Importit dhe eksportit në Kinë, ose Panairi i Kantonit, këtë pranverë për të forcuar bashkëpunimin në tregtinë e jashtme.

Dueti ndaj gjërave Corona në Kinë. Shumë biznese morën një humbje të madhe ekonomike. Në veçanti, viti 2020 duhet të jetë viti më i madh i humbjeve ekonomike në industrinë e ekspozitës. Ekspozitat e mëdha janë anuluar ose shtyrë një dhe të tjerët në të gjithë botën. Mbetjet, njerëzit nuk janë të gatshëm t'i vizitojnë.

2020 AWE - Ekspozita Botërore e Aplikimeve dhe Elektronikës, që fillimisht ishte planifikuar të mbahej në Qendrën Ndërkombëtare të Ekspozitës Shanghai të Re nga 11 Mars në 14,2020, do të shtyhet për në Mars 2021, sipas një njoftimi zyrtar të AWE. Awe është një nga Tregimet më të mëdha dhe të Elektronikës së Konsumatorit të Azisë. AWE 2019 është shtëpi për gati 900 pajisje globale shtëpiake, elektronikë të konsumit, kompani interneti dhe furnizues të përbërësve thelbësorë, duke tërhequr 350,000 vizitorë gjatë panairit.

Panair i kantonit njofton se përgatitjet e 127th Kantoni Fair kryhen në mënyrë të qëndrueshme sipas planit. Por ka shenja nga kompania e prenotimit të hoteleve, blerësit nuk kanë pothuajse asnjë plan për të ardhur në Guangzhou. Edhe ka dikush që ka rezervuar një hotel në fillim, ai thjesht e anuloi për shkak të anulimit të fluturimit.

https://www.facebook.com/CantonFairOnline/photos/a.277287962462630/1278074749050608/?type=3

Canton Fair Facebook tha: "Pas shpërthimit të pneumonisë të shkaktuar nga koronavirusi i romanit dhe nga drejtimi i Ministrisë së Tregtisë së PRC-së, Qendra e Tregtisë së Jashtme të Kinës (CFTC) aktivizoi me shpejtësi mekanizmat e reagimit për të parandaluar përhapjen e epidemisë. Për të mbrojtur shëndetin e punonjësve dhe klientëve të tyre, ne zbatuam masat më gjithëpërfshirëse dhe më rigoroze të parandalimit dhe kontrollit të mundshëm. CFTC ka një ekip të punëtorëve profesionistë me përvojë. Përballë sfidave të epidemisë, ne kemi ndërtuar një mbrojtje të fortë: menaxhim të rreptë, parandalim dhe kontroll inteligjent, zbulim efikas dhe dezinfektim gjithëpërfshirës. Me më shumë se 60 vjet shërbime profesionale dhe përvojë ekspozite, ne ofrojmë sallat e ekspozitës më të sigurta. Ne jemi gjithmonë të gatshëm t'ju mirëpresim kur beteja kundër epidemisë ka përfunduar. "