Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[email mbrojtur]

Ekspozita Ndërkombëtare e Budizmit dhe Skulpturave Taipei


From August 30, 2019 10:00 until September 02, 2019 18:00
Kategorite Arte dhe Mjeshtëri

Ekspozita Ndërkombëtare e Budizmit dhe Skulpturave Taipei
 
Ekspozita Ndërkombëtare e Budizmit dhe Skulpturave Taipei

Ekspozita Vjetore Taipei Int'l Pajisjet dhe Skulpturat Budiste është një e vetmja platformë e shkëmbimit të kulturës Budiste që ka karakteristikat e profesionit dhe të konsumit. Për rritjen e numrit të vizitorëve dhe ekspozuesve dhe inkurajimin e konsumit.

 
Kategoritë e produktit:
Artikujt e Budizmit

Statuja Budiste: gdhendje në dru, gdhendje në gur, porcelan, bronzi, xhade, qelibar, gdhendje kristali
Furnizimet e Budizmit: rruaza, legen prej bronzi, temjan, filxhan uji, Buddha Machine, furre ari
Ndriçimi: Drita e Budës, llambë lotus, llamba elektrike qiri, llamba vaji
Pajisjet e tempullit: bateritë, kambanat, dekorimet e tempullit, fenerët, veshjet dhe këpucët, zbukurimet e tempullit
 

Furnizimet e temjanit dhe të botës

Temjan: Aloes, temjan, temjan pa tym, temjan indian, materiale aromatike
Qirinj: qirinj artizanal, qirinj pa tym, qirinj kristal, qirinj zambak uji
Produkte letre: para letre, shufra letre, letër celulare, materiale letre
 

Reliket kulturore tibeze dhe të tjerët

Kultura Tibetike: rruaza, Tara e Gjelbër, Tara e Bardhë, rrota e lutjes, statuja Budiste Tibetike, vepra artizanale
Piktura dhe Video: piktura Buda, libra budistë, shkrime budiste, muzikë, materiale audio
pajisje: makineri materiale të temjanit dhe qirinjve, pajisje të skulpturës Buda
 

Gdhendje & Art

Skulptura: gdhendje në dru, gdhendje në gur, xhade, gdhendje kristal, gdhendje në lopë, gdhendje në karbon
Artizanal luksoz: qelibar, qeramik, bizhuteri metalike, ngjyrosje, qelqi, lodh
Produkte arti: kaligrafi, pikturë
RAM LERERIE
 

Kultura Budiste në Art Tema

Karakteristikat e Relikave Kulturore: Tantric Buda, Buda i praruar, relike Budiste, stupa ... etj. Special
Instrumente Budiste: rrota e lutjes, fustani i artë, manteli i tytës së arit ... etj.

Klikime: 2904

vend


500 Figurë u larguan