Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita ndërkombëtare e pajisjeve të energjisë bërthamore të Kinës


From October 15, 2020 09:30 until October 17, 2020 18:00
010-85864943

Ekspozita ndërkombëtare e pajisjeve të energjisë bërthamore të Kinës

Rreth kësaj Ekspozite

Kjo ekspozitë, që zgjati tre ditë, u prit nga CMIF dhe CSPE dhe u ndërmor nga CES dhe Pekini Qidi Exhibit Service Co., Ltd. Ajo ofroi një platformë të mirë për shkëmbimin ndërkombëtar dhe bashkëpunimin e energjisë bërthamore, tërheqjen e ofruesve të shumta të energjisë bërthamore, dhe investitorët brenda dhe jashtë vendit. Shkalla e saj dhe numri i ekspozuesve kishin bërë një nivel rekord. Vendi është duke mbuluar një sipërfaqe totale prej 10,000 metra katror, ​​dhe tërësisht më shumë se ndërmarrjet 200 dhe institucionet kërkimore shkencore morën pjesë në këtë ekspozitë nga vende dhe rajone të tilla si Kina, SHBA, Rusia dhe Japonia. Prodhuesit e njohur të huaj të 15 duke përfshirë energjinë elektrike Alston, IMI Bërthamore (CCI) Neway, Gjermania AT, Fisher Valve, S & S Valve, Bray, Hoppecke, AEG, ASME, ABS, Byroja, Trattoria Group, Actuant, HIOKI dhe Mitsubishi Heavy Industries.

Kjo ekspozitë ka luajtur një rol të madh në nxitjen dhe nxitjen e biznesit të Kinës për energjinë bërthamore

Është raportuar se ekspozita e pajisjeve të industrisë së energjisë bërthamore në Kinë u iniciua në 2007, dhe një herë në vit që nga ajo kohë. Me zhvillimin e biznesit të energjisë bërthamore të Kinës, kjo Ekspozitë ka luajtur një rol të madh në nxitjen dhe promovimin e biznesit të energjisë bërthamore të Kinës. Ajo njihet si një shkallë më e madhe dhe me ndikim më të specializuar dhe bëhet një platformë e rëndësishme për ndërmarrjet bërthamore botërore për të treguar arritjet e tyre, forcën, promovimin e produkteve, përvojën e shkëmbimit dhe promovimin e bashkëpunimit. Si një pjesë përbërëse e rëndësishme e energjisë botërore, fuqia bërthamore është e shqetësuar nga gjithnjë e më shumë vende në avantazhet e saj të pastra dhe efikase.

Kina ka bërë përparim të konsiderueshëm në përdorimin paqësor të energjisë bërthamore

Gjatë viteve 20 të zhvillimit, Kina ka bërë përparim të konsiderueshëm në përdorimin paqësor të energjisë bërthamore dhe industria e saj bërthamore ushban në një fazë të re të zhvillimit të shpejtë dhe bëhet një bazë e rëndësishme për përshpejtimin e industrisë së prodhimit të pajisjeve - një industri strategjike. Objektivi i zhvillimit afatmesëm dhe afatgjatë të energjisë bërthamore në Planifikimin Kombëtar të Zhvillimit afatgjatë dhe afatmesëm bërthamor zbuloi në fund të tetorit 2007 se nga, kapaciteti i instaluar operativ bërthamor do të arrijë në 400 milion kilovat, prodhimi vjetor i energjisë bërthamore vjen në 2,60-2,80 miliardë kilovat orë dhe kapaciteti i sapo instaluar i instaluar në bërthamë do të jetë rreth 230 milion kilovat. Përveç kësaj, duke marrë parasysh zhvillimet pasuese, kapaciteti i energjisë bërthamore në ndërtim do të mbajë në 180 milion kilovat ose deri në fund të vitit. Reaktorët me presion të lartë të ujit në shkallë të gjerë dhe stacione të energjisë bërthamore të ftohur me gaz me temperaturë të lartë janë të listuara në projektet speciale të specializuara shkencore të teknologjisë 16 në skemën e Programit Kombëtar për Zhvillimin Shkencor dhe Teknologjik afatgjatë dhe afatmesëm. Pra, fuqia bërthamore është me rëndësi vetjake.

