Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[email mbrojtur]

Ekspozita Ndërkombëtare e Inovacionit Teknologjik të Kabinë (CIAIE)


From August 12, 2021 09:30 until August 14, 2021 18:00
+ 86 183 2165 9601; + 86 183 2165 9601

Ekspozita Ndërkombëtare e Inovacionit Teknologjik të Kabinë (CIAIE)

Modeli interaktiv interaktiv i makinës njerëzore është në prag të revolucionit

Me zhvillimin e vazhdueshëm të teknologjisë së inteligjencës artificiale dhe teknologjisë së rrjeteve të automjeteve, drejtimi i zhvillimit në të ardhmen i automobilit është gjithashtu në drejtim të kohës më të gjatë, nivel më të thellë dhe frekuencë më të lartë të ndërveprimit njerëzor-makine. Elektronika e zhvilluar në mënyrë të shpejtë e kabinë pritet të shërbejë si qendër e ndërveprimit njerëzor-makinë, duke përmbushur përvojën përfundimtare të ngarjes së pasagjerëve. Modeli interaktiv interaktiv i makinës njerëzore është në prag të revolucionit. Kabina e shumë ekraneve pritet të ripërcaktojë ndërveprimin njerëzor-makinës dhe gradualisht të bëhet thelbi i përvojës së ndërveprimit njerëzor-makinë. 

 

Në tregun më të madh të automobilave në botë

Në tregun më të madh të automobilave në botë, si mund të marrin pjesë ndërmarrjet në ndarjen vendore dhe ndërkombëtare të punës dhe konkurrencën me vizionin global Ky është një problem real. Për të përmbushur kërkesën për përmirësimin e cilësisë së automobilave dhe për të promovuar zhvillimin dhe aplikimin e industrializuar të industrisë së automobilave në të ardhmen, "2019 CIAIE" ju rekomandon specialisht këtu. Ne shpresojmë që ju mund të gjeni përgjigjen përmes kësaj platforme. 

 

 Kabina inteligjente pritet të bëhet "truri i dytë" i automobilave

Inteligjenca, ndërkufitare, interneti, energjia e re, ngarje pa pilot, etj. Nxjerrin në pah tendencën e tregut global të automobilave. Kompanitë e mëdha vendase dhe të huaja, furnizuesit e pjesëve dhe ofruesit e shërbimeve industriale kanë bërë një marrëveshje të përgjithshme, e ndjekur nga ndërmarrjet e vogla dhe të mesme. Sipas parashikimeve përkatëse, automjeti i ardhshëm përbëhet kryesisht nga dy njësi të mëdha aritmetike, pra kabina inteligjente, dhe ngarje pa pilot. Kabina inteligjente pritet të bëhet "truri i dytë" i automobilave. Kjo gjithashtu do të japë hapësirë ​​të pakufizuar imagjinare për automobil në të ardhmen. 

 

Sillni një përvojë më inteligjente dhe më të sigurt interaktive

Në vitet e fundit, me infiltrimin e vazhdueshëm të elektronizimit të automobilave, panelit të instrumenteve, panelit të kontrollit dhe terminalit të sistemit infotainment të automjeteve do të përmirësohen dhe integrohen. Elektronika e kabinës, e përfaqësuar nga instrumenti LCD, HUD, sistemi i argëtimit në automjet dhe argëtimi në vendin e pasme, mund të sjellë një eksperiencë më inteligjente dhe më të sigurt interaktive, si dhe të ofrojë mënyrën më koncize dhe më efektive interaktive, e cila pritet të bëhet risi e ardhshme subversive pika e automobilave. 

 

Gama e ekspozitave:

· Kabinë inteligjent dixhital 
· Sistemi i infotainmentit IVI 
· ADAS
· Sistemi interaktiv i qytetit të zgjuar 
· Ndërfaqja e ndërveprimit njeri-makinë (HMI) 
· Produkt elektronik i sigurisë automobilistike 
· Teknologjia e ngasjes automatike 
· Zgjidhje inteligjente e kabinës së virtualizuar 
· Sistemi i argëtimit audio-video të automjeteve 
· Kontrolluesi i domenit të kabinës së kabinës 
· Kontrollues i trupit të automobilave

· Instrumenti LCD 
· Sistemi i informacionit dhe argëtimit në automjet 
· Të dhëna të mëdha dhe motor AI 
· Ekran inteligjent HUD 
· Transmetimi i pasqyrës së pasme të mediave 
· Sistemi i rishikimit të makinës (CRS)
· Çip
· Sensori 
· Siguria e të dhënave / zgjidhja e shkrirjes së informacionit 
· Vende inteligjente 
· Sistem inteligjent llambë / ndriçimi
· T-BOX 、 V2X 、 OTA

· Teknologji inovative e dekorimit të brendshëm të automobilave 
· Ekrani i kontrollit qendror dhe terminali i informacionit të kontrollit qendror në automjet 
· Produkte inteligjente të teknologjisë akustike-fotoelektrike 
· Zgjidhja e radarit me valë milimetër 
· Kamera 
· Teknologji e provës / zbulimit 
· Aksesorë / produkte teknike mbështetëse 
· Lloje të ndryshme të produkteve inteligjente të aplikimit të kabinës

 

Ekspozita Ndërkombëtare Automotive Intelligent Innovation Technologies

Ekspozita dhe platforma konferencë më me ndikim e Kinës kushtuar teknologjisë së kabinës inteligjente. Shfaqja tregtare do të sjellë së bashku përfaqësues të inteligjencës, ndërkufitare, Internetit, energjisë së re, pa pilot dhe fusha të tjera për të shfaqur produktet kryesore inovative, për të nxjerrë në pah trendin e tregut global të automobilave dhe për të diskutuar zhvillimin e teknologjisë së ardhshme të automobilave.  

 

CIAIE nga numrat:
 • 20 000 + vizitorë
 • 150 + ekspozues
 • 15 000 metra katrore hapësirë ​​expo
Produktet kryesore që do të prezantohen:
 • Kabina digjitale inteligjente 
 • IVI sistemi infotainment 
 • ADAS
 • Sistemi i zgjuar i qytetit interaktiv 
 • Ndërfaqja e njeriut-makinë (HMI)
 • Automjetet e sigurisë elektronike 
 • Teknologjia e automjetit vetëlëvizës
 • Panele instrumentesh LCD
 • Të dhëna të mëdha dhe motor inteligjence artificiale (AI)
 • HUD
 • Pasqyrimi i pasqyrimit të transmetimit
 • Sistemi i rearview 
 • Sensore
 • Zgjidhjet e sigurisë së informacionit
 • Vende inteligjente 
 • Sistemi i ndriçimit inteligjent
 • T-BOX, V2X, OTA
 • Teknologjia inovative e dizajnit të brendshëm të automobilave 
 • kamera
 • Teknologjia e testimit 
 • Aksesorë / produkte mbështetëse teknike 
 • Produkte të ndryshme të aplikimit inteligjent të kabinë
CIAIE - një ekspozitë për ata që janë të angazhuar në fushat e:
 • Prodhimi, shitja dhe servisimi i automjeteve
 • Dizajn automobilash, shërbim pas shitjes, akordim
 • Burime të ripërtëritshme të energjisë
 • Kimi
 • Infrastrukturë
 • transport
 • Logjistikë

 

Klikime: 12107

vend


500 Figurë u larguan