Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Kina e pastër e energjisë Expo (CEEC)

From September 04, 2019 09:00 until September 06, 2019 18:00
(86) 010-84600657-606

Prezantimi i CEEC

Me qëllim të promovimit të mëtejshëm të përdorimit efikas të energjisë së pastër, shfaqja e arritjeve shkencore dhe teknologjike dhe lehtësimi i zhvillimit të integruar, me mbështetjen e fuqishme të ministrive dhe komisioneve përkatëse kombëtare, Këshillit të Kinës Elektrike, Qendrës Kombëtare të Rinovueshme të Kinës Kombëtare të Kinës, Shoqatës së Kinës të Fotovoltaikës dhe Këshilli i Kinës për Promovimin e Degës së Industrisë së Ndërtimit të Tregtisë Ndërkombëtare, së bashku me organizatat relevante industriale, kompanitë e rrjetit, kompanitë e energjisë dhe qeveritë lokale, vendosin të mbajnë "Konferencën e Energjisë së Kimisë të Energjisë së Pastër të Kinës dhe Kinës" në Hangzhou International Expo Centre Ekspozita e Arritjeve në Shkencën dhe Teknologjinë e Energjisë së Pastër për përvjetorin 70 të Kinës do të mbahet njëkohësisht.

Me temën "Zhvillimi i Integruar i Energjisë së Pastër", kjo ekspozë fokusohet në arritjet shkencore dhe teknologjike të energjisë së pastër, alternativat e pastra dhe alternativat e energjisë elektrike. Nëpërmjet konventës dhe lidhjes ekspozitë, "Clean Energy Expo China & China Power Conference" do të mbledhë sistemin e burimeve të lartë, promovon zhvillimin e integruar, drejtimet e zhvillimit të industrisë së eksportit, shfaq teknologji të reja, produkte të reja, aplikime të reja dhe përbën një pamje ekologjike të pastër energjisë.

Kina e pastër e energjisë Expo (CEEC)

CEEC | Ndërtimi i një Platforme të Madhe Ndërkombëtare të Industrive të Energjisë së Pastër

Me kërkesën në rritje për energji dhe forcimin e mbrojtjes së mjedisit në të gjithë botën, promovimi dhe zbatimi i energjisë së pastër janë bërë një prirje e pashmangshme. Qeveria kineze propozon të ndërtojë një sistem të shëndetshëm, të gjelbër dhe të ulët të karbonit; për të forcuar industrinë e mbrojtjes së mjedisit dhe mbrojtjen e mjedisit, industrinë e pastër të prodhimit dhe industrinë e pastër të energjisë, për të promovuar revolucionin e prodhimit dhe konsumit të energjisë dhe për të ndërtuar një sistem të pastër, të ulët të karbonit, të sigurt dhe efikas të energjisë.

Me qëllim të promovimit të mëtejshëm të përdorimit efikas të energjisë së pastër, shfaqja e arritjeve shkencore dhe teknologjike dhe lehtësimi i zhvillimit të integruar, me mbështetjen e fuqishme të ministrive dhe komisioneve përkatëse kombëtare, Këshillit të Kinës Elektrike, Qendrës Kombëtare të Rinovueshme të Kinës Kombëtare të Kinës, Shoqatës së Kinës të Fotovoltaikës dhe Këshilli i Kinës për Promovimin e Degës së Industrisë së Ndërtimit të Tregtisë Ndërkombëtare, së bashku me organizatat relevante industriale, kompanitë e rrjetit, kompanitë e energjisë dhe qeveritë vendore, vendosin të mbajnë "Expo të Energjisë së Pastër Kinë 2019 dhe Konferencën e Fuqisë së Kinës 2019" në Hangzhou International Expo Center në shtator 4-6, 2019, dhe Ekspozita e Arritjeve në Shkencën dhe Teknologjinë e Energjisë së Pastër për përvjetorin 70 të Kinës do të mbahet njëkohësisht.

Me temën "Zhvillimi i Integruar i Energjisë së Pastër", kjo ekspozë fokusohet në arritjet shkencore dhe teknologjike të energjisë së pastër, alternativat e pastra dhe alternativat e energjisë elektrike. Nëpërmjet konventës dhe lidhjes ekspozitë, "Energy Expo Expo China 2019 & China Power Conference 2019" do të mbledhë sisteme të lartë të burimeve, promovon zhvillimin e integruar, drejtimet e zhvillimit të industrisë së eksportit, shfaq teknologji të reja, produkte të reja, aplikime të reja dhe përbëjnë një pamje ekologjike e energjisë së pastër.

Zona ekspozuese e kësaj ekspozite do të jetë deri në 20,000 metra katrorë. Është vlerësuar se pothuajse ekspozuesit 300 nga vendet dhe rajonet 20 dhe mbi vizitorët 15000 do të tërhiqen. 150 ftuar folës, të pranishmit 2000 dhe mediat 150 do të marrin pjesë në konferenca dhe seminare të mbajtura njëkohësisht.

500 Figurë u larguan