Burimet e ripërtërishme të energjisë, energjia bërthamore dhe teknologjia e kursimit të energjisë janë zhvilluar nga të gjitha shtetet në mënyrë aktive

Aktualisht, kriza financiare ndikon ekonominë botërore. Të gjitha qeveritë kombëtare po përpiqen për pavarësi energjetike në atë kohë duke menduar shumë për shpëtimin e ekonomisë. Burimet e ripërtërishme të energjisë, energjia bërthamore dhe teknologjia e kursimit të energjisë janë zhvilluar nga të gjitha shtetet në mënyrë aktive. Në Kinë, është arritur një konsensus i gjerë për ndërtimin e energjisë bërthamore që është e dobishme për rregullimin e strukturës energjetike dhe një garanci për furnizimin me energji dhe siguri. Për më tepër, fuqia bërthamore është gjithashtu një drejtim i rëndësishëm investimi për të mbajtur rritjen ekonomike të Kinës në krizën e financave ndërkombëtare. Aq shumë përqëndroheshin në zhvillimin e energjisë bërthamore të Kinës nga një plan investimesh 4000-miliardë juan të lëshuar vitin e kaluar në planin e investimeve të energjisë elektrike 580-miliardëvjeçare të këtij viti, si dhe në planin promovues të industrisë së prodhimit të pajisjeve të miratuara kohët e fundit.


Këtu regjistron historinë në zhvillim të ekspozitës së pajisjeve të industrisë bërthamore të Kinës. Ju mund të kuptoni ekspozitën tonë të aspekteve.

Kategoritë e produktit:
1. Ishulli bërthamor

Reaktori dhe sistemi i saj i ftohjes, karburantet bazë të reaktorit, komponentët e karburantit bërthamor, rregullatorët e presionit, komponentët e brendshëm të reaktorit, enët e presionit të reaktorit, mekanizmi i pompës së kontrollit, gjeneratorët e avullit, pompat e ftohësit të ftohësit të reaktorit, ECCS.

2. Ishull Konvencional

Gjeneratorë turbinë, turbina me avull, gjeneratorë të fuqisë, transformatorë, condensers, reheaters për ndarjen e lagështisë dhe ujit, blades, kontrollin e instrumenteve, materialet izoluese, sistemet e ajrit të kondicionuar, pajisjet e filtrimit të ajrit bërthamor dhe pajisjet e filtrimit të ventilimit, aplikimin e bio-inxhinierisë në kontrollin e reaktorit, kualifikimi i softuerit të sistemit të kontrollit numerik, sistemi i grumbullimit të të dhënave të centraleve bërthamore të përfunduara dhe rinovimi i sistemeve të tjera, sistemi elektrik, telat dhe kabllot dhe urat, autobusët, sistemi emergjent i furnizimit me energji emergjente, pajisjet e reja të tensionit të lartë, pajisjet e transmetimit dhe shpërndarjes, , bateritë bërthamore, bojërat e energjisë bërthamore, të gjitha llojet e tubave, pompave dhe valvulave, enëve nën presion, varëse rrobash, grafit të klasës nukleare, dizajnit të kompjuterizuar në termocentralet bërthamore dhe menaxhimit të dokumentacionit të kompjuterizimit, saldim, përpunim, makineri inxhinierike dhe mjete të posaçme.

3. Hapësirat e Operimit dhe Mirëmbajtjes

Pajisjet e inspektimit, robotët për mirëmbajtjen e pajisjeve, pajisjet e komunikimit emergjent të aksidenteve bërthamore, plani i standardizimit të pajisjes bërthamore, zhvillimi i serive të URD dhe EURD të NPP, pajisjet mbrojtëse për sigurinë bërthamore dhe materialet

Klikime: 8993

vend


500 Figurë u larguan