Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita Aziatike Wellness


From July 16, 2020 09:30 until July 18, 2020 18:00
+ 86 20 29037372

Shëndeti dhe Wellness vazhdojnë të shohin zhvillim të fortë

Kina është një nga tregjet e shëndetit dhe shëndetit në rritje më të shpejtë në botë, e mbështetur nga përqendrimi në rritje i qeverisë në ushqimin e shëndetshëm dhe një klasë e mesme dhe e lartë në rritje. Kompanitë shumëkombëshe kanë investuar në industrinë e shëndetit dhe shëndetit të vendit ndërsa kompanitë vendore gjithashtu kanë parë zhvillime të forta.

Shqyrtimi i Ekspozitës Asia Wellness 2019:

Në një dysheme 15000 Sq.m Show, 200 + Markat u mblodhën për të shfaqur një larmi të tërë shtesash ushqimore, ilaçe tradicionale kineze, pajisje Wellness, Institucione dhe Shërbime të Shëndetit, Shërbime të Kujdesit Shëndetësor, etj. Ekspozuesit tanë Kinezë nga Guangdong, Zhejiang, Shanghai, Tianjin, Hunan, Jiangxi, Sichuan, Guizhou, Yunnan, Qinghai, etj., Ekspozuan produkte Wellness me karakteristika dalluese lokale, duke portretizuar historinë e gjatë dhe larminë e kulturave kineze të Wellness. Dhe markat ndërkombëtare nga Hong Kongu, Koreja, Suedia, Franca, etj., Gjithashtu kanë prezantuar idetë më të avancuara të Wellness në treg, duke pasuruar më tej opsione Wellness për konsumatorët kinezë.

Paraqitja e Azisë Wellness Expo 2020:

Asia Wellness Expo 2020, si një nga ekspozitat më të njohura të shëndetit dhe Wellness në Kinë, po parashikon një pjesëmarrje të ekspozuesve 400 në një dysheme të shfaqjes 20,000 sq.m.

Fusha e ekspozitës:

1. Institucionet e Wellness: Wellness Resorts / banjë, klube të shëndetit sportiv, klube të shëndetit mjekësor kinez, kozmetikë mjekësorë dhe institute plastike kirurgjikale, etj.

Shtesa 2.Food: Fruta të thata, çaj organik, mish organik, pije organike, ushqim funksional dhe pije, xhensen, xhelatinë të fshehur gomari, maka, dendrobium, etj.

3.Mjekësia Kineze: Materiale medicinale amtare, ilaçe kineze dhe perëndimore, farmaceutike, etj.

4.Pajisjet e kujdesit shëndetësor: Pajisjet minerale të banjës, pajisjet e trajtimit arborescent Artemisia, pajisja masazh, kazan i Mjekësisë Kineze, prestar i ilaçeve, etj.

5.Mritja e Menaxhimit të Shëndetit dhe Shëndetit: Institutet e konsulencës për menaxhimin shëndetësor dhe kujdesin shëndetësor, shërbimin e masazhit, teknologjinë e trajtimit mjekësor, etj.

6.Wellness and Cosmetics: Kozmetikë funksionale, produkte për përmirësimin e gjirit, produkte për kujdesin e syve, etj.

Pajisjet 7.Wellness: Produkte tekstili me infra të kuqe / magnetike / antibakteriale, pajisje pastrimi, pajisje të kujdesit shëndetësor, etj.

8.Mjedisi i ngrohtë: Mjedisi i ajrit furnizon si pastruesin e ajrit, dehësin, lagështuesin, pajisjen e oksigjenit, gjeneratorin jon negativ, etj.

9.Organizimi i Mirëqenies dhe Media

Klikime: 13548

Gjeni akomodimin tuaj përreth

500 Figurë u larguan