Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Kinë Expo Bukuri

Nga maji 19, 2020 09: 00 deri në maj 21, 2020 18: 00
+86 21 2326 3697

https://www.chinabeautyexpo.com/

Booking.com
https://www.chinabeautyexpo.com/
Klikime: 14800

Ekspozita e Kinës e Bukurisë do të mbahet edhe një herë në Qendrën Ndërkombëtare të Ekspozitave të Shangait

Ekspozita e Kinës e Bukurisë do të mbahet edhe një herë në Qendrën Ndërkombëtare të Ekspozitave të Shangait. Ne presim për të përshëndetur më shumë se kompanitë pjesëmarrëse të 3,500, me mbi 260,000sqm të hapësirës së ekspozitës. Përveç kësaj, CBE do të nxjerrë në pah Cosmetech cila është një platformë gjithëpërfshirëse e zinxhirit të furnizimit me bukuri që mbulon përbërësit dhe formulimin, materialet e papërpunuara, paketimin, OEM / ODM / OBM, makineri dhe pajisje.

Mbajtur për shumë vite, China Beauty Expo (CBE) është ngjarja dhe platforma profesionale e tregtisë së industrisë së bukurisë

Mbajtur për shumë vite, China Beauty Expo (CBE) është ngjarja dhe platforma profesionale e tregtisë së industrisë së bukurisë. Duke ofruar 3,500 + kompanitë ekspozuese dhe markat 10,000 + që mbulojnë të gjithë zinxhirin e furnizimit të bukurisë nga produktet e përfunduara të bukurisë në zgjidhjet më të fundit të paketimit, CBE është një përvojë e vetme për shpërndarësit, shitësit dhe profesionistët e bukurisë që kërkojnë të mësojnë dhe të provojnë gamën më të madhe të produktet e bukurisë dhe zgjidhjet prodhuese në Azi.

Të dhënat e mëparshme
 • Ekspozita mbulon një sipërfaqe prej 260,000 metra katrorë, duke përfshirë pavionet 17, pavionet e temave 2 dhe sallat e ekspozitës 60 në natyrë.
 • Tërheqni ndërmarrjet 3,500 për të marrë pjesë në ekspozitë, duke mbuluar kategoritë e ndara të produkteve 60; Tetëdhjetë delegacione kombëtare ndajnë burime globale të inovacionit;
 • Si platforma më e madhe botërore e zinxhirit të furnizimit të kimikateve;
 • Blerësit dhe vizitorët e ftuar profesional nga vendet dhe rajonet e 80, një total prej vizitash 481,895;
 • Ekspozita mbajti konferenca profesionale 60 aktivitete BBS në të njëjtën kohë dhe mbajti ekspozita 16 vendas dhe të huaj turne gjatë tërë vitit.

Pikat kryesore të ekspozitës
 • Panairi më i madh tregtar i Azisë për industrinë e bukurisë dhe kozmetikës;
 • Ai mbulon të gjithë zinxhirin e industrisë së produkteve të përditshme kimike, produkteve profesionale të bukurisë dhe furnizimit në rrjedhën e sipërme dhe në drejtim të rrymës;
 • Ekipet kombëtare të ekspozimit dhe blerësit globale mblidhen këtu, dhe platformat ndërkombëtare udhëheqin prirjen.
 • Plani i promovimit profesional dhe bashkëpunimi në media, organizimi i blerësve të të gjitha kanaleve VIP;
 • Zona e re e ekspozitës së temës dhe shumë aktivitete profesionale të BBS eksplorojnë trendin e zhvillimit të industrisë;

Ekspozitat varg

1. Ekspozita kozmetike:

 • produkteve të kujdesit të lëkurës
 • Ekspozita kozmetike
 • Për të mbrojtur lëkurën në shije
 • Grim ngjyre
 • Maska
 • parfum
 • Markë emrin e biznesit Wechat
 • Kujdesi për burrat
 • Shtatzënia, kujdesi për foshnjat dhe fëmija
 • toiletry
 • Larje dhe produkte te kujdesit personal

2. Ekspozita e teknologjisë kimike ditore

 • Të gjitha llojet e materialeve të paketimit
 • pajisje machining
 • Zgjidhjet OEM / ODM
 • Përbërësit dhe formula

3. Ekspozitë profesionale bukuri

 • Produktet dhe instrumentet e skincave profesionale të sallonit të bukurisë
 • Cosmetology mjekësore dhe produkte anti-plakje
 • Manikyr tatuazh qerpik
 • Produkte të flokëve dhe mjete

7 KRYESORE ARSYE PËR TË VIZITUAR KINA BEAUTY EXPO


1. Një dritare në skena aziatike dhe ndërkombëtare
Falë një zhvillimi të rëndësishëm të shkëmbimeve ndërkombëtare në Expo të Kinës Bukuri në vitet e fundit, ju do të keni mundësinë të takoni disa prej markave më të mira të kozmetikës - nga më të famshmet tek më të rejat - që vijnë nga Franca, Japonia, Korea, Gjermani, Tajlandë, Malajzi ...


2. Parashikoni tendencat e tregut
Bëni një hap përpara nga risitë dhe zhvillimet në treg. Merrni një vrojtim ekskluziv të kompanive dhe kompanive më të reja të produkteve dhe shërbimeve më të reja përmes shqyrtimit dhe testimit në vend.


