Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Pekin International Petroleum & Chemical Automation Teknologjia & Pajisje dhe Instrumentation Ekspozita

Nga Mars 26, 2020 09: 00 deri në mars 28, 2020 18: 00
+ 86 10 56176968

http://www.cieca.com.cn/en/

Booking.com
http://www.cieca.com.cn/en/

0685.png - 641.92 kB

Interneti është bërë thelbi i raundit të ri të revolucionit industrial teknologjik

Në ditët e sotme, interneti është bërë thelbi i revolucionit të ri të revolucionit industrial teknologjik, inteligjenca artificiale do të ndikojë në jetën e përditshme të qenieve njerëzore dhe do të sjellë ndryshime revolucionare në mënyrën e prodhimit. Zhvillimi i industrisë kombëtare të naftës dhe gazit gjithashtu duhet të ndjekë këtë rrugë të inteligjencës, sepse kjo nuk është vetëm rregullimi i zhvillimit të teknologjisë së naftës dhe gazit, por gjithashtu është kërkesa për të zgjidhur problemin e shfrytëzimit të burimeve të naftës dhe gazit, e cila është e vështirë për të bërë.

Ajo kërkon të promovojë procesin e prodhimit më inteligjent

Made in China 2025 'qartë theksoi se projekti i prodhimit inteligjent është një nga pesë projektet kyçe, ajo kërkon të promovojë procesin e prodhimit më inteligjent. Zhvillimi i fabrikave inteligjente është drejtimi dhe krijimi i një demonstrimi pilot të prodhimit inteligjent, mbështetja e transformimit inteligjent të industrisë përpunuese në një mënyrë të efektshme, për të krijuar një situatë hapjeje, ndarjeje dhe bashkëpunimi për këtë industri.

industria e instrumenteve të automatizimit do të sjellë në një hapësirë ​​të gjerë për zhvillimin e saj

Me zhvillimin e shpejtë të industrisë së naftës dhe kimikateve në Kinë dhe promovimit të fuqishëm të ndërtimit në fushën e lendeve inteligjente, "Drita inteligjente", "Tubacioni inteligjent", "Rafineria inteligjente", "Fabrika inteligjente", nuk ka dyshim se pajisja prodhuese bërë në shkallë të gjerë, shumë të automatizuar, inteligjente, informacioni është një prirje e pashmangshme, industria e instrumenteve të automatizimit do të sjellë në një hapësirë ​​të gjerë për zhvillimin e saj.

Pekin International Petroleum & Chemical Automation Teknologjia & Pajisje dhe Instrumentation Ekspozita

Ekspozita Ndërkombëtare e Teknologjisë së Pekinit dhe Kimikateve të Kimikateve dhe Kimikateve (CIECA) do të mbahet njëkohësisht me Qendrën Ndërkombëtare të Ekspozitave të Kinës së Re. Ne presim që ekspozuesit 1,800 nga vendet dhe rajonet 65, 18 pavijonet ndërkombëtare dhe 90,000sqm të ekspozojnë hapësirë. Ajo do të raportohet nga mijëra media, përfshirë Xinhua News, Daily People, CCTV, China Daily, Petro China, Sinopec News, Upstream, Worldoils, Oil and Gas Australia, TB Petroleum, China Securities Journal, , Wall Street Journal dhe Xinhua, Sina, Sohu, Rrjeti i Popullit etj.

Produkt Kategoria:

◆ Eksplorimi, shfrytëzimi dhe prodhimi i naftës dhe gazit
◆ Teknologjia dhe pajisjet për eksplorimin gjeofizik, prerjet e drunjta dhe shpimet
◆ Softueri i teknologjisë informative të automatizimit industrial
◆ Fusha inteligjente e naftës dhe gazit Internet i gjërave
◆ Identifikimi inteligjent, sensing, sistemi i mbikëqyrjes
◆ Teknologjia Inteligjente e Diagnozës në Fushë Nafte
◆ Cloud computing, sistemi i njohjes fuzzy
◆ Sistemi Inteligjent i Menaxhimit të Informacionit në Fushë Nafte
◆ Analiza e të Dhënave të Thellë të të Dhënave të Naftës
◆ Aplikimi dhe Zgjidhja Inteligjente e Robotit
◆ Aplikimi dhe zgjidhja e robotit të punës
◆ Robot industrial
◆ Sistemi Automatik i Kontrollit (DCS PLC IPC)
◆ Dorëzimi, saldimi i stacioneve robotike të prodhimit
◆ Instrumentet dhe pajisjet e testimit jo-ndersektiv
◆ Instrumenti dhe pajisjet e naftës dhe industrisë kimike
◆ Teknologjia Industriale e Informacionit dhe Softueri
◆ Instrumenti inteligjent në sistemin e magazinimit dhe shitjes
◆ Autobus në terren
◆ Komunikimi industrial industrial dhe sistemi i sigurisë
◆ Sistemi i rrjetit të sensorëve pa tel sensor
◆ Cilësia e ujit mjedisor dhe instrumenti i monitorimit të ujërave të zeza
◆ Programi i sistemit të informimit të ndërmarrjeve
◆ Sistemi i avancuar i menaxhimit të optimizimit të kontrollit
◆ Kontroll dhe kontrollim industrial
◆ Pajisjet e automatizimit të fabrikës
◆ Automatizimi elektrik

500 Figurë u larguan