Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

electronicAsia

Nga tetori 13, 2020 09: 00 deri në tetor 16, 2020 18: 00
(852) 1830 668; 2240 4504

http://m.hktdc.com/fair/electronicasia-en/

Booking.com
http://m.hktdc.com/fair/electronicasia-en/

electronicAsia

Azia elektronike

Electronic Asia Krijon një mjedis të fuqishëm në të cilin furnizuesit e pjesëve dhe komponentëve të aksesorëve mund të lidhen me blerësit që përfaqësojnë industrinë elektronike elektronike. Panairi i fundit, së bashku me HKTDC Hong Kong Electronics Fari (Autumn Edition) nën të njëjtën çati, panaire formoi platformën më të madhe elektronike në botë dhe tërhoqi mbylljen e blerësve 87,000 nga vendet dhe rajonet 139.

Kategoritë kryesore të ekspozitës:
 • Gjysmëpërçuesve të Përgjithshëm
 • Komponentët gjysmëpërçues të energjisë
 • Sistemet e Embedded
 • Sensore
 • MEMS
 • PCB dhe transportues të tjerë të qarqeve dhe EMS
 • Teknologjia e Interkonjeksionit
 • Kabllot
 • Çelsin dhe tastierat
 • Komponentet pasive
 • Motors / Drives
 • Kuvendet dhe nënsistemet
 • Teknologjia Mikrovalë
 • Furnizime me energji elektrike
 • Komponentët për pajisjet e zgjuara
 • Pajisje për Prodhim dhe Logjistikë për Gjysmëpërçuesit dhe Komponentët
 • Pajisje për Prodhim dhe Logjistikë për Teknologjinë e Mikrosistemit
 • Pajisje për Prodhim dhe Logjistikë për PCB dhe Transportues të tjerë të Circuit
 • Pajisjet Prodhim dhe Logjistikë për Asambletë, Module dhe Hibride
 • ED / EDA dhe Testimi dhe Matja
 • Operacionet Operative të Prodhimit dhe Nënsistemin e Prodhimit
 • Shërbimet e lidhura me prodhimin
 • Shërbime dhe Botime
 • Displays
 • Shfaqja e Prodhimit (FPD)
 • Qelizat PV, Moulds & Modules
 • PV Prodhim Makineri & Materiale
 • Sistemi Rural i Prodhimit të Energjisë PV
 • Përqendrimi i energjisë diellore dhe PV (CSP / CPV)
 • Teknologjitë e Sistemit & Invertuesit
 • Solar & PV Ndjekja, montimi dhe sistemet e instalimit
 • Komponentet, Wafers, Materials & Equipment
 • Bateritë dhe makinat diellore dhe PV
 • Teknologjia diellore termike
 • Sistemi diellor i kontrollit dhe kontrollit
 • Sistemi diellor & PV kogenerimi dhe softueri
Njoftime të veçanta:
 1. Komponentët kryesorë për pajisjet e zgjuara
 2. Diellore dhe fotovoltaike
  - Dedikuar për të treguar zgjidhjet më të fundit të teknologjisë PV për energjinë e rinovueshme
 3. Bota e Teknologjisë së Shfaqjes
  - Një seksion i veçantë brenda ElectronicAsia për komponentët dhe kuvendet e avancuara të ekranit
 4. Shtypi i Qarkut
  - Zona e debutimit për të mbledhur furnizuesit dhe prodhuesit e shtypur të qarkut

Folësit

 • HKTDC

  HKTDC

  Këshilli i Zhvillimit të Tregtisë në Hong Kong (HKTDC) është një organ statutor i themeluar në 1966 për të promovuar, ndihmuar dhe zhvilluar tregtinë e Hong Kongut. Me zyrat 50 në nivel global, duke përfshirë 13 në kontinentale të Kinës, HKTDC promovon Hong Kong si një investim global dypalësh dhe qendër biznesi. HKTDC organizon ekspozita ndërkombëtare, konferenca dhe misione biznesi për të krijuar mundësi biznesi për kompanitë, veçanërisht për NVM-të, në tregjet kontinentale dhe ndërkombëtare.

x
Makoviichuk Vasyl
Elektronikë
Unë do të doja të shkoj për të gjetur partner për të shitur në Ukrainë
Gurpreet
Ekspozita ishte shumë e mirë, por nuk gjeta ndonjë gjë të përshtatshme për mua. E mira për produktet elektronike të konsumit

500 Figurë u larguan