Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

EuroTier Kinë

Nga shtatori 07, 2020 09: 00 deri në shtator 09, 2020 18: 00
+ 49 1578 8029775 + 49 1516 2314446

Rreth panairit

Marka e shfaqjes së tregtisë EuroTier është e vetmja platformë që përfshin ekspertizën e kafshëve në të gjitha segmentet (Bulmet, Derra, Gjëndje, Shpendë, Dele, Peshk dhe Bricjapi). Ekspozuesit do të kenë mundësinë që të shfaqin ofertat më të fundit në këtë sektor në një rritje dhe treg dinamik

EuroTier Kinë

"Ekspozita ndërkombëtare e blegtorisë në Kinë" është mbajtur për shumë vite që nga seanca e parë në 2000, dhe është mbajtur me sukses për më shumë se seanca 10. Gjatë kësaj periudhe, më shumë se ndërmarrje 4500 morën pjesë në ekspozitë dhe numri i vizitorëve tejkaloi 320,000. Midis tyre, ka më shumë se ekspozues të huaj 1,300 dhe më shumë sesa vizitorë të huaj 55,000. "Ekspozita ndërkombëtare e blegtorisë ndërkombëtare e Kinës", si niveli më i lartë i ekspozitës ndërkombëtare të blegtorisë që mbahet në Kinë pas hyrjes së Kinës në OBT, ka marrë vëmendje të gjerë dhe unanime lavdërime nga personat inteligjentë të kafshëve shtëpiake dhe të huaj. "Ekspozita ndërkombëtare e blegtorisë ndërkombëtare e Kinës", si niveli më i lartë i ekspozitës ndërkombëtare të blegtorisë, të mbajtur në Kinë pas hyrjes së Kinës në OBT, është gjithashtu e vetmja ekspozitë ndërkombëtare e blegtorisë me rëndësi reale në Kinë, dhe është bërë përemri i ekspozitës së produkteve të teknologjisë së lartë të blegtorisë dhe ekspozitës së nivelit të lartë. Shoqata bujqësore gjermane (DLG) është një nga organizatat kryesore të zhvillimit të blegtorisë, bujqësisë dhe industrisë ushqimore në Evropë. EuroTier i organizuar nga DLG është ekspozita më e madhe e blegtorisë në botë. Ekspozita ndërkombëtare e blegtorisë me intensitet ndërkombëtar zyrtarisht u bashkua me ekspozitën EuroTier për të ndërtuar së bashku EuroTier China. Shpresojmë që të gjithë do të vazhdojnë të mbështesin "Ekspozitën ndërkombëtare të bagëtisë intensive të Kinës" dhe "EuroTier China" si gjithmonë.

Rritja e kërkesës - Një biznes i shkëlqyeshëm
Sektori i blegtorisë në Kinë * - Faktet dhe Shifrat
 • Sipas hulumtimit të tregut të bërë nga DLG një në tre fermerë të anketuar synojnë të investojnë në biznesin e tyre në muajt e ardhshëm 12.
 • Mishi i derrit do të mbetet mishi i preferuar i popullit kinez në vitet në vazhdim, duke përbërë rreth 60% të gjithë konsumit të mishit, i ndjekur nga shpendët, viçi dhe viçi, dhe delet dhe qengji.
 • Kina është importuesi më i madh në botë i qumështit dhe tani prodhuesi i katërt më i madh i qumështit dhe produkteve të qumështit.
 • Numri i fermave të shumimit pothuajse u dyfishua nga periudha e 2000 në 2012 për shkak të programeve të mëdha të investimeve të qeverisë qendrore dhe lokale kineze.
 • Sfidat aktuale të rajonit nënkuptojnë një kërkesë të lartë për teknologji dhe zgjidhje të reja: cilësinë dhe sigurinë e ushqimit, modernizimin e objekteve ekzistuese, përmirësimin e shëndetit të kafshëve, uljen e emetimeve, rritjen e efikasitetit të ushqimit.

Jini pjesë e saj - arsye për të marrë pjesë
 • Tregu i lulëzuar
  EuroTier Kina ju jep mundësinë të lidheni dhe të hyni në një treg blegtoral në rritje.
 • Shfaqje unike
  Marka e shfaqjeve tregtare EuroTier është e vetmja markë që përfshin ekspertizën e kafshëve në të gjitha segmentet (Ditari, bagëtia, shpendët, delet, peshqit)
 • Partnerë të fortë
  Një rrjet mbarëbotëror, kontakte të forta rajonalë dhe partnerë me përvojë në organizimin e ngjarjeve të blegtorisë do t'i japin një ndërmarrje EuroTier China një nga ekspozitat më të mëdha të blegtorisë në rajon.
 • Program teknik i përshtatur
  Ekspertë ndërkombëtarë dhe kombëtarë do të prezantojnë dhe diskutojnë çështje kryesore të blegtorisë në lidhje me nevojat e veçanta të tregut kinez.
 • Programi i Blerësit të Hostuar
  Takoni blerësit tuaj kryesorë në EuroTier China. Një Program Gjithëpërfshirës i Blerësve të Pritur lejon një rrjetëzim më të efektshëm në shfaqje.
 • Programi ekskluziv i nisjes së partnerëve
  Mundësia juaj për të marrë një pozicion qendror në këtë ngjarje.

Temat e përqëndrimit
 • Kultivimi i kafshëve, programet e shumimit, tregtia, teknologjia riprodhuese
 • Ushqimi dhe inputet e tjera të fermave
 • Ruajtja e ushqimit, prodhimi i ushqimit
 • Strehimi i kafshëve dhe ndërtimi i derdhur
 • Mbajtja dhe teknologjia e të ushqyerit
 • Klima dhe teknologjia mjedisore
 • Teknologjia e qumështit dhe ftohjes
 • Teknologji për feces, pleh organik të ngurtë dhe të lëngshëm
 • Automjete transporti, shërbime transporti
 • Përpunimi dhe tregtimi
 • Pajisjet dhe aksesorët
 • Menaxhimi dhe këshillimi
 • veterinari
 • Mbrojtja e mjedisit blegtoral

500 Figurë u larguan