Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita Ndërkombëtare e Inteligjencës Artificiale në Shanghai


From December 22, 2020 09:30 until December 24, 2020 18:00
021-69773329

Ekspozita Ndërkombëtare e Inteligjencës Artificiale në Shanghai

 
Ekspozita ndërkombëtare e inteligjencës artificiale Shanghai (AIE)

Inteligjenca Artificiale, ose UA, është Inteligjenca Artificiale. Isshtë një shkencë e re teknike për të studiuar dhe zhvilluar teorinë, metodën, teknologjinë dhe sistemin e aplikimit për simulimin, shtrirjen dhe shtrirjen e inteligjencës njerëzore. Inteligjenca artificiale është një degë e shkencës kompjuterike që kërkon të të kuptojnë thelbin e inteligjencës dhe të prodhojnë një lloj të ri të makinës inteligjente që mund të reagojë në një mënyrë të ngjashme me inteligjencën njerëzore. Kërkimet në këtë fushë përfshijnë robotikën, njohjen e gjuhës, njohjen e imazhit, përpunimin e gjuhës natyrore dhe sistemet e ekspertëve. Që nga lindja e inteligjencës artificiale, teoritë dhe teknologjitë janë bërë gjithnjë e më të pjekura dhe fusha e aplikimit është duke u zgjeruar. Mund të supozohet se produktet shkencore dhe teknologjike të sjella nga inteligjenca artificiale në të ardhmen do të jenë "kontejneri" i inteligjencës njerëzore.

Me zhvillimin e shpejtë të industrisë inteligjente të robotëve, ekspozita ndërkombëtare e inteligjencës artificiale Shanghai "AIE" është renditur nga gjithnjë e më shumë ndërmarrje si një ekspozitë e zgjedhur çdo vit, dhe është bërë një platformë ideale për blerësit për të blerë. Sipas politikave të favorshme të qeverisë komunale të Shangait për të zhvilluar industrinë inteligjente, ekspozita ndërkombëtare e inteligjencës artificiale në Shanghai merr "inteligjencën artificiale, e ardhmja ka ardhur" si temë, thekson më tej karakteristikat profesionale, autoritare dhe ndërkombëtare, dhe promovon bashkëpunimin, zhvillimi dhe situata fitimprurëse e industrisë përmes ekspozitave, BBS, konferencave promovuese dhe formave të tjera. Ne ju sinqerisht ju ftojmë të merrni pjesë në këtë ekspozitë, të takohemi në Shanghai, të ndajmë mundësitë e pakufizuara të biznesit të sjella nga ekspozita Shanghai ai, dhe t'ju ofrojmë shërbim me cilësi të lartë me frymë dhe koncept profesional.

 
Kategoritë e produktit:
  • Produkte të reja teknologjike dhe aplikime të inteligjencës artificiale, produkte të reja prodhuese dhe aplikime të inteligjencës artificiale, produkte të reja të energjisë dhe aplikime të inteligjencës artificiale,
  • Produkte dhe aplikime të reja financiare të inteligjencës artificiale, produkte të rinj me pakicë dhe aplikime të inteligjencës artificiale, produkte të reja të komunitetit dhe aplikime të inteligjencës artificiale
  • Pajisjet inteligjente, të dhënat e mëdha, llogaritja në re, nuk ka asnjë drive të lidhur, robotë arsimimi të fëmijëve, robotë inteligjentë, transport inteligjent, lëvizje inteligjente dhe veshje të zgjuar, logjistikë inteligjente, mjekësore inteligjente, pa dyqane, terminale të reja me pakicë, sisteme pagese, bashkësi inteligjente , Komuniteti inteligjent O20, platforma e shërbimit të komunitetit të inteligjencës, projeksioni holografik, njohja e modelit, njohja biologjike, njohja e fjalës, njohja e gjurmëve të gishtërinjve, njohja e irisit, njohja e fytyrës, njohja e venave, njohja e tekstit, njohja e imazhit me sensorë në distancë, njohja inteligjente e të folurit, kontrolli inteligjent, artificiale sistemi i kontrollit të rrjetit nervor, sistemi i kontrollit fuzzy, motori inteligjent i kërkimit, vizioni i kompjuterit, përpunimi i figurave, minierat e të dhënave, vizioni i makinerisë, robotika, perceptimi i makinerisë, etj.
  • Sistemi i ekspertëve dhe të tjerët: ndërfaqja ndërvepruese njerëzore-kompjuter, baza e njohurive, makina e konkluzionit, interpretues, baza e të dhënave gjithëpërfshirëse, përvetësimi i njohurive, vërtetimi i teoremës, loja, programimi gjenetik, induksioni i informacionit dhe përpunimi dialektik, jeta artificiale, rrjeti nervor, sistemi kompleks, algoritmi gjenetik, etj. etj

Klikime: 8160

vend


Ekspozita Ndërkombëtare e Inteligjencës Artificiale në Shanghai
Unë jam një konsulent i teknologjisë nga "looped", i cili do të doja të marrë pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të Inteligjencës Artificiale në Shanghai.

Unë do të doja të di se a ka një procedurë për t'u regjistruar në këtë ekspozitë apo është një ekspozitë shëtitëse.

Faleminderit dhe vlerësojmë.
Të fala.
KJ Chin

0

500 Figurë u larguan