Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Bakery & Ice Cream Kinë


From March 29, 2021 09:00 until April 01, 2021 18:00
86-21-3339 2243
Kategorite Ushqim & Pije

Bakery & Ice Cream Kinë

Furra buke dhe Akullore

Me përmirësimin e ndërgjegjësimit shëndetësor të njerëzve, shija nuk është më kriteri i vetëm për zgjedhjen e akullores. Yndyrë e ulët, kalori e ulët dhe kolesterol i ulët janë bërë gradualisht konsideratat kryesore për konsumimin e njerëzve. Prandaj, në ditët e sotme, akullorja e shëndetshme dhe e freskët është bërë më e popullarizuar. Në HOTELEX, ne do të krijojmë një zonë me akullore me temën e shëndetit që do të tërheqë gati prodhuesit dhe furnitorët 100 të markave të njohura botërore të akullores. Në të njëjtën kohë, në ekspozitë do të mbahet Kampionati Gelato. Në prill 2019, bashkohuni me HOTELEX dhe shijoni një festë me akullore.

Bakery & Ice Cream Kinë. Ekspozita ndërkombëtare e hotelerisë dhe hotelierisë në Shanghai, e sponsorizuar nga shoqata hoteliere e turizmit në Kinë dhe bashkëpunimi i ekspozitës ndërkombëtare të bohua Shanghai., LTD dhe bashkë-sponsorizuar nga federata botërore e industrisë ushqimore kineze, u përfundua me sukses në qendrën e re ndërkombëtare të ekspozitës në Shanghai . Duke hyrë në vitin e tij të njëzet e shtatë, ekspozita ka treguar rritje dhe përparim të jashtëzakonshëm në të gjitha aspektet.

HOTELEX Shanghai është një nga panaire më të mëdha, më me influencë dhe cilësi të hoteleve dhe hotelerisë në Kinë. Ekspozita përfshinte një total prej 22 pavijoni të brendshëm dhe të jashtëm, sipërfaqen e ekspozitës së 220000 metra katrorë, përkatësisht edicionin profesional të HOTELEX Shanghai, duke përfshirë: pajisje ushqimore dhe pije, artikuj desktop, kafe dhe çaj, pije, ushqim gatim, pjekje, akullore , verë dhe pije alkoolike, të tilla si zona e shfaqjes, të mbledhura së bashku nga Kina kontinentale, Italia, Spanja, Shtetet e Bashkuara, Gjermania, Japonia dhe Hong Kongu, Makao dhe Tajvani dhe vende dhe rajone të tjera të ekspozuesve. Në këtë mund të quhet industria e hoteleve dhe restoranteve, ceremonia e prokurimeve vjetore në skenë, të cilat organizuan një sërë konkurrencash, shfaqjesh, diskutimesh dhe tregtimesh, dhe drama të shumëfishta të mrekullueshme, për industrinë vendase e madje edhe ndërkombëtare të hoteleve dhe restoranteve ka bërë një masë të pamatur rol në nxitjen e zhvillimit të shpejtë.

Si zile për hotelierinë dhe ekspozitat e produkteve të fundvitit me ushqime dhe pije, HOTELEX Shanghai ka vendosur një rekord të ri si në shkallën e ekspozitës ashtu edhe në numrin e blerësve. Një total i blerësve profesionistë 146,267, tregtarët dhe agjentët nga hoteliere dhe industria e hotelierisë, kafeja, akullorja dhe industria e pjekjes, baret dhe klubet, supermarketet dhe shitësit me pakicë vizituan ekspozitën, duke përfshirë vizitorët 5,135 jashtë vendit nga vendet dhe rajonet 122. Këtë vit, numri i vizitorëve jashtë shtetit është dyfishuar në Vietnam, Shtetet e Bashkuara, Australi, Indonezi, dhe vende dhe rajone të tjera. Audienca nga Azia Juglindore përbën 20.95% të blerësve të përgjithshëm jashtë shtetit. Shikuesit nga Shtetet e Bashkuara përbënin 12.46 përqind të blerësve të përgjithshëm jashtë shtetit, gati gati 3.2 herë nga 2017. Numri i blerësve profesionistë në Australi gjithashtu u rrit me gati 2 herë, dhe rritja e audiencës në vendet dhe rajonet e mësipërme tregon pozicionin e HOTELEX në industrinë globale. Përmes analizës së përbërjes së përgjithshme të burimit të audiencës, mund të shihet se përqindja e blerësve të restoranteve / restoranteve / restoranteve të fast-food-eve / dyqaneve të snackit / takeakëve dhe kafesë / çajit / produkteve të pjekjes u rrit ndjeshëm, duke përbërë 23.76% të audienca totale. Në të njëjtën kohë, me ndarjen e fazës HOTELEX, I dhe faza II, përqindja e blerësve dhe vizitorëve të hoteleve / hoteleve / vendpushimeve dhe furnizimeve të tjera hoteliere ka tendencë të jetë e qëndrueshme.

Ekspozita hoteliere dhe ushqimi ndërkombëtar i Shangait (HOTELEX Shanghai) do të mbahet në qendrën e re ndërkombëtare të ekspozitës në Shanghai (rrugë e dëshiruar 2345, zonë e re Pudong) vitin e ardhshëm. Shanghai, si bashkëpunëtor i ekspozitës ndërkombëtare., LTD., Si i vetmi organizator dhe shitës i ekspozitës, do të vazhdojë të mbajë një perspektivë të qëndrueshme profesionale dhe cilësi të shkëlqyeshme, dhe në të njëjtën kohë plotësisht të mbështetet në sfondin e shoqatës së industrisë, të vazhdojë të bashkëpunojë me shoqatën e industrisë së hotelerisë turistike në Kinë.

Bakery & Ice Cream China do të shfaq produkte si Bakery Ingredients, Materials and Equipment, përbërësit dhe pajisjet akullore, produktet dhe pajisjet e çokollatës, produktet e qumështit, ushqim për kohë të lirë / karamele, dhe paketim dhe materiale të tjera.

Kategoritë e produktit:
 • Përbërësit e Bakery, Materialet dhe pajisjet
 • Përbërësit dhe pajisjet e akullores
 • Produkte dhe pajisje me çokollatë
 • Produktet e qumështit
 • Ushqim / ëmbëlsira të kohës së lirë
 • Paketimi & Materiale të tjera
Profili i vizitorit
 • Importuesit e ushqimit dhe pijeve / eksportuesit / shpërndarësit / shitësit me pakicë
 • Importuesit e Pajisjeve Pjekje dhe Akullore / eksportuesit / shpërndarësit / shitësit me pakicë
 • Furra buke / Patatet / Dyqanet e picave
 • Parfum akullore / Dyqane të ëmbla / ëmbëlsira / çokollata
 • Restorante / Zinxhirët e Fast Foodit / bare të rostiçeri / Kafenetë / Takeaways
 • Hotele / vendpushime / motele
 • Shërbime ushqimore - Airlines / Linjat e lundrimit / Fabrikat / Spitalet / Qeveritë / Institucionet e tjera
 • Dyqane / Supermarkete / Supermarkete / Dyqane ushqimore / Dyqane komoditeti
 • Mikpritje / institucione kuzhinës
 • Konsulencat për mikpritje dhe shërbime ushqimore
 • Zinxhirët / Franchisers / Franchisees

Klikime: 8970

Gjeni akomodimin tuaj përreth

500 Figurë u larguan