Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Shanghai International STEAM Panairi Arsimor

From December 03, 2020 09:00 until December 05, 2020 18:00
+86 21 5179 6263

Shanghai International STEAM Panairi Arsimor

Shanghai International STEAM Panairi Arsimor është panairi i parë dhe i vetëm STEM në Kinë dhe në mbarë botën

Shanghai International STEAM Panairi Arsimor është panairi i parë dhe i vetëm STEM në Kinë dhe në mbarë botën. Është plotësisht i dedikuar për konceptin dhe produktet e STEM; duke paraqitur publikun e produkteve më të avancuara dhe të avancuara.

STEM është shkurtesa për Shkencë, Teknologji, Inxhinieri, Arti dhe Matematikë. Konceptet e tij kryesore janë provuar të jenë shumë të rekomanduara në mbarë botën, për të përmirësuar cilësinë shkencore, shpirtin e inovacionit dhe aftësitë për zgjidhjen e problemeve në mënyrë gjithëpërfshirëse përmes integrimit të njohurive lëndore.

Në vitet e fundit, me qëllim të rritjes së talenteve inovative, Kina kishte zbatuar politika dhe udhëzime, si dhe iniciativat e rritura të njohjes së prindërve mbi rëndësinë e arsimit gjithëpërfshirës; Koncepti STEAM është njohur nga të gjitha anët e Kinës.

Së bashku me lulëzimin e edukimit STEAM, kërkesa e saj nga qeveria, shkolla, institucionet e tjera arsimore, komunitetet dhe familjet po rriten me shpejtësi. Kjo ka krijuar një atmosferë të favorshme tregu për ndërmarrjet e STEAM, gjithashtu mundësitë e biznesit që vështirë të vijnë.

Shanghai International STEAM Panairi edukativ shfrytëzon mundësinë e tregut, duke integruar burimet e industrisë dhe duke nxitur zhvillimin e industrisë. Ne presim pjesëmarrjen tuaj!

Panairi i Produkteve Arsimore Ndërkombëtare të Shanghai, nga numri:
 • Vizitorët e 14627
 • Ekspozuesit 110
 • 23 000 metra katrore hapësirë ​​expo
Produktet kryesore që do të prezantohen në shfaqjen tregtare:

Lodra STEM:

 • Lodra të Shkencës dhe Teknologjisë - lodër programuese, robot interaktiv & EDU-ROBOT
 • Bordi Lojra
 • Lodra ndërtimi - enigmë 3D, modelim balta dhe rërë, tulla lodrash, blloqe magnetike
 • Shkencë & Lodër edukative - lodër eksploruese e natyrës dhe shkencës, lodër eksperimentesh shkencore
 • Lodra Artizanale dhe Artizanale të Doreve - pikturë, skulpturë, lodër thurrje

STEM Arsimi:

 • Mjetet mësimore - VR / AR / MR të shtuar dhe pajisje të veshshme, mikroskopë nanoskale, skanues dhe printerë 3D
 • Libra - libra referencë STEM, libra AR
 • Shërbimet arsimore - hartimi dhe autorizimi i kurrikulës, hartimi dhe ndërtimi i laboratorit, hartimi dhe zhvillimi i programeve arsimore
Panairi i produkteve ndërkombëtare arsimore Shanghai STEM - një ekspozitë për ata që janë të angazhuar në fushat e:
 • Shkollat ​​Publike dhe Private
 • Operatorët e Platformës së Arsimit dhe Institucionet e Trajnimit
 • Investitorët
 • Zinxhirët, departamentet, supermarkete, supermarkete
 • Franshizë i autorizuar
 • Institucionet shoqërore
 • Tregtia: Tregtia me shumicë, shitja me pakicë, tregtia elektronike etj.
 • Qeveritë: Departamenti i Shkencës dhe Teknologjisë

Shkuarja

 • Gravatar

  davidUBL

 • Gravatar

  rahulpachigar

Lenin chilan
Interés feria Steam
Qué fecha tienen planeado próximament e feria Steam?
0
Priyanka Changia
Lista e ekspozuesve
Hi,

Ne po hapim një institut trajnimi të bazuar në STEM. A mund të ndani listën e ekspozuesve.

Faleminderit dhe te fala
Priyanka

0
Hetal Turakhia
Ekspozita dhe produkte të avullit
Ne po hapim një muze shkencor interaktiv bazuar në avull .. do të interesohej për listën e ekspozuesve
1

500 Figurë u larguan