Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Shanghai World bizhuteri Expo


From October 17, 2020 09:30 until October 20, 2020 18:00
+86 21 6587 6481

Kina - një treg biznesi në rritje në botë
 • Platin
  Kina është një vend i madh i konsumit të platinës. Në vitin 2008, Kina ende renditet e para e konsumit botëror të platinës, duke përbërë 48% të volumit total të botës.
 • Gold
  Kina është një vend i madh i konsumit të arit. Në 2008, rendimenti i bizhuteri ari është i pari në botë dhe konsumi është i dyti në botë.
 • Diamant dhe bizhuteri me diamant
  Nga korriku 1, 2006, Kina ka adoptuar një politikë të re për diamantin e importuar. Guri i papërpunuar i importuar nga Shanghai Diamond Exchange është i përjashtuar nga TVSH-ja e importit. TVSH e gurit të lirshëm është ulur nga 17% në 4%. Rrjedhimisht, statistikat e tregtisë tregojnë se në 2006, vëllimi i importit të diamantit rrit 39.8% (sipas mënyrës së rregullt) dhe 208% (nga Shanghai Diamond Exchange) respektivisht, krahasuar me atë të vitit të kaluar.
 • Perlat me ujë të pastër
  Prodhimi i perlatve të ujit të pastër të Kinës përfaqëson 95% të prodhimit global.
 • lodh
  Kina është gati të bëhet konsumatori kryesor i lodhit në botë.


Shanghai World bizhuteri Expo

Pse Shanghai
 • Një qendër kryesore me qendrat e këmbimit në zemër të industrisë së bizhuterive, duke ofruar tregti në ar, platin, diamant dhe argjend.
 • Shpërndarja më e madhe dhe qendra konsoliduese e Kinës për bizhuteri, edhe përpara pjesës tjetër të vendit.
 • Pozicionuar mirë për investime dhe tregtim me ekonominë e saj të fuqishme, shërbime moderne dhe mjedis biznesi të shpejtë
 • një sektor i shitjes me pakicë bizhuterish që përfaqëson 20% të shitjeve totale vjetore të Kinës. Shanghainese janë ndër shpenzuesit kryesorë të vendit dhe konsumatorët më të sofistikuar, të cilët në mënyrë efektive vendosin trendin për qytetet e Kinës Lindore.
 • Zgjedhja e Shangait si vendi për shfaqjen pasqyron jo vetëm reputacionin e saj si një qytet kozmopolit dhe modës së modës, por edhe afërsinë e saj strategjike me qendrat e mëdha të popullatës Shanghai, qyteti më i modës dhe emocionuese i Kinës kontinentale, është një vend i përshtatshëm për bizhuteri ndërkombëtare tregtisë.
Kategoritë e produktit:
 • Gurë të çmuar: Diamante; rubies; sapphires; emeralds; aquamarines; Jades; Kristal; opals; Tanzamanites; agates; Turquoises; gems; Paraiba Tourmalines; koralet; Alexandrites; Sytë e Cat; Guri sintetik; Ambers; tourmalines; zirkon; Të tjerët
 • Perlat: Perlat e ujit të kripur kinez; Perlat kineze të detit; Perlat japoneze; Perlat tahiti; Mabe Perlat; Perlat e Jugut; Perlat imitim; Perlat e kultivuara; Të tjerët
 • Përfunduar xhevahire: bizhuteri diamanti; Bizhuteri ari; Bizhuteri ari të bardhë; Bizhuteri Platinum; Bizhuteri argjendi; Bizhuteri Pearl; Bizhuteri antike; Bizhuteri Designer's; Bizhuteri Estate; Metale të çmuar dhe produkte gjysëm të gatshme; Bizhuteri gem; tjetër
 • Watches & Clocks: Emri Brand Watches; Watches & Clocks plotë; Watch Jewellery; Të tjerët
 • Prodhim Pajisje dhe Pajisje:
  Pajisjet dhe Objektet; Aparatet e Testimit dhe Matjes; Materialet e Dekorimit; lightings; Paketat dhe Shfaqja; Të tjerët
 • Të tjerë: Rezultatet e Teknologjisë; Shoqatat tregtare; Botimi i Tregtisë dhe Shërbimet; Të tjerët

Klikime: 14002

Gjeni akomodimin tuaj përreth

i interesuar

 • Gravatar

  ANA PAULA

Shkuarja

 • Gravatar

  Yanja

jam i fazlan
si të regjistroheni
Unë do të doja të regjistrohesha dhe të merrja pjesë në shfaqje
0
behnam
Më dha më shumë mësim dhe më ndihmoi në biznesin tim për të ardhmen, Faleminderit!
0

500 Figurë u larguan