Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Panairi i produkteve të fëmijëve në Hong Kong

Nga janari 06, 2020 09: 30 deri në janar 09, 2020 18: 30
(852) 2240 4613; (852) 2240 4625

https://event.hktdc.com/fair/hkbabyfair-en

Booking.com
https://event.hktdc.com/fair/hkbabyfair-en
Klikime: 6382

HKTDC Hong Kong Baby Products Fair ju mundëson ekspozuesve të futen në kërkesën e lulëzuar në rajon

HKTDC Hong Kong Baby Products Fair ju mundëson ekspozuesve të futen në kërkesën e lulëzuar në rajon. Panairi kryesor i Azisë në llojin e vet, Edicioni i fundit i shfaqjes mbi ekspozuesit 580 angazhohen me blerës 32,000 nga vendet dhe rajonet 120.

Kategoritë kryesore të ekspozitës:
 • Galeria e emrit të markës
 • Artikuj dhe Mobilje për Fëmijë
 • Baby Fashion Avenue (Foshnja veshin, këpucë dhe aksesorë)
 • Skincare për fëmijë dhe Produkte të Bath
 • Baby Tech
 • Lodra dhe Aktivitete Baby
 • Produkte për fëmijë të disponueshëm
 • Ushqim, çerdhe dhe produkte të kujdesit shëndetësor
 • Produktet e Maternitetit
 • Strollers dhe Gear

Të dhëna statistikore:

Viti

Numri i Ekspozuesve

Numri i blerësve

Sipërfaqja bruto

2019

616

33,995

20,700 sq.m.

Galeria e emrit të markës

Brand Name Gallery, duke nxjerrë në pah produktet premium nga markat e prestigjit; World of Strollers & Gear I në Expo Drive Hall dhe World of Strollers & Gear II në Sallën e Konventës, duke paraqitur produkte me çmime konkuruese dhe koleksione premium respektivisht; Baby Tech, duke zbuluar produkte të zgjuara për prindërit e sotëm të teknologjisë

Panairi ka njohje ndërkombëtare

Panairi ka njohje ndërkombëtare dhe promovon vetveten dhe ekspozuesit e saj në ngjarjet e shtypit siç është konferenca për shtyp e para dhe mbledhja e mëngjesit në media. Ekspozuesit mund të fitojnë ekspozim më të madh përmes sesioneve të Demo Produktit dhe Lansimit të Lansimit, ndërsa ngjarjet dhe seminaret e rrjeteve rrisin kontaktet e industrisë dhe inteligjencën e tregut. Ngjarje të njëpasnjëshme: HKTDC Hong Kong Panairi i Lojërave dhe Lojërave (Panairi më i madh i Azisë në këtë lloj), HKTDC Hong Kong International Licensing Show dhe Hong Kong International Stationery Fair.

Folësit

 • HKTDC

  HKTDC

  Këshilli i Zhvillimit të Tregtisë në Hong Kong (HKTDC) është një organ statutor i themeluar në 1966 për të promovuar, ndihmuar dhe zhvilluar tregtinë e Hong Kongut. Me zyrat 50 në nivel global, duke përfshirë 13 në kontinentale të Kinës, HKTDC promovon Hong Kong si një investim global dypalësh dhe qendër biznesi. HKTDC organizon ekspozita ndërkombëtare, konferenca dhe misione biznesi për të krijuar mundësi biznesi për kompanitë, veçanërisht për NVM-të, në tregjet kontinentale dhe ndërkombëtare.

x

Booking.com
Akash
Ekspozita e Madhe shumë vende i bashkohen kësaj ngjarjeje. Por kishte më pak prodhues të pranishëm atëherë ne prisnim

500 Figurë u larguan