Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[email mbrojtur]

Ekspozita Ndërkombëtare e Sigurisë Kockave Ndërkombëtare të Kinës (HCC)


From September 19, 2019 09:00 until September 20, 2019 18:00
+ 86-10 84164557-

Platforma e vetme teknologjike e dedikuar që trajton menaxhimin e sigurisë së kimikateve të rrezikshme në Kinë
 • Turma e mbështetësve zyrtarë nga brenda dhe jashtë vendit
 • Mbulimi agresiv i mediave dhe promovimet
 • Forum i profilit të lartë duke u fokusuar në prodhimin, ruajtjen dhe menaxhimin e kimikateve të rrezikshme të logjistikës

 

Ekspozita Ndërkombëtare e Sigurisë Kockave Ndërkombëtare të Kinës (HCC)
Në Kinë, ka një numër të regjistruar të një numri total të kompanive 260,000 në këtë Sektorin Kimik të rrezikshëm

Kina dëshmon prodhimin e saj vjetor të vlerave të naftës dhe petrokimikave në 5,300 miliardë RMB (e barabartë me 805 miliardë dollarë) me gjithsej 42 mijë lloje të produkteve. Vëllimi i tij i importit dhe eksportit arriti në 1,900 miliardë RMB, ndër të cilat mbi 80% vjen nga kimikate të rrezikshme, duke përbërë një të pestën e konsumit global. Kjo thekson trendin në rritje të kërkesave nga sektorë të ndryshëm industrialë. Në Kinë, ekziston një numër i regjistruar prej gjithsej 260,000 ndërmarrjeve në këtë sektor të rrezikshëm kimik. Ekziston një numër i mirë i vlerësuar i automjeteve të regjistruara të transportit në 300,000 dhe 370 anije transporti prej dhjetë mijë tonazhi.

Një statistikë nga Federata e Kinës e Industrisë së Naftës dhe Kimikateve të Kinës tregojnë se 83% janë nga kimikatet në listën e botimeve kombëtare të "Produkteve me ndotje të lartë dhe me rrezik të lartë mjedisor" dhe mbi 50% janë renditur si mbetje të rrezikshme të asgjësuara. Një statistikë tjetër tregon se kishte 31 aksidente të rënda me eksplozivë bimësh dhe aksidente të rrjedhura në botë në 206, ndërsa 25 aksidente shpërthyese ishin nga Kina, përkatësisht një në SHBA, Gjermani, Arabinë Saudite, Singapor dhe Meksikë. Ky është një sinjal i fortë alarmi për industrinë kineze të kimikateve të rrezikshme.

 

Statistikat tregojnë se ka pasur aksidente serioze 31 të eksplozivëve të bimëve

Një statistikë tregon se kishte 31 aksidente të rënda me eksplozivë bimësh dhe aksidente të rrjedhura në botë në 2016, ndërsa 25 aksidente shpërthyese ishin nga Kina, përkatësisht një në SHBA, Gjermani, Arabinë Saudite, Singapor dhe Meksikë. Duke iu përgjigjur nevojave të industrisë, HCC përqendrohet në zhvillimin e prodhimit të sigurisë, ruajtjes dhe menaxhimit të logjistikës të kimikateve të rrezikshme.

 

Panairi do të mbulojë zonat e specializuara të 8 show: 

 1. HCZ - Zona Inteligjente e Ndërtimit të Zonave të Kimikateve të Rrezikshme
 2. HCS - Kimikatet e Rrezikshme Deponimi dhe Magazinimi (Tanke)
 3. HCP - Paketimi Kimik i Rrezikshëm
 4. HCL - Kimikate të Rrezikshme Transport dhe Pajisje Logjistike
 5. HCA - Monitorimi i Sigurisë së Kimikateve të Rrezikshme, Teknologjia Early Alarming, dhe Pajisjet
 6. HCR - Siguria kimike e rrezikshme Teknologjia e shpëtimit dhe pajisjet
 7. HCI - Robotët Industriale dhe Prodhuesit e Drones
 8. S + S - Siguria dhe Inspektimi, si dhe Shëndeti Profesional

 

HCC nga numrat:
 • 5 000 vizitorë
 • Ekspozuesit 200
 • 10 000 sq m. sheshi expo
Pjesëmarrësit e HCC:
 • HC Plani Inteligjent dhe Ndërtimi i Parkut të Industrisë HC
 • Kimikatet e Rrezikshme Siguria e Inspektimit dhe Mbikqyrjes Prodhuesit e Pajisjeve
 • Informatizimi i rrezikshëm i sigurisë kimike dhe mbikëqyrja inteligjente
 • Kimikatet e Rrezikshme Magazinimi dhe Magazinimi Pajisjet (tanke dhe paketim) 
 • Automjetet e transportit kimik të rrezikshëm dhe siguria e transportit
 • Kimikatet e Rrezikshme Mbrojtja e Sigurise dhe Furnizuesit e Shendetit Profesional
 • Kimikatet e Rrezikshme Siguria Automation Control dhe Anti-Eksploziv Furnizuesit Furnizuesit
 • Monitorimi i Sigurisë së Kimikateve të Rrezikshme dhe Teknologjia e Parakohshme Alarmuese dhe Pajisjet
 • Kimikatet e Rrezikshme Teknologjia e Shpëtimit të Sigurisë dhe Furnizuesit e Pajisjeve
 • Kimikatet e Rrezikshme Robotët Industrialë dhe Dronët Prodhuesit
HCC do të interesohet për ata që punojnë në fushat e mëposhtme:
 • Administrata e prodhimit të sigurisë në të gjitha nivelet e qyteteve në Kinë
 • NOC dhe kompanitë kimike lokale
 • Parqet industriale petro-kimike
 • Furnizuesit lokal të gazit natyror
 • Deti dhe liqeni dhe portet
 • Prodhuesit dhe furnizuesit e kimikateve
 • Petrochemicals bimë rafinimit
 • HC kompanitë logjistike
 • Stacionet e gazit NGV / LPG, Stacionet e benzinës
 • Linjat ajrore të magazinimit të gazit dhe logjistikës

Klikime: 7757

vend


500 Figurë u larguan