Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

HKTDC Food Expo

Nga gushti 13, 2020 09: 30 deri në gusht 15, 2020 17: 30
(852) 1830 670

https://event.hktdc.com/fair/hkfoodexpo-en/HKTDC-Food-Expo/

Booking.com
https://event.hktdc.com/fair/hkfoodexpo-en/HKTDC-Food-Expo/
Kategorite Ushqim & Pije
Klikime: 7077
Kryeministri Marketplace për F & B Industrisë
Pjesëmarrja në Ekspozitën e Ushqimit të HKTDC lejon furnizuesit e F & B të angazhohen me blerësit globale, si dhe të fitojnë njohjen e konsumatorit. Expo e fundit u tërhoq nga ekspozuesit 1,560 nga vendet dhe rajonet e 23, mbi blerësit 21,000 tregtarë dhe anëtarët e 510,000 të publikut.
Ekspozita ushqimore ndahet në pavionet e tregtisë, zonat e shquara të ushqimit dhe pavionet publike

Ekspozita ushqimore ndahet në pavionet e tregtisë, në zonat e shquara të ushqimit dhe në pavionet publike, ku për herë të parë marrin pjesë përfaqësues nga Gjermania, Portugalia, Sri Lanka, Turqia, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Mbretëria e Bashkuar.

Pavioni ka pavionet rajonale 21

Pavioni ka pavionet rajonale 21, duke përfshirë Republikën Çeke, Japoninë, Korenë e Jugut dhe Poloninë dhe ka tërhequr më shumë se grupe 70 të blerësve nga vendet dhe rajonet 25. 10 blerësit kryesorë janë nga Kina, Japonia, Korea e Jugut, Tajlanda, Tajvani, Malajzia, India, Makau, Irani dhe Shtetet e Bashkuara. Zona halal ushqimore dhe zona e ekspozitës mjekësore kineze vazhdojnë të ofrojnë industrinë me produktet dhe informacionet e fundit. Qendra tregtare do të jetë gjithashtu e hapur për publikun në ditën e fundit të ekspozitës.

Qarku i shquar i ushqimit bashkon ekspozuesit 75 me katër tema të ndryshme

Qarku i shquar i ushqimit sjell së bashku ekspozuesit 75 me katër tema të ndryshme: Evropën dhe Amerikën. Ushqim, Azi. Kullim, art i ëmbël dhe i gjelbër. Veolia paraqet ushqimin dhe verën më të mirë në botë.

Një nga pikat fokale të pavionit publik është gjykata e ushqimit

Një nga pikat kryesore të pavijonit publik është gjykata e ushqimit, e cila përmban marka të njohura të ushqimit 30, duke përfshirë furrën e bukës chihuahua, Meixin, Nissin, ushqim deti Anji, Taiban dhe Nien Tzu Nunn në Kioto. Ai gjithashtu përfshin pesë pavione në Kinë, Kanada, Japoni, Korenë e Jugut dhe Tajvan.

Kategoritë kryesore të ekspozitës:
 • Produkti i Bakery
 • Pije (alkoolike)
 • Pije (jo alkolike), Pije Shëndeti, Kafe
 • Biskota, Snacks & Ëmbëltore
 • Ushqim të konservuar, të ngrirë dhe të përpunuar
 • Mjekësia kineze
 • Ushqim i përshtatshëm dhe i çastit
 • Produktet e qumështit
 • Fruta dhe perime
 • Shëndeti, Ushqimi i Gjelbër dhe Organik
 • Mishi & pulave
 • Rajs, hajvan dhe makarona
 • Sauces & Seasonings
 • Ushqim deti
 • Sheqer & E embel

Folësit

 • HKTDC

  HKTDC

  Këshilli i Zhvillimit të Tregtisë në Hong Kong (HKTDC) është një organ statutor i themeluar në 1966 për të promovuar, ndihmuar dhe zhvilluar tregtinë e Hong Kongut. Me zyrat 50 në nivel global, duke përfshirë 13 në kontinentale të Kinës, HKTDC promovon Hong Kong si një investim global dypalësh dhe qendër biznesi. HKTDC organizon ekspozita ndërkombëtare, konferenca dhe misione biznesi për të krijuar mundësi biznesi për kompanitë, veçanërisht për NVM-të, në tregjet kontinentale dhe ndërkombëtare.

x

Booking.com

i interesuar

 • Gravatar

  Hossam Elwakil

Shkuarja

 • Gravatar

  jona san jose

Ushqim dhe pije
ne do të donim të merrnim pjesë në ekspozitë
ushqim dhe pije
ne do të donim të merrnim pjesë në ekspozitë
Qaisar Khan
Më shumë produkte të reja ushqimore do të ishin më të mira, do të vazhdojnë të mbështesin vitin e ardhshëm.

500 Figurë u larguan