Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita Ndërkombëtare e Transportit Inteligjent të Kinës (Shanghai) (ITE)


From October 13, 2019 09:00 until October 15, 2019 18:00
010-86390802

Ekspozita Ndërkombëtare e Transportit Inteligjent të Kinës (Shanghai) (ITE)
Ekspozita Ndërkombëtare e Transportit Inteligjent të Kinës (Shanghai) (ITE)

Ekspozita Ndërkombëtare e Transportit Inteligjent të Kinës (Shanghai) është një nga projektet e ekspozitës e aprovuar dhe mbështetur nga Ministria e Tregtisë. Sponzoruar bashkërisht nga zyra e zhvillimit të tregtisë së jashtme të ministrisë së tregtisë dhe grupit të teknologjisë së përgjithshme, dhe ndërmarrë nga bashkëpunimi ndërkombëtar i ekspozitës Shenzhen., LTD.ITE përqendrohet në teknologjitë e reja të nxehta në industrinë e transportit të zgjuar në botë, ndërton një ekspozitë dhe tregti platformë për ndërmarrjet globale të transportit të zgjuar dhe promovon shkëmbime tregtare në rrjedhën e sipërme dhe në rrjedhën e poshtme. Në të njëjtën kohë, ai gjithashtu siguron personelin e industrisë mundësinë e bisedimeve ballë për ballë me blerësit, promovon shkëmbime teknike dhe bashkëpunim në industrinë e transportit të zgjuar dhe synon të krijojë një takim madhështor të industrisë që lidh Kinën dhe industritë e huaja të transportit të mençur për të ndarë, shkëmbeni, integroni, zhvilloni dhe fitoni.

Si një takim madhështor i industrisë së transportit të zgjuar të Kinës, ekspozita ndërkombëtare e transportit të zgjuar të Kinës (Shanghai) do të dëshmojë zhvillimin e industrisë së transportit inteligjent të Kinës dhe do të sigurojë teknologji të reja inovative, produkte të reja, plane të reja dhe ide të reja për industrinë e transportit të zgjuar të Kinës. Ne do të ndihmojmë në përmirësimin e teknologjisë së industrisë së transportit të zgjuar, promovimin e zhvillimit të industrisë së transportit inteligjent të Kinës dhe sigurimin e një impulsi të fortë që Kina të bëhet një fuqi e zgjuar transporti.

Ekspozita Ndërkombëtare e Transportit Inteligjent të Kinës (Shanghai) do të mbahet në qendrën kombëtare të kongresit dhe ekspozitës kombëtare në Shanghai, me një sipërfaqe ekspozite prej 30,000 metra katrorë. Kjo ekspozitë në mënyra të reja "Udhëtimi i përbashkët" si temë, në kuadrin e përgjithshëm kombëtar dhe vendosjen e një gjenerate të re të kërkesës inteligjente të trafikut, tregoi trafikun gjithëpërfshirës inteligjent urban, sigurinë e trafikut rrugor, mençurinë, rrugët, transportin publik, transportin rrugor informatizimi, parkimi i zgjuar, rrjetëzimi, makina të bëra inteligjente si ndërtimi inteligjent i transportit në fushën e teknologjive të reja, produkteve të reja dhe zgjidhjeve të reja, është e angazhuar për mençurinë e sektorit të transportit kinez dhe global për të ndërtuar një përvojë dhe shfaqje globale në ballë të inovacionit të shkencës dhe teknologjisë, duke u përqëndruar në trendin global të formave të inovacionit, ngjarjen kombëtare të biznesit global dhe elitës teknike.

Kategoritë e produktit:
  • autostradë inteligjente: Mbledhja e numrave elektronik të ETC, monitorimi i videove të autostradës, zbulimi i incidenteve në trafik, sistemi i mbledhjes së peshave, ETC.

Sistemi i zbulimit të mbivendosjes, sistemi i integruar i rrjetit të aksesit të shërbimit, sistemi i furnizimit me energji të komunikimit dhe kontrollit të programeve, transmetimi kabllovik, telefoni emergjent dhe sistemi televiziv i konferencave, sistemi i transmetimit pa tel, menaxhimi i karikimit të rrjetit (korsia, stacioni, qendra), mbledhja e rrjedhës së trafikut, tarifimi pajisjet e sistemit, pajisjet e ekranit LED, terminalin optik, matricën, makinerinë industriale të kontrollit, ndriçimin e tunelit të autostradës, zbulimin dhe parashikimin e motit të autostradës, mbrojtjen e rrufeve të sistemit elektromekanik të autostradës, komunikimin celular, etj.

