Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Panairi Ndërkombëtar i Ndriçimit në Hong Kong (Autumn Edition)

Nga tetori 27, 2020 09: 30 deri në tetor 30, 2020 19: 00
(852) 1830 668

https://event.hktdc.com/fair/hklightingfairae-en/HKTDC-Hong-Kong-International-Lighting-Fair-Autumn-Edition/

Booking.com
https://event.hktdc.com/fair/hklightingfairae-en/HKTDC-Hong-Kong-International-Lighting-Fair-Autumn-Edition/

Panairi Ndërkombëtar i Ndriçimit në Hong Kong

Panairi Ndërkombëtar i Ndriçimit Hong Kong është një panair tregtar ndërkombëtar për ndriçimin dhe ngjarja më e madhe e këtij lloji në Azi. Ekspozuesit nga e gjithë bota shfaqin më të fundit në hartimin dhe teknologjinë e ndriçimit. Vizitorët mund të shohin produkte të reja, si dhe të kapin idetë dhe trendet e reja. Kërkesa në rritje për aplikime LED përgjigjet nga zona e Ndriçimit LED ndërsa zona e Ndriçimit të Gjelbër grupon kompanitë me produkte miqësore me mjedisin. Fushat e tjera të specializuara janë Ndriçimi shtëpiak, Ndriçimi komercial, Ndriçimi në natyrë, Aksesorët e ndriçimit, Pjesët dhe Komponentët, si dhe Menaxhimi i Ndriçimit, Dizajni dhe Teknologjia. Në tërësi, organizatorët mirëpritën në ditët e 4 të panairit, rreth ekspozuesve 1355 dhe vizitorëve 20511 në Panairin Ndërkombëtar të Ndriçimit Hong Kong në Hong Kong.

Risitë më të reja në të gjitha fushat e industrisë së ndriçimit ishin në shfaqje në zona të ndryshme tematike, duke përfshirë Sallën e Aurorës, Ndriçimin Reklamues, Biznesin e IP, Ndriçimin Tregtar, Ndriçimin shtëpiak, LED & Ndriçimin e gjelbër, Asambletë dhe Materialet e Ndriçimit, Ndriçimi Smart dhe Zgjidhjet dhe zonat e Testimit, Certifikimit dhe Inspektimit. Zona më e madhe e produkteve e panairit, Zona LED & Green Lighting, e prezantuar mbi ekspozuesit 1,100, duke shfaqur një grup të gjerë produktesh dhe zgjidhjesh me ndriçim efikas të energjisë. Zona e Ndriçimit LED dhe e Gjelbër paraqiste kursim të energjisë dhe produkte të tjerë miqësore me mjedisin, rritja e fuqishme e kërkesës globale për LED dhe zgjidhje të tjera të ndriçimit të gjelbër e ka bërë këtë zonë një magnet për blerësit. Salla e Aurora vazhdoi të ishte kulmi i panairit dhe përmban koleksione me cilësi të lartë të ndriçimit të markës. Produktet në zonën e Ndriçimit shtëpiak shkojnë nga ndriçimi funksional deri në ndriçimin dekorativ në një grup stilesh. Smart Lighting & Solutions adresuan trendin më të fundit teknologjik për të ofruar modele ndriçimi, softuer, sisteme menaxhimi dhe zgjidhje të ndryshme të ndriçimit të zgjuar. I shtuar së fundmi në listën e panairit të zonave të produkteve të pranuara mirë ishte zona LED Essentials e cila iu kushtua pjesëve dhe aksesorëve LED, siç janë aksesorët e ndriçimit dhe transformatorët.

Në ngjarjet e klasit botëror të HKTDC, ku blerësit dhe ekspozuesit nga vende dhe rajone të ndryshme konvergjojnë, vendi i rehatshëm dhe i përshtatshëm siguron vendin e përsosur ku ata mund të negociojnë biznes, të shkëmbejnë inteligjencën më të fundit të tregut dhe të krijojnë kontakte biznesi. Panairi i Vjeshtës së Ndriçimit promovon inteligjencën e industrisë përmes forumeve dhe seminareve të saj, duke mbuluar tema të nxehta që përfshijnë përparimin në teknologjinë e ndriçimit, tendencat e projektimit dhe zhvillimin e tregut. Aktivitetet e saj sociale, veçanërisht pritja në rrjet, lejojnë pjesëmarrësit të bashkëveprojnë me homologët e tyre ndërkombëtarë.

Pikat kryesore
 • Salla e Aurora - koleksione të markave të paraqitura.
 • Ndriçimi komercial dhe ndriçimi i banimit
 • LED Lighting
 • Galeria e zgjuar në shtëpi
 • Ndriçim i Zgjuar & Zgjidhje
Kategoritë e produktit:
 • Commercial Ndriçimi
 • LED Lighting
 • Elementet LED
 • Ndriçimi rezidencial
 • Ndriçim i Zgjuar & Zgjidhje
 • Testimi dhe Certifikimi
 • Shërbimi dhe botimi i tregtisë

Folësit

 • HKTDC

  HKTDC

  Këshilli i Zhvillimit të Tregtisë në Hong Kong (HKTDC) është një organ statutor i themeluar në 1966 për të promovuar, ndihmuar dhe zhvilluar tregtinë e Hong Kongut. Me zyrat 50 në nivel global, duke përfshirë 13 në kontinentale të Kinës, HKTDC promovon Hong Kong si një investim global dypalësh dhe qendër biznesi. HKTDC organizon ekspozita ndërkombëtare, konferenca dhe misione biznesi për të krijuar mundësi biznesi për kompanitë, veçanërisht për NVM-të, në tregjet kontinentale dhe ndërkombëtare.

x

500 Figurë u larguan