Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita e Akuakultures në Paqësorin e Azisë

From May 26, 2016 09:30 until May 28, 2016 18:00
010-65067227

http://www.apaexpo.com.cn/


Booking.com
http://www.apaexpo.com.cn/

Ekspozita e Akuakulturës Azi-Paqësor

Ekspozita e Aquaculture e Azi-Paqësorit do të mbahet në Zhuhai City, Provinca Guangdong, Kinë. APA Expo ka vendosur pozicionin e saj si ekspozitë e vetme me temë akuakultura në rajonin e Azisë-Paqësorit, me ekspozitat e saj që mbulojnë të gjithë zinxhirin e industrisë dhe sistemin e tij personal të blerësve profesional. Isshtë zgjidhja më e mirë për të marrë informacion mbi teknologjitë dhe produktet. Që nga dita e parë, misioni i APA Expo është një ngjarje ndërkombëtare dhe profesionale dhe ekspozitat mbulojnë tërë zinxhirin nga farat tek produktet. APA është një platformë e përsosur tregtare për pajisjet dhe shërbimet e akuakultures, ku profesionistët mund të blejnë atë që u nevojitet në një ndalesë.

Rajoni i Azi-Paqësorit është qendra e industrisë globale të akuakultures dhe Kina është motori Azi-Paqësori. Kina është prodhuesi dhe eksportuesi më i madh ujor, si dhe një komb kryesor konsumues. Kina prodhon dy të tretat e produkteve ujore në botë. Në 2014, prodhimi global i akuakulturës është 73.8 milion ton, dhe Kina prodhoi 47.5 milion ton, duke përbërë 64.4% të totalit.

Tani qëndrueshmëria është bërë trend në të gjithë botën, dhe e gjithë industria përballet me mundësi dhe sfida në përmirësimin dhe përshtatjen e këtij trendi. Shfrytëzimi i pajisjeve dhe teknologjisë së përparuar është thelbësore për zhvillimin e përgjithshëm të industrisë. Ekspozita vjetore e APA do të promovojë tregtinë ndërkombëtare, komunikimin dhe bashkëpunimin për produktet e akuakultures, pajisjet dhe teknologjinë e përparuar, të cilat do të rritin përmirësimin e industrisë, dhe do të kontribuojnë në zhvillimin harmonik të akuakultures dhe mjedisit.

Kategoritë e produktit:

★ Mbjellja e farave dhe mbarështimit

★ Ushqimi dhe Produktet e Kujdesit për kafshët

Products Produkte ujore

Techn Teknologjitë ujore

★ Përpunimi dhe Logjistika & Paketimi

F Peshkimi i kohës së lirë

Machinery Makineri & pajisje detare

Pat Modelet dhe pajisjet e akuakultures

Përfshirë: akuakultura e kafazit në ujë të thellë në det të hapur, akuakulturë stereoskopike në rrjedhën detare, sistemi i riciklimit në akuakulturën e industrializuar, sistemi riciklues në akuakulturën e inxhinierisë së pellgut, akuakultura me brumë orizi, akuakultura e standardizuar në një mënyrë ekologjike dhe e shëndetshme, sistemi riciklues në enë të kontrolluar, etj.

★ Informatizimi dhe automatizimi

Përfshirë teknologjinë e akuakulturës IoT, diagnostikimin në distancë të sëmundjes, pajisjet inteligjente, etj.

Model Modeli i integrimit të industrisë

Përfshirë qytetin e peshkimit, bazën e industrisë së peshkimit me integrimin e industrisë fillore, sekondare dhe terciare, etj.

Services Shërbimet e akuakultures

Përfshirë investime, shërbim financiar, inspektim dhe karantinë, konsulencë në industri, institucion ndërkombëtar, media, etj.

★ Të tjerët

Përfshirë zonën që përputhet me tregtinë, zonën e promovimit, zonën e vlerësimit të detit, qendrën e shërbimit të ekspozuesve dhe stacionin e mediave.

500 Figurë u larguan