Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Panairi i Teknologjisë së Gomës Ndërkombëtare të Kinës (Qingdao) (RTF)

Nga korriku 23, 2020 10: 00 deri në korrik 25, 2020 18: 00
86-532 55552996-
Klikime: 17100

c792.png - 203.47 kB

★ Hyrje

• Një nga Expo më të Profesionale të Teknologjisë së Gomës në Kinë - me ndikim dhe në shkallë të gjerë të drejtë gome.

"Ekspozita e Teknologjisë Ndërkombëtare të Gomës në Kinë (Qingdao)" (e shkurtër për "RTF"), ka mbajtur me sukses për shumë vite nga viti i 2004. Tërheqi tërësisht pothuajse një mijë kompani ekspozuese nga vendet dhe rrethet 49. RTF tani ka qenë platforma ndërkombëtare për eksplorimin e marketingut dhe promovimin e markës në industrinë e gomës. RTF do të mbahet në Qendrën Ndërkombëtare të Kongreseve Qingdao së bashku me Panairin e Gomave dhe Rrotave Ndërkombëtare Ndërkombëtare të Kinës (Qingdao). RTF do të mbulojë 30,000 m katror të Hall 1 & Hall 3, me mbi ekspozues 400 dhe vizitorë profesionistë 30,000. Ne mirëpresim sinqerisht të gjithë miqtë vendas dhe të huaj për të na vizituar!

• Ekspozita vendore e teknologjisë së gomës profesionale ndërkombëtare - ekspozita më e madhe dhe më me ndikim e markës së gomës

"Kina Ekspozita Qingdao Ndërkombëtare e Teknologjisë së Gomës" i referuar si "RTF", është mbajtur me sukses për pesëmbëdhjetë vjet që nga 2004 dhe ekspozita vjetore e RTF ka arritur rezultate të mira dhe ndikim të gjerë, duke tërhequr më shumë se 28 Pothuajse njëmijë kompani nga vendet dhe rajonet morën pjesë në ekspozitë. Ajo është bërë një platformë ndërkombëtare shkëmbimi për industrinë e gomës të Kinës për të hapur tregje dhe për të promovuar reputacionin e korporatës.


Zona e ekspozitës RTF prej metër katror 22,600, vendndodhja e ekspozitës: Qingdao Kongresi Ndërkombëtar dhe Qendra e Ekspozitës 1 #, 3 #; Zona e ekspozitës CTF prej metrash katrore 2,000, vendndodhja e ekspozitës: Qingdao Kongresi Ndërkombëtar dhe Qendra Ekspozita 2 #; sipërfaqe totale e ekspozitës 42 600 metra katrorë, ekspozues të 491, vizitorë 33,157.

Si përgjigje ndaj industrisë së bandave në rritje të shpejtë të gomës dhe industrisë së automobilave në Kinë, Universiteti i Shkencave dhe Teknologjisë Qingdao, një nga organizatorët e ekspozitës RTF, do të ketë më shumë se kompani 500 kasetë dhe kompani prodhuese të çorapeve dhe furnitorët e tyre, klientë, universitete përkatëse dhe institutet kërkimore në Kombet e Bashkuara. Nën premisën e mbajtjes me sukses të Forumit Ndërkombëtar për Teknologjinë e Shiritave Gome dhe plastike, ne do të ndërtojmë së bashku "Forumin Ndërkombëtar të Teknologjisë së Gomave dhe Plastikës së gomës", për të promovuar përparimin teknologjik dhe zhvillimin e qëndrueshëm të shiritave, çorapeve dhe industrive përkatëse nën modeli i ri i zhvillimit ekonomik. Zhvillimi ka bërë që ekspozita dhe përmbajtja e ekspozitës të jetë më e bollshme, duke pasqyruar plotësisht vlerën unike të forumit: produkte të reja, teknologji të reja , dhe mundësi të reja.

Shtrirja e ekspozitës RTF:

Makineritë dhe pajisjet e gomës: grupe të plota të pajisjeve për prodhimin dhe testimin e produkteve të gomës, makinerinë e vetme, mykun dhe teknologjinë, etj.

  • pajisje dhe teknologji granuluese për përzierje dhe modifikim të plastikës dhe gomës: ekstruder i vetëm, i dyfishtë i vidhave, makina grumbulluese, makina përzierëse, makina grumbulluese;
  • lëndët e para të gomës: gome natyrale, gome sintetike, material skeleti, elastomer termoplastik, gome e ricikluar, dhe pluhur gome, gome përzierëse, etj.
  • aditivë gome: të gjitha llojet e aditivëve të gomës, karbonit të zi, mbushës, masterbatch, etj.
  • produkte gome pa goma: gome tub, rrip gome, shirit transportues, produkte gome automobilistike, produkte gome inxhinierike minierash; Organizatat shoqërore, shoqatat, media të ndryshme, programe aplikative, teknologji të plotë, shërbime teknike, etj.
★ Vendndodhje ekspozimi

Kina Industria e gomës dhe gomave Tregtisë Center ---- Qingdao

Industria e gomës në Gadishullin Shandong, e cila drejtohet nga Qingdao, përbën gjysmën e industrisë totale të gomës në vend. Prodhimi i gomave përbën 52% të totalit të vendit. Eksportet e gomave përbëjnë 50% të eksporteve të përgjithshme të vendit, dhe ai ka gjysmën e dhjetë markave më të mira të vendit. Porti Qingdao, i cili është porti i dytë i tregtisë së jashtme të Kinës me një miliard ton tregti të jashtme, është i njohur si "Akademia Ushtarake Whampoa Industry Rubber Industry", një numër i instituteve të kërkimit të gomës, ndërmarrjeve të makinerive të gomës, ndërmarrjeve profesionale të programeve kompjuterike, kompanive logjistike , ka formuar mësimdhënie, Zinxhiri i industrisë së gomës që integron kërkimin shkencor, prodhimin dhe tregtinë është bërë një qendër e njohur tregtare e gomave dhe një grup i industrisë së gomës brenda dhe jashtë vendit. Mjedisi i tregut dhe statusi industrial janë të padiskutueshme.

Ducoeur
Është me të vërtetë mirë, duhet të ndjekim më shumë

500 Figurë u larguan