Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita e 10-të Ndërkombëtare e Automjeteve të Brendshme të Automjeteve në Shanghai dhe Kinë (CIAIE)

Nga gushti 07, 2020 09: 00 deri në gusht 09, 2020 15: 30
+8618321659601

Aktivitetet e njëkohshme
 • Seminari i zhvillimit të industrisë së automobilave Kinë-Japoni-Gjermani dhe Industria e vendeve
 • Forumi Ndërkombëtar i Teknologjisë së Ngjitësve të Automjeteve / Sealants
 • Forumi Ndërkombëtar i Mbrojtjes së Mjedisit Automjeteve Kinë-BE
 • Forumi i Teknologjisë së Automjeteve Plastikë të Kinës
 • Forumi i Samitit të Aplikimit të Poliuretanit në Industrinë e Automjeteve
 • Simpozium Ndërkombëtar për Aplikime Inovative të Automjeteve të Re të Energjisë dhe Materialeve të Përbërura
 • Inovacioni i Teknologjisë së Teknologjisë së Materialeve Tekstil Automobile / Non-Woven Technology and Development Development
 • Forumi i Teknologjisë së Lëkurës dhe Teknologjisë Mjedisi në Kinë
Ekspozita të pasura, që mbulojnë tërë zinxhirin industrial të brendshëm dhe të jashtëm të automobilave.
 • Sistemi i brendshëm dhe i jashtëm
 • Materiale
 • Pajisje inteligjente dhe përpunuese
 • Teknologji e lehtë automobilistike
 • Lidhës Inteligjent dhe Lëvizshmëri të Ardhme
 • Produkte mbështetëse
Trego Rishikimin e 2019 CIAIE

Zona e Ekspozitës: 25000 mXNUMX
Nr. I Ekspozuesve: 503
Nr. I Vizitorëve: 56492
Nr. I vizitorëve jashtë shtetit: 6658

Ekspozuesit sipas Produktit
 • 23% Sistem i brendshëm dhe i jashtëm automobilistik
 • 35% Materiale të brendshme dhe të jashtme automobilistike
 • 15% Pajisjet Inteligjente dhe pajisjet e përpunimit
 • 12% Teknologji të reja, produkte të reja, procese të reja
 • 8% produkte mbështetës
 • Cockpit Inteligjent dhe Lëvizshmëri 7%
Vizitorët sipas sektorëve të biznesit
 • 58% Tier1 、 Tier2
 • 25.4% OEMS / Automaker
 • 19.7% Furnizues i Materialeve
 • 15.9% pajisje inteligjente dhe përpunuese
 • 9.3% produkte mbështetës
 • 3.8% Qeveritë, Shoqatat dhe Media
 • 1.3% Të tjerët
Ekspozuesit e famshëm të pjesshëm

ShenDa, NOBO Auto, Adient, Recticel, BoChao, Covestro, H&H, Socionext, BJAutomotive GmbH, DingYuan Technology, SANFANG, BAOLITE, CIXING, JMT, JUITA, HANS LASER, etj.

Blerës të pjesshëm të famshëm

SAIC, Great Wall, FAW, CHERY, CHANGAN, GAC GRUPI, VOLVO, TOYOTA, HAMA, NIO, Faurecia, LEAR, HYUNDAI, YanFeng, CAIP, etj.

Promovimi i marketingut

Rrjeti Media Online dhe Ofrimi i promovimit të periudhës së plotë

 • 50+ Media e Tregtisë në të gjithë botën
 • 30+ Masiv
 • 100+ Uebfaqe
 • 100,000+ Uebfaqe Zyrtare
 • SEM 30+ Aktivitete vjetore Of ine

Marketingu i përmbajtjes së mediave sociale

 • 30,000 ndjekës të mediave sociale

Marketingu i bazës së të dhënave

 • Tregu EDM, SMS dhe Callcenter në bazën e të dhënave 100,000+, që mbulojnë vizitorët e synuar në të gjithë botën

Promovimi i personalizuar

 • Ftesat e personalizuara për ekspozuesit për të promovuar para shfaqjes
Koha e ekspozitës
 • 7,2020 gusht (E Premte) 09: 00-17: 00
 • August 8,2020(Sat.) 09:00-17:00
 • August 9,2020(Sun.) 09:00-15:00
Vendgjarje
 • Shanghai New International Expo Center 丨 No.2345 Road Longyang, Zona e Re Pudong

Nëse zgjidhni Zonën A, jo vetëm që do të merrni një vendndodhje superiore të kabinave, ndërtimin e kabinave luksoze, gjithashtu do të shijoni një marketing më profesional, në mënyrë që të merrni rezultate të dyfishta me gjysmën e përpjekjes!

 • Hapësirë ​​e papërpunuar shtëpie imum Minimum 36 sqm) Vetëm hapësirë
 • Skema e Shellit (Minimumi 9 sqm) Përmbajnë: Qilim, 2 dritë spoti, 1 tavolinë konsultimi, 2 karrige të palosshme, 1 kosh plehërash, 1 fole
 • Stendat e qoshes imum Minimumi 9 sqm) Përmbajnë: Qilim, 2 dritë spoti, 1 tavolinë konsultimi, 2 karrige të palosshme, 1 kosh plehërash, 1 fole
Pikat kryesore të ekspozitës
 • Kërkesat e blerësve për ambientet automobilistike dhe produktet e teknologjisë së jashtme janë kryesisht nga ndriçimet e mëposhtme: impianti kryesor i automjeteve, dekorimi i brendshëm dhe i jashtëm i automjeteve, automobili i ri i energjisë, OEM, niveli i parë, niveli dy, mirëmbajtja dhe zbulimi i automjeteve, shpërndarësit, agjentët e komisionit etj.
 • Ekspozita u mbajt në 2011 për herë të parë, dhe është mbajtur për 9 seanca në Shanghai vazhdimisht, me ekspozues përfshirë ndërmarrje brenda dhe jashtë vendit.Në vitin 2019, 56,492 blerës profesionistë vizituan ekspozitën, me 12% nga vendet e huaja.
 • Shtë ekspozita e vetme e mbështetur nga pavijoni kombëtar dhe shoqatat përkatëse të automobilave jashtë shtetit në Amerikë, Gjermani, Japoni, Kore, Rusi, Francë, MB, Spanjë, Kanada, Tajlandë, Itali, Indi, Vietnam dhe Tajvan të Kinës.
Pjesëmarrja Qëllimet
 • Gjeni partnerë dhe klientë të rinj
 • Përmirësoni markën e korporatave dhe popullaritetin e produkteve
 • Mirëmbani konsolidimin e klientëve ekzistues
 • Lëshoni produkte dhe shërbime të reja
 • Zgjeroni kanalet e shitjeve dhe mblidhni informacionin e tregut
 • Kontaktoni me departamentet qeveritare

500 Figurë u larguan