Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Burimet globale Elektronikë të Konsumatorit Trego Faza 2 (Elektronikë Mobile)

Nga prilli 18, 2020 09: 00 deri në prill 21, 2020 18: 00
(65) 6547 2800-

https://www.globalsources.com/TRADESHOW/GB-HONGKONG-ELECTRONICS/SHOW-ABOUT.HTM?source=TSCHKCSFEC_TOPNAV_SHOW-ABOUT_GB#showhrs

Booking.com
https://www.globalsources.com/TRADESHOW/GB-HONGKONG-ELECTRONICS/SHOW-ABOUT.HTM?source=TSCHKCSFEC_TOPNAV_SHOW-ABOUT_GB#showhrs
Klikime: 2684

Burimet globale të Tregtisë së Konsumatorëve Elektronikë

Burimet globale Consumer Electronics Show është panairi më i madh elektronik në botë. Ajo do të shfaqë kabinat në dy faza - Consumer Electronics & Mobile Electronics. Do të shfaqë produkte si elektronika e konsumit, lojërat, komponentët dhe produktet e zgjuara të jetesës.

Elektronikë të lëvizshme
 • Kabina 3,700
 • Profili i ekspozimit: pajisjet mobile, AR / VR, veshjet dhe pajisje të lëvizshme
 • Me Startup Launchpad, platforma ndihmuese e kryeministrit për startups hardware dhe retail zgjidhje
Consumer Electronics: Më shumë opsione ndihmuese

Salla e re e Sourcing Audio Produkte, me Zonë të re True Audio Wireless. Më e madhe e produkteve të lojrave pavijon në Hong Kong, përzgjedhja më e madhe e Azisë së transportuesve personalë, dhe pavionet më të mëdha për kompjuterë dhe pajisje dhe produkte të sigurisë në Hong Kong. Kabina 3,800. Home, në natyrë dhe auto elektronike - me produktet më të fundit audio dhe smart në shtëpi

Shfaq Pikat kryesore
 • Salla e re e produkteve audio: Kabinat 500, me Zonë të re True Audio Wireless, gamë të gjerë duke përfshirë sistemet audio në shtëpi, audio profesionale, kabllot dhe aksesorët.
 • Produktet më të mëdha të lojrave në Hong Kong: Mbulimi i produkteve sportive dhe ekspozuesve të Nintendo Switch, PS4, pajisje Xbox
 • Zgjedhja më e madhe e transportuesve personalë të Azisë: Përfshirë skuterët elektrikë, e-bikes dhe motoçikleta elektrike të lehta
 • Segmenti më i madh i kompjuterëve dhe aksesorëve në Hong Kong: Mbulimi i laptopëve, pjesëve kompjuterike dhe periferikësh, produkteve të rrjetëzimit dhe çantave kompjuterike
 • Pavijoni më i madh i Auto Electronics në Hong Kong: Kabina 400, duke përfshirë kabina 100 të produkteve ADAS
 • Zona e markës: Mbi ekspozuesit 70 që kërkojnë shpërndarës të elektronikës konsumuese tashmë të markës
 • Pavijoni më i madh i produkteve të sigurisë në Hong Kong: Me kamera CCTV, mbikëqyrje të mençur dhe sisteme alarmi
 • Pavijoni i vetëm i dedikuar në Hong Kong për Smart Home: Me pajisje dhe sisteme të tëra për automatizimin në shtëpi, duke përfshirë NEW Biometrics & Smart Lock Zone
 • Zgjedhja e analistit: Zona e nisjes së produktit, galeria e produktit dhe Zona e përvojës duke theksuar zgjedhjet e ekspertëve të produkteve më të mira në shfaqje.
 • Zona e përbërësve të gjeneratës së ardhshme: Galeria që paraqet komponentët për shtatë kërkesa në kërkesë: Automotive, Industries & Robotics, Smart Living, Smart Security dhe Wearables & Medical. Plus, më shumë komponente nga Tajvani
 • Test Drive Transporter Personal: Zona e Përvoja dhe zona demo për produktet më të fundit të transportit personal.

Produkt Kategoria:
Elektronikë në shtëpi
 • - Produkte Audio
 • - Produkte Video
 • - Faqja Elektronikë & Pajisje
 • - Shëndeti dhe Wellness
kumar
Elektronikë në natyrë
 • - Transportuesit Personal
 • - Kamera dhe Aksesore
 • - Drones
Kompjuteri dhe Aksesorët
 • - Sistemi kompjuterik dhe periferikësh
 • - Kabllot dhe fuqia kompjuterike
 • - Çanta Kompjuteri dhe Rastet
 • - Produktet e rrjetëzimit
Auto Elektronikë
 • - Elektronikë e makinave dhe siguri
 • - ADAS & Navigation
 • Elektronikë Tregtare
 • - Produktet e Komunikimit
 • - Teknologjia e shfaqjes
 • - Robotikë
Jetesa e zgjuar
Siguri
Komponente elektronike
Zona e markes
rajonal
 • - TEEMA (Tajvan)
 • - Elektronikë nga Koreja
 • - HKEA / HKETA (Hong Kong)

500 Figurë u larguan