Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita muzikore e Pekinit


From August 24, 2019 08:30 until August 26, 2019 17:30
+86 10 8767 0156
Kategorite Muzika dhe zëri

Ekspozita muzikore e Pekinit

Ekspozita e parë muzikore e Pekinit e mbajtur nga ekspozita e Pekinit u mbajt në Pekin, Pekin, në Pekin

Ekspozita e parë muzikore e Pekinit e mbajtur nga ekspozita e Pekinit u mbajt në sallën e ekspozitës kombëtare bujqësore të Pekinit në Pekin, dhe skena u ndez. Megjithëse vetëm 6000 metra katrorë të sallës së ekspozitës, por dita e parë e ekspozitës tërhoqi më shumë se 5000 njerëz vizituan audiencën, tejkaluan shumë pritjet e organizatorëve, duke treguar se industria e instrumenteve muzikore të Kinës është një treg potencial.

Ekspozita e Instrumentit të Pekinit do t'i përmbahet "cilësisë së muzikës dhe instrumenteve muzikore

Ekspozita e Instrumente të Pekinit do të jetë në përputhje me "konceptin e ekspozitës të cilësisë së muzikës dhe instrumenteve muzikore për të rritur vlerën artistike, duke udhëhequr investimin dhe mbledhjen e instrumenteve muzikore, instrumenteve muzikore dhe muzikës për të promovuar artin dhe kulturën e konsumit masiv". "instrumente dhe produkte muzikore tradicionale dhe bashkëkohore, vlera akademike dhe vlera dhe pesha komerciale". Ne duhet të zgjerojmë në mënyrë të vazhdueshme kanalet e shkëmbimeve ndërkombëtare, të zgjerojmë formën e muzikës dhe shkëmbimeve të artit, dhe të përpiqemi që ekspozita e instrumenteve muzikore të Pekinit të jetë një platformë e lartë për integrimin e muzikës dhe artit me investime dhe art në Perëndim dhe Perëndim.

Pse Music Beijing

I njëjti me 2014, Music Beijing është gjithashtu i organizuar në dy salla të ndara: Instrumente Kineze dhe Instrumente Perëndimore. Një marrëveshje e tillë fitoi miratimin e vizitorëve. Në sallën Western Instruments, prodhuesit e violinave dhe shpërndarësit nga Italia, Franca dhe Gjermania shfaqën produktet e tyre. Emra të mëdhenj si Roland, Jinbao dhe Shengshi morën pjesë në shfaqje. Shumica e ekspozuesve dhanë mendimin e tyre për shfaqjen e fundit - "Industria e instrumenteve muzikore në Kinë ka nevojë për një shfaqje si 100% Music. Rrjedha e vizitorëve në 100% Music është mjaft e kënaqshme si një ekspozitë e re dhe ne kemi. Fitova shumë. Ne besojmë se 100% e Muzikës do të rritet edhe birrë dhe vizitorët profesionistë në rritje do të bashkohen.

Kategoritë e produktit:
 • Piano, piano dixhitale, pianos hibride, instrumente të tjera të tastierës, pajisje
 • Tastierë, sintisajzerë, organe, pajisje
 • Kitarat elektrike, kitarat elektrike, pajisje
 • Muzika e fletëve / mediat tregtare / botuesit e muzikës / ndërmarrjet e shërbimit
 • Instrumentat me valë, bateri elektronike, pajisje
 • Vegla drite, pajisje
 • Instrumente tunxh, pajisje
 • Kitarat akustike, instrumente të tjera të këputura, pajisje
 • Harmonikë instrumente, pajisje
 • Vegla me tela, pajisje

Klikime: 7564

vend

i interesuar

 • Gravatar

  Hossam Elwakil

500 Figurë u larguan