  • siguria rrugore dhe administrimi i trafikut: sistemi i kontrollit të sinjalit të trafikut dhe produktet që lidhen me sigurinë rrugore, sistemi elektronik i monitorimit dhe të ngjashme

Produktet, sistemet e trainimit të makinës, targat / sistemet e njohjes së fytyrës, pajisjet e monitorimit të rrugës dhe hetimit të aksidenteve, kontrolli i trafikut dhe sistemi i komunikimit, të dhënat e mëdha të trafikut, sistemi i shërbimit të informacionit për trafikun, platforma e informacionit të trafikut, teknologjia e mbledhjes së informacionit, sondazhi i trafikut Du dhe komanda dhe kontrolli platformë, platformë e integruar e menaxhimit të pasagjerëve dhe mallrave, personeli GPS dhe pajisjet e pozicionimit të automjeteve, letra gjeografike e policisë GIS Sistemet e informacionit, menaxhimi i të dhënave dhe minierat e analizave, sistemet e komunikimit celular, pajisjet e ekranit, pajisjet e transmetimit, rrjetet e transportit, elektronika Tag, shërbimi i shpëtimit, shkelja e trafikut pajisje menaxhimi, inspektimi dhe zbulimi të mjeteve të trafikut, pajisjet e zbatimit të ligjit të policisë së trafikut, etj.

  • transporti publik: shërbimi i informacionit për udhëtime publike, terminal inteligjent pagese, APP, biçikletë e përbashkët, makina e përbashkët, autobus inteligjent

Pajisjet e lidhura me dorëzimin, funksionimin e autobusit dhe sistemin e planifikimit, menaxhimin e kartave të IC, hetimin e linjës, menaxhimin e biletave, sallën e stacionit dixhital, autobusin Monitorimi i videove në kohë reale dhe reagimi i urgjencës, transferimi i shpejtë i autobusit BRT, frekuenca në distancë në radio, planifikimi dhe menaxhimi i thirrjeve taksi, parkimi pajisje dhe pajisje, induksion, kontrolli i portave, operacioni i tranzicionit hekurudhor urban dhe pajisjet, pajisjet dhe objektet, menaxhimi gjithëpërfshirës i shpërndarjes së transportit (skedulimi, komanda, udhëzimi, udhëzimi, hetimi, kontrollimi i biletave) pajisjet dhe pajisjet, sistemi automatik i kontrollit të biletave AFC;

  • parkim inteligjent: tarifim i grumbullimit të objekteve inteligjente për karikim / mbështetës, zgjidhje ndërtimi dhe operimi, garazh stereo, sistemi i kontrollit të ngarkesave

Sistemi, sistemi i administrimit dhe monitorimit të hyrjes dhe daljes, sistemi i identifikimit të automjeteve, gardhi automatik, sistemi i drejtimit dhe ekranit të parkimit, të gjitha llojet Dritat e Treguesit, objektet e sigurisë së parkimit, matësit e parkimit, CARDS magnetike për tarifat e parkimit, matësit e parkimit, etj.

  • navigimi satelitor dhe rrjeti i automjeteve: terminal dhe chip beidou, GPS terminal dhe çip, pajisje për navigimin e shërbimit të informacionit për vendndodhjen LBS, harta elektronike, analiza e të dhënave dhe menaxhimi, platforma e menaxhimit të planifikimit, monitorimi i automjeteve, dhe platforma e menaxhimit, lëshimi i informacionit të trafikut, trafiku

APP, miniera dhe menaxhim i madh i trafikut, terminali inteligjent i Internetit i automjeteve, teknologjia e komunikimit të Internetit të automjeteve, automjeti dhe sistemi i ndihmës për kursimin e energjisë, operatorët e komunikimit, etj.

  • makinë inteligjente: automjet inteligjent, ngarje automatike dhe funksione kryesore ADAS, funksione thelbësore të rrjetit inteligjent, transmetim inteligjent i automjeteve

Sensorë, platformë informatike në bord, komponentë kryesorë në bord, inteligjencë artificiale, ngarje inteligjente, etj.

Klikime: 4408

Gjeni akomodimin tuaj përreth

500 Figurë u larguan