Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

MetalForm Kina

From November 17, 2020 09:00 until November 20, 2020 18:00
+ 86-10 53056669-

http://www.chinaforge.com.cn/en/


Booking.com
http://www.chinaforge.com.cn/en/

MetalForm Kina

MetalForm China është ekspozita e markës dhe specializimit e organizuar nga CCMI

MetalForm China është ekspozita e markës dhe specializimit e organizuar nga CCMI. Ekspozita është mbajtur me sukses për 10 herë. Ne kemi arritur një rritje të qëndrueshme të hapësirës në dysheme, ekspozuesve dhe vizitorëve duke u përqëndruar në mënyrë të vazhdueshme në zgjidhje të cilat janë të lidhura me sekuencat e procesit të falsifikimit, vulosjes dhe trillimit të fletë metalike - dhe automatizimin e proceseve.

Kategoritë e ekspozitës
 • Shtypje mekanike: Shtypësa servo, Shtypës automatikë me shpejtësi të lartë, Shtypje me korniza C, Shtypje anësore drejt, Shtypësa transferimi, Shtypës të ftohtë për falsifikim, Shtypje nxehje, Shtypje vidash, të tjerë

 • Shtypje hidraulike: Shtyn hidraulike, Shtypje të boshllëqeve të imëta, Shtypësa për prerje, Prerje çekiçësh, Shtytëse hidraulike për nxjerrje, të tjera

 • Makineri për fabrikimin e fletëve metalike: Makinat e prerjes së laserit, Makinat për prerjen e plazmës, Makineritë e prerjes me ujë, Makina për prerje NC, Frenat e shtypit, Makina për prerje, Makina për prerjen e tubave, Makina për mbështjelljen e pllakave, Të tjera

 • Makina speciale formuese: Makina për formimin e tubave, Makina për formimin e tubave, Makinat për formimin e tubave, Makina për formimin e tubave, Makina për formimin e tubave, Makina për formimin e tubave, formatorë, makina tjerrëse, makina për sharrim (Lloji i rrotullimit / rripit), qethje bar, të tjera

 • Elementet e makinës: Motorët dhe sistemet e kontrollit servo, njësitë ftohëse, kthetrat, pompat hidraulike Servo, sistemet e kontrollit hidraulik, valvulat elektromagnetike, të tjerët

 • Pajisjet e automatizimit: Pajisjet e Uncoiling, Feeders Leveler, Facilities Transfer, pajisje Feeding / shkarkimit, pajisjet Stacking, linjat Robot, shiritat Belt, sistemet e shpejta të ndryshimit të vdesin, Ruajtja e mbështjellje / blanks, të tjera

 • Pajisje sigurie: Pajisjet e sigurisë së tipit të dritës, Vëzhguesit e ngarkesës, Instrumentet e testimit / inspektimit, Sensorët, Mbrojtja nga zhurma dhe dridhjet, Pajisjet e ndezjes, të tjera

 • Veglat & vdes: Mjete dhe vdes për Formëzime, vulosje dhe trillime të fletë metalike, procese të tjera të veçanta formimi, etj

 • Sipërfaqja tretment: Pajisjet e prishjes së shtënave, makineritë larëse, makineritë e deborimit, pajisjet që lidhen me kontrollin e korrozionit, pajisjet e pikturimit, agjentët e lëshimit të mykut, lubrifikuesi grafik, etj.

 • Makineri për saldim: Makinat e saldimit me lazer, Makinat e saldimit me frekuencë të lartë, Makinat e saldimit me rreze elektronike, Makinat e saldimit me spot, Makina për saldim me hark, Makinat e saldimit me gaz, Robotët e saldimit, të tjerë

 • Projektimi / Sistemet e prodhimit: CAD / CAM, CAE, prototyping i shpejtë, sistemet e menaxhimit të prodhimit, sistemet e zgjuara të transportit / pajisjet për punëtori, të tjerët

 • Ngrohje dhe trajtim ngrohjes: Furrat e përpunimit dhe trajtimit të nxehtësisë dhe teknologjia e kursimit të energjisë, hundëzat, çifti Galvanic, zjarrdurues, të tjerët

 • Pjesët metalike të formuara: Të gjitha llojet e faljeve, vulosjeve, trillimeve dhe pjesëve të tjera të formuara, etj.

 • Materiale: Metal Plate, Tube, Wire, Bar, të tjerët

500 Figurë u larguan