Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

BIBF Ananas International Illustration Illustration

Nga gushti 21, 2019 09: 00 deri në gusht 25, 2019 18: 00
86 10 6507 6068

http://www.bibf.net/EN/Default.aspx

Booking.com
http://www.bibf.net/EN/Default.aspx
Kategorite Arsim, Libra dhe Botime
Klikime: 3381
c634.jpg - 95.73 kB
Përtej fjalëve të shkruara

Botuesit në Panairin Ndërkombëtar të Librit të Pekinit thonë se bashkëpunimi dhe integrimi janë dy fjalë që përshkruajnë ngjarjen që përfundoi.
Në këtë ngjarje, marrëveshjet 5,262 u goditën, një rritje prej 4.9 për qind krahasuar me shifrat në 2016.
Marrëveshjet mbuluan titujt kinezë të 3,244 që janë shitur ose do të bashkëbisedohen jashtë shtetit, thotë organizatori i panairit.
Raporti i titujve të shitur krahasuar me titujt e blera ishte 1.6: 1, që do të thotë se Kina tani është duke shitur të drejta për më shumë tituj sesa blerja.
Organizatori gjithashtu thotë se të drejtat kanë të bëjnë me librat mbi zhvillimin e Kinës, librat e fëmijëve, letërsinë, arsimin, ekonominë dhe filozofinë.
Përveç tregjeve perëndimore, vendet e përfshira në Iniciativën e Brezit dhe Rrugës gjithashtu po tregojnë një interes më të madh për titujt kinezë.
Më shumë se vizitorë 300,000 morën pjesë në panair.
Fan Jun nga Akademia kineze e shtypit dhe botimit, thotë se më shumë se 500,000 libra u botuan në Kinë në 2016. Dhe të drejtat për 9,811 tituj kinezë u shitën jashtë shtetit atë vit.
"Botuesit kinezë kanë më shumë ndikim globalisht tani," thotë Fan.
Në panair, librat 500 në gjuhë të ndryshme u ekspozuan në një kabinë të veçantë. Librat përfshinin ato nga Presidenti Xi Jinping dhe disa nga Programi Ndërkombëtar i Librit të Kinës, përveç titujve në teknologjinë e përparuar.

Fusha e ekspozitës

Përmbajtja që do të ekspozohet duhet të respektojë ligjet e PRC dhe dekretet e qeverisë, dhe të respektojë sovranitetin dhe integritetin e territorit të PRC. Ekspozuesit nuk duhet të ekspozojnë, shpërndajnë, transmetojnë ose projektojnë materiale që nuk lidhen me shkëmbimin kulturor, tregtinë e librit dhe publikimin e imazhit të tyre. Ekspozitat mund të përfshijnë:
(1) Libra, gazeta, revista dhe botime relevante që nga 2018
(2) Publikime multimediale, karikaturë dhe animacion, softuer, zgjidhje digjitale dhe pajisje relevante
(3) Zgjidhjet e Printimit dhe produktet e ngjashme
(4) Shkrimi dhe Dhurata

Shërbimet kryesore

(1) Panairi do t'u ofrojë ekspozuesve zonën ekspozuese dhe objektet e përputhura.
(2) Drejtoria e BIBF me informacione të ekspozuesve dhe Broshura e seminareve dhe ngjarjeve të botuara posaçërisht gjatë panairit.
(3) Komiteti i organizatës do të publikojë panairin dhe ekspozuesit, dhe do të organizojë raporte për shtyp në panair.
(4) Panairi do t'u sigurojë ekspozuesve vende dhe objekte për të dhënë seminare teknike.
(5) Panairi do t'u ofrojë ekspozuesve banderola reklamash në faqen e internetit të BIBF (www.bibf.net) si dhe mundësitë për reklamim në Drejtorinë, Broshurën e Seminareve dhe Ngjarjeve dhe në panair (Ju lutemi referojuni Pjesës F).
(6) Panairi do të krijojë një qendër të të drejtave me tabela të të drejtave dhe zyrave private.


Booking.com

500 Figurë u larguan