Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Inspektimi dhe Testimi i Kinës Ndërkombëtare dhe Pajisjet Expo (CITTE)


From September 03, 2019 09:00 until September 05, 2019 18:00
010-62957288

Inspektimi dhe Testimi i Kinës Ndërkombëtare dhe Pajisjet Expo (CITTE)

Inspektimi dhe Testimi i Kinës Ndërkombëtare dhe Pajisjet Expo (CITTE)

Kina Teknologjia Ndërkombëtare e Inspektimit dhe Testimit të Teknologjisë dhe Pajisjet Expo (CITTE) është miratuar nga Ministria e Tregtisë e Republikës Popullore të Kinës, administrata shtetërore e mbikëqyrjes dhe administrimit të tregut, dhe administrimin e përgjithshëm të doganave të Kinës. Ajo sponsorizohet nga inspektimi i hyrjes dhe daljes në Kinë dhe shoqata e karantinës, e bashkë sponsorizuar nga Instituti Kinë i Metrologjisë dhe i ndërmarrë nga gjashtë në Ekspozitën Ndërkombëtare (Pekin) bashkë, dhe Pekin shi Xian Xinghua bashkëkohore konsultuese. Ajo do të mbahet në Shangai Qendra e re ndërkombëtare Expo, dhe fitoi mbështetje të madhe nga Kina Instituti i inspektimit dhe karantinës, Kina Instituti i standardizimit, Kina Instituti i testimit të pajisjeve të posaçme, Shoqata e metrologjisë Kinë, Kina metrologji dhe testimi shoqatë, .

Që nga 2017, madhësia e industrisë së inspektimit dhe testimit të Kinës ka tejkaluar 300 miliard juan, sipas të dhënave publike

Që nga 2017, madhësia e industrisë së inspektimit dhe testimit të Kinës ka tejkaluar 300 miliard juan, sipas të dhënave publike. Nga këndvështrimi i madhësisë së tregut, Kina ka qenë një "fuqi botërore" në fushën e inspektimit dhe testimit dhe ka ruajtur një trend të mirë rritjeje. Aktualisht, zhvillimi ekonomik i Kinës ka hyrë në një normë të re normale, dhe të gjitha llojet e punës kanë paraqitur kërkesa më të larta për inspektimin dhe testimin. Për të përmirësuar nivelin e shërbimit të testimit të teknologjisë në vendin tonë, zbatimi i strategjisë së shkencës dhe teknologjisë është popullor inspektimi, testimi i pajisjeve të testimit në sistemin e testimit të inspektimit është më gjerësisht i përdorur, nga inspektimi i hyrjes dhe daljes në Kinë dhe shoqata e karantinës metrologjinë, letra nder ndërkombëtar Ekspozita (Pekin) co., LTD., Pekin letër botërore XingHua bashkëpunimin ndërkombëtar konsultimi., LTD. Bashkërisht të ndërmarrë Kina provë ndërkombëtare të teknologjisë së provës dhe ekspozitë e pajisjeve (CITTE) do të rrotullohen rreth "urtësisë dhe shkencës dhe teknologjisë, të gëzojnë të ardhmen" temë, në platformën e provimit të komunikimit.

Është një dritare e rëndësishme për të treguar teknologjinë e re

Është një dritare e rëndësishme për të treguar teknologjinë dhe pajisjet e reja të inspektimit dhe testimit në botë dhe një fazë e rëndësishme për bashkëpunimin teknik, shkëmbimin dhe tregtinë midis ndërmarrjeve kineze dhe të huaja dhe industrinë e inspektimit dhe testimit në Kinë. Gjatë viteve, panairi i inspektimit ka tërhequr mijëra ndërmarrje të pajisjeve të testimit nga e gjithë bota, inspektimi kombëtar dhe teknologjia e testimit, qendra e teknologjisë, qendra inspektuese e cilësisë, laboratorët kryesorë dhe institucione të testimit të palëve të treta, kualiteti kombëtar dhe ndërmarrjet e integritetit dhe të tjera përfaqësuesit përkatës. Për të rritur ndikimin e saj ndërkombëtar dhe për të ndërtuar një imazh të ri të hapjes, përfshirjes, barazisë dhe përfitimit reciprok, qyteti do të sjellë një përmirësim të madh.

Kategoritë e produktit:
 • Autoriteti i testimit dhe certifikimit
 • analiza instrument test
 • instrumente matëse dhe matëse (aparate peshimi, barazi qielli)
 • pajisje laboratorike, inxhinieri dhe teknologji
 • zgjidhja e sistemit të informacionit të cilësisë
 • instrumente dhe pajisje optike
 • kimikateve dhe materialeve referuese
 • instrumenteve laboratorike, pajisjeve dhe konsumit
 • laborator inteligjent
 • laborator të fabrikuar
 • biokimik, shkencat e jetës dhe instrumentet e testimit mikrobial
 • sistemi i menaxhimit të informacionit laboratorik
 • Pajisjet për testimin e pasurisë mekanike dhe instrumentet e testimit jo-ndotës për materialet
 • instrument monitorimi mjedisor

Klikime: 7768

vend


500 Figurë u larguan