Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Konferenca dhe Ekspozita Ndërkombëtare për Ruajtjen e Energjisë

Nga maji 18, 2019 09: 00 deri në maj 20, 2019 17: 00
+ 86-10 65667066-

http://www.esexpo.org/About/Introduce.html

Booking.com
http://www.esexpo.org/About/Introduce.html

Konferenca e Kinës për ruajtjen e energjisë dhe ekspozita

Konferenca dhe Ekspozita Ndërkombëtare e Ruajtjes së Energjisë është ngjarja kryesore vjetore e magazinimit të energjisë në Kinë, duke mbledhur 5000 + pjesëmarrës nga vendet 20 +, folësit 120 + dhe ekspozuesit dhe sponsorët 60 +. Bashkohuni me ne për tri ditë të forumeve të konferencave, duke ftuar mysafirë nga qeveria, institucionet kërkimore, universitetet dhe kompanitë private që diskutojnë politikën më të fundit në ruajtjen e energjisë, teknologjinë, aplikacionet dhe rritjen e tregut. Mësoni së pari teknologjitë dhe aplikacionet më të fundit të industrisë në

Konferenca dhe Ekspozita për Ruajtjen e Energjisë do të mbahet në Qendrën Kombëtare të Konventës në Pekin

Konferenca dhe Ekspozita për Ruajtjen e Energjisë do të mbahet në Qendrën Kombëtare të Konventës në Pekin. Që nga fillimi i saj në 2012, ESIE është themeluar si një nga ngjarjet kryesore vjetore për ruajtjen e energjisë në Kinë. Në 2018, ESIE mirëpriti për kompanitë kryesore të ruajtjes së energjisë 60 për të ekspozuar, duke përfshirë Sungrow, BYD, Soaring, Narada, ZTT, Puneng, NEC, ABB dhe shumë të tjerë. Forumet ESIE 2018 paraqitën këngë të ndryshme 11 me folësit e ftuar të 120, të cilët paraqitën tema, duke përfshirë tregjet dhe trendet e politikave, teknologjitë kryesore dhe aplikacionet inovative.

ESIE do të shfaqë përsëri një shumëllojshmëri të gjerë folësish që mbulojnë temat dhe tendencat e fundit në industrinë e magazinimit të energjisë

ESIE do të shfaqë një larmi të gjerë folësish që mbulojnë temat dhe tendencat e fundit në industrinë e magazinimit të energjisë, si dhe një zonë të zgjeruar ekspozimi që përshëndet për ekspozuesit 70 që paraqesin teknologjitë, aplikacionet dhe shërbimet e reja të magazinimit të energjisë. ESIE gjithashtu do të shfaqë 3rd vjetore për inovacionet e magazinimit të energjisë, duke respektuar teknologjitë më të mira për ruajtjen e energjisë të vitit, aplikimet dhe ndërmarrjet e reja. Ngjarje të tjera emocionuese përfshijnë salons udhëheqëse të industrisë, turne në vend, mundësi të rrjetëzimit, lëshime të produkteve të reja dhe më shumë. Për ata që dëshirojnë të mësojnë me dorën e parë për ruajtjen e energjisë në një nga tregjet me rritje më të shpejtë të industrisë, ESIE është një nga vendet më të mira të vitit!

Kategoritë e Ekspozuesit
A. Teknologjitë dhe Materialet e Ruajtjes së Energjisë
B. Pajisjet për ruajtjen e energjisë dhe komponentët
 • Hidro dhe pajisje të tjera të ruajtjes së energjisë fizike
 • PCS
 • Bateritë eksperimentale dhe magazinimet e tjera kimike
 • Qeliza dhe Paketa të Baterive
 • Vazhdueset e magazinimit të energjisë së komprimuar
 • BMS
 • Bateritë Li-jon Bateritë e rrjedhës së vanadit
 • DCS
 • Bateritë e acidit të plumbit të baterive të rrjedhës së zinkut
 • RTU
 • Bateritë e karburantit të kripës Bateritë e natriumit të squfurit
 • Kontejnerët
 • Bateri nikel-hidrogjen Supraventë
 • Shkëmbyesit e nxehtësisë
 • Kondensatorët e Karburantit të Hidrogjenit
 • Testing Equipment
 • Akull / Magazinim termik Bateri natriumi jonik
 • Pajisjet e Shpërndarjes (Ndërrimi i Kabinetit, Kabllot, Metrat, etj)
 • Komponentët e baterisë së Supercapacitors
C. Sistemet e Ruajtjes së Energjisë dhe EPC
 • Microgrids
 • Sistemet e Shpërndara të Energjisë
 • Integrimi i Rinovueshëm
 • Stacionet Peak Shifting
 • Stacionet e Telekomit
 • Bimët Termike Hybrid + Rregullimi i Frekuencës
 • Stacionet e rregullimit të frekuencës
 • ESS ushtarake
 • Sistemet e Riparimit të Energjisë Hekurudhore
 • Grid-Integrated Inverters
 • Automjetet-to-Grid Technologies
 • ESS për Ruajtjen e Energjisë Industriale
 • Ruajtja e Energjisë Residenciale
 • Stacionet e magazinimit me energji të shkallëzuar
 • Stacionet e shkëmbimit të baterive të EV
 • Sistemet e Energjisë Data Center
 • UPS
D. Zhvilluesit e softuerit dhe teknologjisë së komunikimit
 • Rrjetet EV
 • Interneti i Operatorëve të Energjisë
 • Teknologjia e Integrimit Multi-Network
 • Zhvilluesit e Internetit të Energjisë
 • Fibrat optike dhe kabllot
 • Shërbimet e të dhënave të energjisë
 • Teknologjia e Internetit të Gjërat
 • Teknologjia dhe Pajisjet e Transmisionit
 • Teknologjia Cloud Computing
 • Zhvillimi i Softuerit për Ruajtjen e Energjisë
E. Riciklimi i burimeve dhe ripërdorimi
 • Riciklimi i mbeturinave të baterisë dhe teknologjia
 • Teknologjitë e dytë të jetës
 • Pajisja për rikuperimin e baterive
 • Sistemet e vlerësimit të performancës së baterisë
F. Testimi i baterive dhe agjencitë e verifikimit
 • Pajisje për testimin e baterive
 • Mbrojtja e pajisjeve
 • Teknologjia Inteligjente e Testimit dhe Vlerësimit
 • Organizatat e Vlerësimit të Sigurisë
G. Të tjera

500 Figurë u larguan