enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[email mbrojtur]

Ekspozita Ndërkombëtare e Teknologjisë dhe Pajisjeve të Desulfurizimit dhe Denitrimit dhe Pastrimit të Pluhurit Kinë 2020

From September 09, 2020 09:30 until September 11, 2020 18:00
(Alarm COVID-19, Ne i këshillojmë vizitorët të kontrollojnë statusin e ngjarjes me organizatorët para se të vizitojnë.)

Ekspozita e Teknologjisë dhe Pajisjeve Ndërkombëtare të Desulfurizimit dhe Denitrimit dhe Pastrimit të Pluhurit

Kina është një konsumator i madh energjetik, me thëngjill që përbën rreth 70% të konsumit të përgjithshëm të energjisë primare. Dioksidi i squfurit, emetimet e oksidit të azotit, ndotja serioze e mjedisit, ekonomia kombëtare dhe zhvillimi i qëndrueshëm social është bërë një nga pengesat. Kina i kushton një rëndësi të madhe hulumtimit, zhvillimit dhe aplikimit të djegies së qymyrit të pastër, desulfurizimit dhe denitifikimit. Vitet e fundit, për të përmirësuar mjedisin e ajrit, qeveria ka lëshuar standarde përkatëse për të kontrolluar emetimin e dioksidit të squfurit dhe oksidit të azotit, i cili ka bërë arritje të mëdha në kontrollin e emisioneve, por ka ende një hendek të caktuar me vendet e zhvilluara. Prandaj, popullarizimi dhe aplikimi i teknologjisë së desulfurizimit dhe denitifikimit dhe kontrollit të mjedisit atmosferik do të bëhet një nga çështjet e rëndësishme të zhvillimit shoqëror në periudhën e re.

Për të promovuar zhvillimin e koordinuar midis furnizimit me energji të Kinës dhe mbrojtjes së mjedisit, "China International Desulfurization And Denitration And Pastrimi Pluhuri Ekspozita dhe Pajisjet" do të mbahet në Pekin • Salla e ekspozitës bujqësore kombëtare (muzeu i ri). Pritet që ndërmarrjet 500 nga më shumë se vende dhe rajone 20 në të gjithë botën do të marrin pjesë në ekspozitë, duke mbuluar një sipërfaqe prej metër katror 30,000. Kjo ngjarje është një nivel i lartë, ekspozita ndërkombëtare profesionale për desulfurizimin, denitrifikimin dhe heqjen e pluhurit. Qëllimi është të kuptojmë aplikimin e teknologjisë dhe trendin e zhvillimit të desulfurizimit, denitrifikimit dhe heqjes së pluhurit, dhe të shfaqni dhe shkëmbeni teknologjinë dhe produktet më të përparuara brenda dhe jashtë vendit. Dhe ftoni prodhuesit vendas dhe të huaj, furnitorët, institutet e projektimit, akademinë, dhe autoritete të tjera të marrin pjesë, për të përmbushur nevojat e tregut kinez. 

Ne besojmë se kjo ngjarje do të bëhet një grumbullim i shkëlqyeshëm i metalurgjisë, qymyrit, energjisë elektrike, çimentos, industrisë kimike, plehrave kimike, HVAC, dhe mbrojtjes së mjedisit

 
Kategoritë e produktit:

Technology teknologji dhe pajisje desulfurizimi: teknologji dhe pajisje të thata, gjysëm të thatë, të lagësht të desulfurizimit; Teknologji dhe pajisje të desulfurizimit të detit, teknologji dhe pajisje PAFP, teknologji dhe pajisje të rrezeve elektronike; Teknologji dhe pajisje për kaldaja me qymyrguri, xehese metalurgjike, plasaritje katalitike dhe desulfurizimi; Teknologji dhe pajisje për desulfurizimin e gazit të rafinuar, gazit natyror dhe naftës në industrinë petrokimike.

Technology teknologji dhe pajisje denitrimi: reduktim selektiv katalitik (SCR) dhe reduktim selektiv jo-katalitik (SNCR) teknologji dhe pajisje të mohimit; Teknologjia dhe pajisjet e thithjes dhe zhveshjes së adsorbimit; Teknologjia dhe pajisjet e aktivizimit të plazmës dhe denitrimit biokimik; Djegia e klasifikimit të ajrit, reduktimi i furrës (IFNR) teknologjia e zhvlerësimit dhe pajisjet.

Teknologjia ndihmëse dhe pajisjet e denitrimit të desulfurizimit: pajisjet e shtratit qarkullues të lëngshëm, ndarës, mikser, shkëmbyes nxehtësie, të gjitha llojet e gypave, pompës, valvulave, tubave dhe pajisjeve të tubit, veshja kundër korrozionit, anti-korrozioni, rreshtimi dhe veshja e jashtme e materialeve dhe pajisje, sensorë elektrokimikë, korona të rrjedhshme të gazrave të gazrave me djegie radikale pa spërkatje teknologjinë dhe pajisjet e kalciumit dhe katalizatorin e desulfurizimit, katalizatorin e denitrimit.

Technology teknologjia dhe pajisjet e heqjes dhe pastrimit të pluhurit: teknologji dhe pajisje për heqjen e pluhurit dhe pajisjet: pajisjet e ventilimit, pajisjet e shtypjes së pluhurit, pajisjen për heqjen e ndotësve; teknologjinë dhe pajisjet elektrostatike të heqjes së pluhurit; Teknologjinë dhe pajisjet për heqjen e pluhurit; teknologji dhe pajisje për heqjen e pluhurit; teknologji dhe pajisje të filtrimit të ajrit; Filtri i qeseve të impulsit, filtri i qeseve të goditjeve të pasme, ana tjetër e futur filtri i qeseve të sheshta, filtri i sipërm i qeseve, filtri i njësive qese, filtri i centrifugës, filtri i qeseve të fuçive, filtri industrial i qeseve, materiali i filtrit dhe çanta e filtrit, çanta e cilindrit, çanta e sheshtë, çanta diamanti dhe kovë për filtër, pëlhurë të endur, ndjesi gjilpërash, materiale industriale të filtrit, etj.

Instruments Instrumente dhe teknologji të monitorimit në internet për gazin e gripit: monitorimi i gazit të ajrit dhe i shkarkimit që lidhet me PM2.5, modelin e të dhënave të monitorimit të SOx, NOx dhe ndotësve të tjerë që lidhen me evolucionin PM2.5, dhe migrimin dhe evolucionin e ndotjes së ajrit; pajisjen për blerjen dhe përpunimin e të dhënave, pajisjen e kontrollit të sistemit , sistemi i menaxhimit të bazës së të dhënave, sistemi i komunikimit të të dhënave, pajisja për analizimin e përbërjes së gazit, gazrat e gazrave, mjeti lëvizës në masë, pajisja për zbulimin e temperaturës dhe presionit

◆ sistemin e kontrollit të desulfurimit dhe denitifikimit dhe programeve përkatëse, desulfurizimin, dhe trajtimin dhe përdorimin e nënprodukteve të denitifikimit.

Cases raste tipike të funksionimit të suksesshëm të projektit të desulfurzimit dhe zhvlerësimit, teknologjive dhe produkteve të tjera përkatëse për mbrojtjen e mjedisit.

Klikime: 7221

vend

500 Figurë u larguan