Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Panairi Ndërkombëtar i Mjekësisë Ndërkombëtare të Shenzhen

Nga shtatori 04, 2020 09: 00 deri në shtator 06, 2020 18: 00

Cilësia e burimeve mjekësore në Kinë është shumë e pakët. Tregu mjekësor ndërkufitar është pa precedencë i madh

punonjësit e jakës janë në një gjendje nën-shëndetësore, fenomen më serioz midis elitave dhe drejtuesve të korporatave, raporti nën-shëndetësor është aq i lartë sa 91% dhe 86% respektivisht. Ndërkohë, popullsia e madhe ka çuar në një mungesë të burimeve mjekësore me cilësi të lartë në Kinë. E shoqëruar me problemet e teknologjive të përparuara dhe medikamenteve të reja, kërkesa e popullit kinez për shëndetin është rritur në mënyrë dramatike dhe kërkesa për shërbime cilësore mjekësore ka tejkaluar atë të çdo vendi tjetër.

Zona e Ekspozimit:
 • Institucionet mjekësore dhe spitalet e përgjithshme
 • Spitale dhe klinika të specializuara
 • Menaxhimi i shëndetit dhe qendra e ekzaminimit fizik
 • Spitali Bukuri, trupi i bukurisë koreane
 • Lindjet dhe shërbimet, klubi yuezi
 • Teknologji e re mjekësore, pajisje të reja
 • Kujdesi i lartë, mjekët privatë
 • Telemjekësia, mjekësia e lëvizshme
 • Turne privat
 • Bordi i turizmit / shoqata e turizmit mjekësor
 • Hotele dhe vendpushime të larta
 • Spitalet dhe klube kundër plakjes
 • Shëndeti dhe klubi i Wellness
 • Sigurim mjekësor
 • Institucionet kërkimore mjekësore, mediat
 • Klinikë dentare

500 Figurë u larguan