Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Comic World Panairi i Hong Kongut


From August 30, 2020 12:00 until August 30, 2020 20:00
(+ 852) 9707 0530 / 9288 7657
Kategorite Arsim, Libra dhe Botime

Comic World Panairi i Hong Kongut

"Bota komike e Hong Kongut" është një ekspozitë shitëse e organizuar nga grupet e interesit

"Comic World Hong Kong" është një ekspozitë e shitjeve të punëve të grupeve të interesit, duke siguruar një vend për dashamirët e kartonave / komikëve për të shitur veprat dhe sendet e shkëlqyera të krijuara prej tyre. Kjo ekspozitë e shitjes organizohet çdo vit në vjeshtë (shkurt) dhe verë (gusht). Megjithëse ka një numër gjithnjë e më të madh të njerëzve që gëzojnë të lexuar ose të vizatuar komik, deri tani, veprat e grupeve të interesit që janë zhvilluar në Hong Kong për shumë vite janë ende vetëm lodrat e një grupi të vogël njerëzish. Për më tepër, ajo është keqkuptuar për shkak të mungesës së njohurive nga publiku dhe ata që janë të interesuar nuk dinë se si të fillojnë. Kjo është për të ardhur keq.

Comic World Panairi i Hong Kongut

"Comic World Hong Kong" ofron një platformë të qëndrueshme për dashamirët e karikaturës për të publikuar veprat e tyre, për të shkëmbyer mendime, për të takuar më shumë njerëz me të njëjtin interes; publiku duke përfshirë edhe kujdestarët / prindërit mund të mësojnë, së pari, veprat e grupeve të interesit dhe të kuptojnë më shumë për atë që po bëjnë saktësisht.

Origjina e "World Comic Hong Kong"

"Bota Comic" është shpërndarë nga Japonia. Origjinatori është "SEInc". Është një furnizues i artit të karikaturës. Ka shumë vite përvojë në organizimin e "Bota Comic" në Japoni. Sipas asaj se ku mbahet, "Bota Comic" ka emra të ndryshëm në Japoni, p.sh. "Comic World Osaka", "Comic World Akishima" etj. Ata besojnë se nëse më shumë njerëz duan të tërheqin karikaturat, do të ketë më shumë njerëz që do të blejnë produktet e tyre . Prandaj, ata vazhdimisht promovojnë aktivitetet "Bota e komikëve". Pas zhvillimit të "Comic World" është bërë pjekur në Japoni, "SEInc." fillon të zhvillojë tregun e Azi Paqësorit, duke organizuar "Taiwan Comic World", "Comic World Hong Kong", "Comic World Beijing" dhe "Comic World Korea" në Tajvan, Hong Kong, Kinë dhe Kore. I pari "Comic World Hong Kong 1" u mbajt në stadiumin e brendshëm Macpherson në Mongkok në 30 gusht 1998.

Klikime: 13102

vend


i interesuar

  • Gravatar

    Hossam Elwakil

alejandro david Martinez Rivera
KONKLUZIONET COMPRA FIGURAS
ME INTERESA COMPRAR Y SER DISTRIBUIDOR DE FIGURAS DE COLECCION, ACTUALMENTE DISTRIBUYO FIGURAS DE KOTOBUKIYA YAMATO TOYS USA COMO DISTRIBUIDOR

0

500 Figurë u larguan