Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita e Teknologjisë së Rrezatimit të Kinës

Nga gushti 14, 2020 09: 00 deri në gusht 16, 2020 18: 00
(86) 21-6786 0079

http://en.shcrtexpo.com/

Booking.com
http://en.shcrtexpo.com/
Tags: Rrezatim
Klikime: 2010
Ekspozita e Teknologjisë së Rrezatimit të Kinës

China Radiation Technology Expo është një konferencë gjithëpërfshirëse e industrisë së Teknologjisë së Rrezatimit me shkallë të madhe dhe me ndikim të gjerë, fushat 10 janë të përfshira në KRRT: përshpejtuesi i elektroneve, teknika e izotopit, zbulimi i rrezatimit, imazhi i rrezatimit, përpunimi i rrezatimit, instrumentizimi, mjekësia bërthamore dhe imazhet molekulare, radiologji, imazhe mjekësore AI, mbrojtje nga rrezatimi dhe siguria e energjisë bërthamore. Si një ekspozitë profesionale, që mbulon të gjithë zinxhirin industrial, që lidhet me teknologjinë e rrezatimit, CRT përqendrohet kryesisht në shfaqjen e teknologjisë së rrezatimit dhe komunikimin në lidhje me tendencat dhe rregulloret e industrisë në Kinë. Do të bëhet platforma e preferuar për korporatat që të zgjerojnë kanalet e tregut dhe të promovojnë markat e tyre. Për më tepër, Do të jetë një mundësi e mirë për të brendshmet e kësaj industrie të kërkojnë teknologji dhe produkte të reja.

Pse shfaqni

CRT (China Radiation Technology Expo) si një ekspozim gjithëpërfshirës në industrinë e rrezatimit me ndikim të madh, që synon të ndihmojë shtytjen e zhvillimit të kësaj industrie duke ofruar një platformë për organizatat që të komunikojnë rreth tendencave të industrisë, rregullimit, informacionit të marketingut dhe të diskutojnë se si të ndërtojnë marrëdhënie me tërë zinxhirin e industrisë.

  • Vizitorë profesionistë 35000 nga vendet dhe rajonet 50;
  • 700 ekspozuesit nga rajonet 25 që zgjerojnë rrjetin e biznesit të tyre në CRT;
  • Markat 1500 me markat 30% jashtë shtetit;
  • Grupet e vizitorëve 150 për të mbështetur;
  • Mbi ekspozuesit 100 provojnë shërbime për krijimin e ndeshjeve
Ekspozitat
Ekspozita e industrisë së teknologjisë bërthamore civile

Industria e aplikimit të teknologjisë bërthamore është në një fazë të shpejtë të zhvillimit. Industria në përgjithësi beson se në krahasim me vendet e zhvilluara, Kina ka potencial të madh për aplikimin e teknologjisë bërthamore dhe pritet të hapë një trilion treg në të ardhmen. Në mënyrë që të përshtaten me fazën e zhvillimit industrial, aplikimi i teknologjisë bërthamore në modifikimin e materialit, testimin jokonstruktiv, instrumentimin, mbrojtjen e mjedisit, ushqimin dhe sigurinë publike, mjekësinë bërthamore dhe aspekte të tjera fillimisht ka formuar një shkallë industriale. CRT do të përqendrohet në shfaqjen e arritjeve nga vende dhe rajone të ndryshme në aplikimin e teknologjisë bërthamore vitet e fundit, ndërtimin e një platforme për shkëmbim dhe shërbim, dhe diskutimin e problemeve që ekzistojnë në zhvillim nga nxjerrja e radioizotopit në përdorim të sigurt, nga hardueri (prodhimi i pajisjeve) te koordinimi i softverit (investimi dhe financimi), nga siguria bërthamore deri në pranimin publik të energjisë bërthamore, në mënyrë që t'i shërbejë zhvillimit të industrisë së aplikimit të teknologjisë bërthamore në një mënyrë më gjithëpërfshirëse dhe më të thelluar.

Ekspozita e Teknologjisë Mjekësore Bërthamore dhe Radiografike

Theksoni teknologjitë e reja, pajisjet e reja dhe përvojat e reja të teorisë dhe praktikës në mjekësinë bërthamore dhe mjekësinë radiologjike brenda dhe jashtë vendit. Ekspozita përfshin fushat kryesore të mjekësisë bërthamore eksperimentale, mjekësisë bërthamore klinike, radiobiologjisë, ilaçit rrezatues klinik, dozës së rrezatimit, dëmtimit dhe mbrojtjes, ilaçeve të rrezatuara, teknologjisë molekulare biologjike, rrezatimit dhe sigurisë, dhe shërbimeve përkatëse mbështetëse.

Ekspozita Teknologjia dhe objektet e mbrojtjes nga rrezatimi

"Ekspozita Ndërkombëtare e Teknologjisë dhe Pajisjeve të Mbrojtjes nga Rrezatimi në Kinë (Shanghai) do të përqendrohet në shfaqjen e instrumentit të monitorimit të mjedisit rrezatues, materialeve për mbrojtjen nga rrezatimi, zgjidhjet e sistemit të mbrojtjes nga rrezatimi mjekësor, mbrojtjen e bazës së përpunimit të rrezatimit, nuklidin (paketimin, transportin dhe ruajtjen) mbrojtjen përkatëse, elektromagnetike mbrojtja nga rrezatimi, pajisjet e mbrojtjes nga rrezatimi për nxjerrjen dhe përpunimin e mineraleve,

pajisje për mbrojtjen nga rrezatimi për përshpejtuesit e grimcave, pajisjet personale të mbrojtjes nga rrezatimi, sistemin bërthamor dhe rrezatimin e rrezatimit, menaxhimin e mbeturinave radioaktive, dekompozimin dhe mirëmbajtjen e objekteve bërthamore.


i interesuar

  • Gravatar

    Tlhago Sejosengoe

500 Figurë u larguan