3. Njihuni me markat e bukurisë që nuk kanë parë ndonjëherë
Zona ZOOM Asia do të mbledhë një përzgjedhje të markave të bukurisë inovative që janë krijuar tashmë në tregun aziatik. Një shans ekskluziv për të gjithë shpërndarësit e bukurisë dhe shitësit me pakicë për t'i takuar ato në ekskluzivitet dhe në vend nesër 'suksese të bukura.


4. Furnizuesit e burimeve të reja të bukurisë për zhvillimin e markës suaj
Për të gjithë zhvillimin ose lançimin e produkteve tuaja të bukurisë, CBE do të ofrojë zgjidhje të ekspertëve nga përbërësit në paketim, nga formulimi në OEM. E gjithë kanali i bukurisë po mblidhet për ju që të krijoni produktet më frymëzuese të bukurisë!


5. Gjeni partnerë të rinj dhe bashkëpunëtor: Njihuni me pothuajse markat dhe furnizuesit e bukurisë 3000 në vetëm 3 ditë. Merrni një pamje 360 ° të industrisë së bukurisë në sajë të ofertës më të plotë të mbledhur në sallat 17.

6. Merrni pjesë në dy konkurse profesionale të bukura të papritura
Merrni pjesë në çmimet e Meiyi dhe Beauty Challenger Awards Ceremonia Azi. Këto dy konkurse shumë të lakmuara do të shpërblejnë kreativitetin dhe talentin e mirë të themeluar, si dhe markave të reja të aromave dhe bukurisë.


7. Zgjero njohuritë dhe rrjetin tënd në skenën aziatike
Shkëmbeni pikëpamjet me mijëra ekspertë, ekspozues dhe folës rreth temave që kanë të bëjnë me shitjen me pakicë, sjelljen blerëse, inovacionet e përbërësve, rregulloret, lansimet e fundit dhe kodet e reja të komunikimit përmes ngjarjeve të paraqitura në vend: Përbërësit e Bukurisë dhe Forumi i Formimit, Kinë Kozmetikë Shitje me pakicë Summits.

Potenciali i pakufizuar i tregut aziatik të bukurisë

Kina Beauty Expo është bërë platforma më e fuqishme e tregtisë dhe komunikimit për të gjithë profesionistët e bukurisë duke u përpjekur të hyjnë në tregun jashtëzakonisht të shpejtë në rritje aziatike. Siç raportohet nga Kompanitë dhe Tregjet, "Azia është deri tani tregu më i madh për përbërësit e kujdesit personal të bukurisë (BPC)", një deklaratë premtuese e përfunduar nga fjalët e Ahn Sol (Analist i Kërkimeve) "Tregjet aziatike duke përfshirë Kinën kanë tendencë të ofrojnë kthime më të larta për shumë lojtarë global të kozmetikës". Konsiderohet si tregu më i madh i kozmetikës 2nd në botë, si në prodhimin ashtu edhe në atë të prodhimit, Kina ka shfaqur një normë rritjeje 17% në tregun e lëkurës / kozmetikës, ndërkohë që po shkon edhe më shpejt në tregun premium / kozmetikë me + 22,3%. Bëhu pjesë e kësaj rritjeje!

Zgjero rrjetin e biznesit tënd
 • Me më shumë se vizitat 410,000 që vijnë nga vendet dhe rajonet e 80, ndër të cilat përqindja e delegatëve ndërkombëtarë dhe aziatikë është rritur tepër gjatë viteve të fundit.
 • Zgjero biznesin tuaj në nivel lokal dhe ndërkombëtar.
 • Gjeni partnerë të cilësisë së lartë
 • Një fushatë specifike promovimi VIP është miratuar nga ekipi ynë. Ne personalisht ndjekim dhe ftojmë blerësit, shpërndarësit dhe importuesit kryesorë, si dhe R & D kryesore, Packaging dhe Menaxherët e Produkteve, nga markat më të mira botërore të bukurisë.
 • Përfitoni nga një fushatë e fuqishme e mediave dhe fushatës së komunikimit

Kina Beauty Expo mbulohet nga 80 lokale

Kina Beauty Expo mbulohet nga kanalet televizive vendore dhe ndërkombëtare 80, revista, gazeta, faqet e internetit kryesore dhe bloget e opinion-marrësve. Plus, gjatë gjithë vitit, një fushatë e fuqishme e promovimit është marrë nga China Beauty Expo përmes "Cosmetics News" dhe "Beyond Beauty Mag" (versione të shtypura dhe dixhitale) të mediave dhe partnerëve të tregtisë, e-gazetave, rrjeteve sociale. Mbështetja dhe njohja e qeverisë. Ai mbështetet nga Qendra për Promovimin e Industrisë të Qarkullimit të Ministrisë së Tregtisë të Kinës, dega e Industrisë së Lehtë të Këshillit të Kinës për Promovimin e Tregtisë Ndërkombëtare, Shoqata e Aromës së Fragut dhe Industrisë Kozmetike të Kinës, si dhe më shumë se Shoqatat dhe Dhomat e Tregtisë të Kozmetikë dhe Bukuri 50 që vijnë nga krahina të ndryshme dhe komunat përfshirë Tajvanin dhe Hong Kongun


Booking.com
Eman maged
Unë kam qenë kryesisht në kërkim të paketimit / komponentëve dhe gjetën disa furnizues të mirë - shumë miqësore të dobishme. Do të jetë mirë të vizitosh disi nëse një markë më prestigjoze merr pjesë në këtë eveniment do të jetë shumë e mirë. Gjithashtu, rajone më specifike për t'u klasifikuar do të jenë të lehta dhe do të përqëndrohen në vizita

500 Figurë u larguan